مدیرعامل باشگاه استقلال گفت که وزیر پیشین ورزش و جوانان بیش از پرسپولیس، از استقلال حمایت می‌کرد.
به گزارش خبرگزاری ورزش ایران (ایپنا)، سید رضا افتخاری در خصوص صحبتهای مطرح شده در مورد رفتن او از مدیرعاملی استقلال اظهارداشت: با صحبتهایی که مطرح می‌کردند من را زیر سوال می‌بردند. من با آمدن وزیر ورزش (گودرزی) نیامدم که با رفتنش بروم. درست است من با آقای گودرزی که آدم سالم و درستی است رابطه خوبی داشتم و با او همکاری می‌کردم و آن مدت هم که در استقلال بودم واقعاً ایشان به ما کمک کردند ولی اینکه گفتند با رفتن او، من هم می‌روم اعتبار مرا زیر سوال می‌برد. من کسی نیستم که به سفارش این و آن یا به صورت سیاسی به ورزش آمده باشم. عمری است در ورزشم و همه مرا می‌شناسند. شما یک نفر را پیدا کنید که مسئولیتهایی که من داشتم داشته باشند.

وی افزود: با این رزومه به من فشار می‌آوردند که بگویند یک نماینده از او حمایت کرده است در صورتی که فلان نماینده اصلا خبر ندارد من کجا هستم. این حرفهایی که زده می‌شود ما را مجبور می‌کند تا یک جا پاسخ آنها را بدهیم.
مدیرعامل باشگاه استقلال در خصوص آمدن سلطانی‌فر به عنوان وزیر ورزش عنوان کرد: ایشان هم من را کاملاً می‌شناسند و خوشبختانه با هم آشنا هستیم. زمانی که آقای سلطانی‌فر قائم مقام سازمان تربیت بدنی بود من دبیرکل فدراسیون فوتبال بودم و با ایشان کار کردم. ایشان آدم توانمند و با تجربه‌ای هستند و مدیر موفقی هم بوده‌اند. آمدن سلطانی‌فر به صحنه ورزش به فال نیک می‌گیرم و فکر می‌کنم  آینده خوبی در انتظار ورزش باشد.
رئیس مجمع‌ باشگاه استقلال و پرسپولیس وزیر ورزش است. ما باید تابع تصمیمات ایشان باشیم و هر تصمیمی که بگیرند برای من قابل احترام است. هیچ چشمداشتی به جایگاه استقلال ندارم و جز زحمت هیچ چیزی برای من ندارد.
افتخاری تصریح کرد: مدیرعاملی استقلال برای عده‌ای خوب است که خود را بخواهند به مردم معرفی کنند؛ من را که دیگر همه می‌شناسند و نیازی به این کارها ندارم. واقعیت قضیه این است که صرفا آمده‌ام ا از تجربه‌ام استفاده کنم و به پیشرفت ورزش کشور و باشگاه استقلال کمک کنم. واقعا در مورد باشگاه استقلال ظلم شده است. این تیم با این همه هوادار نباید اکنون این وضعیت را داشته باشد و آنقدر بدهی داشته باشد. استقلال اکنون یک زمین تمرین درست هم ندارد.
وی با بیان اینکه هنوز کار خودم را در باشگاه شروع نکرده‌ام اظهارداشت: تاکنون در حال مطالعه بودم و به محض اینکه  سلطانی‌فر «اوکی» بدهد طرح‌ها و برنامه‌های خودم را اجرا خواهم کرد. منتظر «اوکی» سلطانی‌فر هستم چون اکنون نمی‌دانم دو هفته دیگر در این باشگاه هستم یا نه و هر حرکتی هم که بکنم شاید به صلاح نباشد. فعلاً صبر خواهم کرد.
