به گزارش خبرگزاری ایپنا، فاروق بوظو، رئیس پیشین فدراسیون فوتبال سوریه در مورد بازی هفته پنجم مرحله نهایی انتخابی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه در گروه A آسیا میان تیم‌های سوریه و ایران گفت: احساس خوبی داشتم وقتی دیدم که تیم ملی فوتبال سوریه ۱۰ روز زودتر به مالزی رفت تا خود را مهیای بازی برابر ایران کند. بسیاری از بازیکنان سوری نیز که در لیگ‌های خارجی حضور دارند در اردوی مالزی حضور یافتند و آنها در بازی امروز به دنبال پیروزی خواهد بود.

«سوریه با رهبری ایمن الحکیم سعی در کسب نتیجه مطلوب برابر ایران خواهد داشت»، بوظو با بیان این مطلب اظهار داشت: به طور کلی نمی‌توانیم تیم سوریه را به لحاظ آماده‌سازی با دیگر تیم‌های گروه A مقایسه کنیم، اما ما خواهان پیروزی تیم ملی کشورمان هستیم و اگر این اتفاق رخ دهد باید این روند موفقیت را در دیدارهای آینده نیز حفظ کنیم. باید از تمام توان خود جهت راهیابی به جام جهانی بهره ببریم. البته اگر سوریه صعود هم نکند کسی انتقادی به سازماندهی این تیم نخواهد داشت، زیرا ما در گروه بسیار سختی حضور داریم و بازیکنان همه توانمندی‌های خود را به نمایش می‌گذارند.

چهره مطرح داوری فوتبال سوریه و رئیس پیشین فدراسیون فوتبال این کشور در خاتمه تصریح کرد: بازی سخت و قدرتی را پیش رو داریم و هواداران تیم ملی سوریه نتیجه‌ای به غیر از پیروزی را نمی‌پذیرند. سوریه برای اثبات توانمندی‌های فنی خود برابر قدرت اول فوتبال آسیا و صدرنشین گروه A با هدف پیروزی به میدان خواهد رفت.