مایکل فن‌پراخ، رئیس فدراسیون فوتبال هلند در بازگشت به کشورش دستاورد سفر به ایران را مثبت ارزیابی کرد.

به گزارش خبرگزاری ورزش ایران(ایپنا)، وی در نشست با اعضای هیات رئیسه فدراسیون فوتبال این نکته را متذکر شد که ایران در رنکینگ فیفا تیم نخست آسیاست، از سویی در فوتبال ساحلی و فوتسال در سطح جهان مطرح است و طبیعتا ارتباط با چنین کشوری می تواند برای ما مفید باشد ضمن اینکه ایرانی ها تمایل دارند در خیلی از بخش ها از ما کمک بگیرند.
طبیعتا بهترین دستاورد این مذاکرات و تفاهم نامه ای که بین فدراسیون فوتبال ایران  و هلند امضا شده از نگاه هواداران می تواند برگزاری بازی دوستانه بین دو تیم ملی دو کشور باشد.
مایکل فن‌پراخ، رئیس فدراسیون فوتبال هلند در این باره گفت: صددرصد ما به دنبال این مسئله هم هستیم. در تمامی رده‌ها می‌توانیم این کار را انجام دهیم اما در رده بزرگسالان باید دنبال فرصت مناسب باشیم. تقویم ما تا یکسال و نیم دو سال آینده بسته شده اما اولین جای خالی که برای بازی دوستانه فراهم باشد را برای ایران خواهیم گذاشت.
از سوی دیگر امیر هاشمی مقدم که به همراه رئیس فدراسیون فوتبال هلند به تهران سفر کرده بود برگزاری این بازی را در آینده محتمل می داند و در این باره می گوید: بین روسای فدراسیون فوتبال صحبتهای لازم در این زمینه انجام شده و در اصل این جزو مفاد تفاهم نامه است. برگزاری بازی دوستانه بین تیمهای ملی دو کشور در رده های سنی مختلف ولی تقویم تیم ملی هلند از یک تا یکسال و نیم سال قبل پر می شود و به اعتقاد من در برنامه ریزی جدید حتما بازی با ایران گنجانده خواهد شد. امیر هاشمی مقدم می گوید که برگزاری بازی دوستانه با تیم اول آسیا و انشاالله یکی از تیمهای صعود کرده به جام جهانی ۲۰۱۸ آن هم در استادیوم یکصد هزار نفری آزادی می تواند برای هلندی های مفید و خاطره انگیزه باشد.

بدین ترتیب بدون شک فدراسیون فوتبال علاقمند است در تهران برگزار کننده بازی با هلند باشد چرا که حضور احتمالی یکصد هزار نفر در استادیوم آزادی می تواند جلوه خاصی به این بازی بدهد. از همه مهمتر می تواند بار مالی خوبی برای فدراسیون فوتبال داشته باشد. از آنجایی که برگزاری این بازی جزو مواد تفاهم نامه است هلندی ها از ایران پول طلب نخواهند کرد. بازی ای که به نظر می رسد بعد از صعود احتمالی تیم ملی به جام جهانی و پیش از برگزاری جام جهانی نهایی خواهد شد. مهدی تاج از همتای هلندی خود خواسته در برنامه ریزی جدید سفر به تهران و برگزاری بازی دوستانه با ایران را برنامه ریزی نماید و در صورتی که تاییدیه نهایی به ایران داده شود در مورد برگزاری این بازی با کی روش مشورت خواهد شد.