مدیرعامل باشگاه استقلال در مورد قراردادهای بازیکنان این تیم و بحث جدایی رضایی خاطرنشان کرد: اصلاً این بحث قراردادها را کنار بگذاریم اگر کاوه رضایی خودش بخواهد در استقلال بماند هیچکسی نمی‌تواند او را جابه‌جا کند. رضایی بازیکنی است که می‌تواند در استقلال اوج بگیرد و موفق شود چون شرایط برایش در این باشگاه فراهم است.کاوه رضایی خودش هم می‌داند رفتن از استقلال زیاد به صلاحش نیست. هواداران ما هم او را دوست دارند و بنابراین به نفعش است که در استقلال بماند و از همین جا هم به تیم ملی برود. صلاح نمی‌بینم که او از استقلال جدا شود. تا زمانی که او در تیم ما باشد از او حمایت خواهیم کرد و در بحث پرداخت مسائل مالی هم هیچ مشکلی نیست و بهانه‌ای هم دست مدیر برنامه‌های او نخواهیم داد.
افتخاری در پاسخ به این سوال که گفته می‌شود کاوه رضایی با وعده ملی‌پوش شدن منصوریان به استقلال آمده است و آیا این موضوع صحت دارد یا خیر، گفت: ما نمی‌توانیم بگوییم چون او در استقلال است باید حتما در تیم ملی باشد. تصمیم ملی‌پوش شدن او را سرمربی تیم ملی می‌گیرد بنابراین دعوت شدن یا دعوت نشدنش بستگی به سلیقه سرمربی تیم دارد. او باید ببیند که بازیکن آیا در تاکتیکش جا دارد یا خیر؟ مطمئناً برایش فرقی نمی‌کند چه بازیکنی باشد. بعید می‌دانم که منصوریان به او چنین وعده‌ای داده باشد چون هیچ مربی عاقلی این کار نمی‌کند. دست منصوریان نیست که او را به تیم ملی دعوت کند. از منصوریان بعید است که چنین حرفی زده باشد.
وی در خصوص اینکه آیا برای وریا غفوری جایگزین می‌آورید یا خیر، عنوان کرد: ما بازیکن زیاد داریم که روی نیمکت و سکو نشته‌اند و فکر نکنم کسی را جای او بیاوریم. مدیرعامل باشگاه استقلال در مورد آمدن سجاد شهباززاده به این تیم گفت: شایعاتی در این خصوص مطرح است ولی من خودم ایشان را دیدم و هیچ صحبتی در این مورد نکردیم ضمن اینکه هیچ تماس و مذاکره‌ای با هم نداشتیم. اگر شهباززاده خودش بخواهد بیاید قدمش روی چشم. ما هم از او حمایت خواهیم کرد.
افتخاری در خصوص اینکه گفته می‌شود گودرزی از  پرسپولیس بیشتر از استقلال حمایت می‌کرده است عنوان کرد: گودرزی از استقلال بیشتر حمایت می‌کرد تا پرسپولیس و حتی سر تمرین ما هم آمد. اگر بحث نقل و انتقالات است همان که پولی که پرسپولیس به بازیکنان داد استقلال هم همان پول را به بازیکنانش پرداخت کرد. پرسپولیس از جای دیگری حمایت شد.
مدیرعامل باشگاه استقلال در مورد اینکه آیا بازیکنی از استقلال پول زیرمیزی قبل از بستن قرارداد نگرفته است عنوان کرد: من در این مورد اطلاعی ندارم و وارد این مسائل نمی‌شوم.
رئیس پیشین کمیته فوتسال در مورد اینکه گفته می‌‌شود برگشتن شما به فوتسال به این رشته کمک خواهد کرد، اظهارداشت: نیازی نیست که اسم من در آنجا باشد. من کار خودم را انجام می‌دهم. این بحثی که مطرح است فدراسیون تیم ملی فوتسال در جام‌جهانی حمایت نکرد من آن را تکذیب می‌کنم. به سرمربی تیم هم گفتم که چنین صحبت‌هایی را نباید مطرح می‌کرد. فدراسیون در حد توان خود کمک کرده است. در جام جهانی من خودم آنجا بودم و اینکه گفته می‌شود لباس‌ها مشکلات زیادی داشته است اینطور نبوده است. فدراسیون هم در پرداخت پاداش‌ها و هم در مسائل دیگر به ما کمک کرده است.