به گزارش خبرگزاری ایپنا  تیم استقلالتهران  که فصل خوبی را با مربی سابق خود، علیرضا منصوریان شروع نکرده است، باید فردا در دیداری حساس به مصاف رقیب سنتی خود برود. استقلال با اینکه در فصل نقل و انتقالات به گفته کارشناسان عملکرد نسبتاً خوبی داشته است نتوانسته نتایج مورد انتظار هوادارانش را ارائه دهد.

 

فصل ۹۶ – ۹۷ در شرایطی آغاز شد که طرفداران تیم آبی پوش پایتخت، انتظارات زیادی از تیم محبوبشون داشتند. اما رویای استقلالی ها خیلی زود و در همان هفته های ابتدایی بر باد رفت. کسب نتایج ضعیف و آمار  بد گل زنی استقلال در این فصل هواداران دو آتیشه این تیم را عصبانی کرد. این عصبانیت در هفته هفتم رقابتهای لیگ برتر ایران مقابل ذوب آهن قلعه نویی و تعویض نتیجه برد با تساوی در لحظات آخر بازی به اوج خود رسید و صدای اعتراض هواداران حاضر در سکوها، ورزشگاه آزادی را فراگرفت ، هوادارانی که خواستار اخراج سرمربی جوان خود از روی نیمکت تیم شدند. که  نهایتاً به استعفا سرمربی آبی پوشان انجامید.

 

استقلال در هفته هشتم رقابتهای لیگ بدون سرمربی و با هدایت موقت مک درموت در مقام نفر اول نیمکت تیم، به مصاف تیم تازه لیگ برتری شده سپید رود رشت رفت و توانست این تیم را ۲ بر ۱ مغلوب کند.

 

حواشی باشگاه استقلال بعد از استعفا منصوریان، کمتر نشد که حتی افزایش یافت. در حدی که هر روز  از یک نفر به عنوان جانشین منصوریان نام برده می شد. از فاتح تریم ترکیه ای تا والتر زنگای ایتالیایی. اما از این میان ویلفرد شفر  سکان تیم استقلال را در اختیار گرفت. پیرمرد آلمانی که سابقه مربی گری در امارات و تایلند را در آسیا دارد، اینبار به دنبال این است که با یکی از دو تیم پرطرفدار  پایتخت ایران نتیجه بگیرد.

 

استقلال

استقلال

 

 

وینفرد شفر در دو دیدار گذشته استقلال در لیگ و جام حذفی بر روی نیمکت استقلال نشست، دیدار با فولاد خوزستان در تهران که با تساوی بدون گل و فوتبالی نه چندان زیبا به پایان رسید. شفر در دومین تجربه سرمربی گری استقلال به مصاف نساجی مازندران،  در جام حذفی رفت، که در این دیدار تفکرات شفر در نوع بازی استقلال به وضوح قابل دیدن بود. استقلال با ارائه یک فوتبال متفاوت از زمان منصوریان توانست که با نتیجه ۲ بر ۱ در این دیدار به پیروزی دست یابد.

 

نکته ای که در این دیدار مشهود بود، پرسینگ تیم حریف، شروع دفاع از خطوط حمله بود، روشی که گل اول استقلال نیز  از همین راه به ثمر رسید. اما نکته ای که شفر باید آن را مرتفع کند فاصله دو دفاع مرکزی استقلال است که در این فصل استقلال آسیب های جدی از این نقیصه، دیده است.

 

شبهاتی که در ترکیب استقلال وجود دارد، این است که پیرمرد آلمانی از چه کسی در چارچوب دروازه استفاده خواهد کرد؟!  رحمتی با تجربه یا حسینی پرانگیزه و جوان. دیگر نکته ای که ذهن خیلی از هواداران استقلال را به خود مشغول کرده است، این است که از بین شهباززاده و قربانی، که در بازی گذشته مقابل نساجی موفق به گلزنی شده است، کدامیک در نوک پیکان  خط حمله استقلال قرار خواهد گرفت؟!
حال باید دید که استقلال می تواند با مغلوب کردن پرسپولیس، به حواشی خود پایان دهد و شروع دوباره ای را رقم بزند؟!