شهرآورد اهواز که در غیبت تماشاچی های خونگرم از حس و حال واقعی به دور بود با تک گل ساسان انصاری به سود سمت قرمز به پایان رسید.

بدون تماشاگر(تنبیه انضباطی) – داوران: تورج حق وردی، مهدی عالیقدر، قهرمان نجفی و جواد شرفی

اخطار: محمد طیبی(۷۸) از استقلال خوزستان و یوسف وکیا (۳۵) و ایوب والی(۷۲) از فولادخوزستان

اخراج: محمود مطلق زاده(۹۱) از فولاد خوزستان

استقلال خوزستان

وحید شیخ ویسی، محمد طیبی، عزت الله پورقاز، دانیال ماهینی(۶۳ حسین بهرامی)، پیمان شیرزادی، میثم دورقی، علی اصغر عاشوری(۷۰ عقیل کعبی)، سلمان بحرانی(۶۱ فرشاد سالاروند)، مهدی زبیدی، حسن بیت سعید و مهدی مومنی – سرمربی: سید سیروس پورموسوی

فولاد خوزستان

وحید طالب لو، عبدالله کرمی، ایوب والی، یوسف وکیا، سینا مریدی، عبدالله ناصری(۷۰محمود مطلق زاده)، حمید بوحمدان، احمد عبدالله زاده، ماتیاس چاگو، اسماعیل شریفات، عبدالله ناصری و ساسان انصاری –  سرمربی: نعیم سعداوی

شرح گل

استقلال خوزستان صفر ـ فولاد خوزستان یک؛ حرکت زیبای سینا مریدی و پاس زیبای او به انصاری رسید و انصاری با یک بغل پای ساده توانست دروازه شیخ ویسی را باز کند.

شرح بازی

دیدار تیمهای فوتبال فولاد و استقلال خوزستان با یک گل به‌سود سرخ‌پوشان فولاد خاتمه پیدا کرد. بیست دقیقه ابتدایی این بازی در ورزشگاه خالی غدیر فاقد صحنه‌های حساس روی دروازه‌ها بود و در این دقایق توپ در میانه میدان بین بازیکنان استقلال و فولاد ردوبدل می‌شد. ضربه ماتیاس چاگو در دقیقه ۲۰ یخ بازی را آب کرد که شوت این بازیکن را شیخ ویسی به کرنر فرستاد و پنج دقیقه بعد هم شوت عبدالله‌زاده از یک ضربه ایستگاهی فضای خالی بالای دروازه استقلال را شکافت. بازیکنان فولاد که از اواسط نیمه نخست کنترل توپ را بیشتر در اختیار داشتند و بازی را در نیمه زمین استقلال اداره می‌کردند، در دقیقه ۴۰ روی حرکت ترکیبی از سمت راست وارد محوطه جریمه استقلال شدند و ضربه عبدالله ناصری با دخالت و ضربه ماتیاس چاگو در حال ورود به دروازه استقلال بود که تیر افقی مانع از باز شدن دروازه شیخ‌ویسی شد. برتری نسبی فولادی‌ها در نیمه اول، در آخرین دقیقه از این نیمه نتیجه داد و ساسان انصاری با تکمیل حرکت سینا مریدی توپ را وارد دروازه استقلال کرد تا وقت نخست بازی با برتری یک بر صفر فولاد خاتمه پیدا کند و دو تیم برای استراحت بین دونیمه راهی رختکن شوند.
استقلال خوزستان که بازی را از دست رفته می‌دید، با آغاز نیمه دوم احتیاط را کنار گذاشت و فولاد را تحت فشار قرار داد. شوت مهدی زبیدی در دقیقه ۵۰ از بالای دروازه فولاد به خارج رفت و ایوب والی در دقیقه ۵۲ با قطع کردن توپ مانع از رسیدن آن به مهدی مؤمنی و تهدید دروازه فولاد شد. پس از اینکه وحید طالب‌لو نیز برای اولین بار در این دیدار مجبور به واکنش شد و موقعیت خلق شده استقلالی‌ها را به کرنر فرستاد، بازیکنان فولاد به‌خود آمدند و با طراحی دو سه حمله متوالی در دقایق ۶۴ و ۶۵ دروازه استقلال را تهدید کردند که ضربات متوالی ساسان انصاری با واکنش‌های وحید شیخ‌ویسی راهی کرنر شدند. مهم‌ترین فرصت استقلال خوزستان در این دیدار را علی‌اصغر عاشوری در دقیقه ۶۸ از دست داد. عاشوری پس از خروج ناقص وحید طالب‌لو در شرایط گلزنی قرار گرفت اما تعلل زیادی داشت و ضربه زمینی وی نیز با دخالت والی و کرمی برگشت داده شد. در بیست دقیقه پایانی، چند بار دروازه‌های دوتیم تهدید شد. در دقیقه ۷۵ پاس عرضی شریفات و ضربه زمینی انصاری توسط شیخ‌ویسی برگشت داده شد و یک دقیقه بعد مهدی زبیدی نتوانست از پاس عرضی بیت‌سعید در دهانه دروازه فولاد بهره ببرد. در دقیقه ۸۰ عدم هماهنگی مدافع و دروازه‌بان استقلال خوزستان می‌رفت تا کار دست این تیم بدهد اما ضربه سر رو به عقب شیرزادی در حالی که شیخ‌ویسی از دروازه خارج شده بود، از کنار تیر عمودی دروازه استقلال به خارج رفت. در دقیقه ۸۶ استقلال خوزستان در پی خطای سینا مریدی صاحب یک ضربه آزاد شد که ارسال توپ از سمت راست و ضربه سر عزت‌الله پورقاز از کنار دروازه فولاد به خارج رفت تا آخرین فرصت استقلالی‌ها برای زدن گل تساوی از دست برود و این دیدار با نتیجه یک بر صفر به‌سود فولاد به پایان برسد.

دقایق حساس

دقیقه ۲۰: شوت از راه دور ماتیاس چاگو را وحید شیخ ویسی به کرنر فرستاد تا اولین موقعیت بازی برای فولادی ها از دست برود.

دقیقه ۲۴: حرکت زیبای بیت سعید از سمت چپ به عاشوری رسید، اما تعلل او موقعیت را از آبی های زمین گرفت.

دقیقه ۲۵: شوت از راه دور احمد عبدالله زاده  آسمان را شکافت.

دقیقه ۴۰: شوت از راه دور عبدالله ناصری بعد از برخورد به چاگو به تیرک دروازه خورد تا مهم ترین خطر نیمه اول با خوش شانسی استقلالی ها به هدر برود.

دقیقه ۵۲: شوت از راه دور مهدی زبیدی با اختلاف به بیرون رفت.

دقیقه ۵۳: حرکت زیبای زبیدی از سمت چپ و پاس زیبای او به مومنی رسید اما مومنی موقعیت عالی را خراب کرد تا تنها یک کرنر برای استقلالی ها به دست آید.

دقیقه ۶۳: شوت مهدی زبیدی با اختلاف بسیار کم به بیرون رفت.

دقیقه ۶۴: شوت سرکش ساسان انصاری را شیخ ویسی به کرنر فرستاد.

دقیقه ۶۵: کرنر بلند فولادی ها بازهم به انصاری رسید و ضربه ساسان باز هم به کرنر رفت.

دقیقه ۷۴: پاس عالی شریفات به انصاری رسید اما ضربه انصاری را شیخ ویسی عالی دفع کرد.

دقیقه ۷۵: پاس حسن بیت سعید درون محوطه جریمه به زبیدی رسید اما وی نتوانست دروازه طالب لو را باز کند.

دقیقه ۸۰: سانتر فولادی ها و ضربه سر کعبی می رفت تا دروازه خودی را باز کند اما با اختلاف کم به بیرون رفت.

دقیقه ۸۶: ضربه آزاد سالاروند از سمت راست با ضربه سر پورقاز همراه شد اما با فاصله بسیار کم به بیرون رفت.