۲ تیم تراکتورسازی و صنعت نفت آبادان در یک بازی جذاب و تماشایی با تساوی به بازی خود پایان دادند.

ورزشگاه یادگار امام تبریز؛ بدون تماشاگر

داور: موعود بنیادی فر، قهرمان نجفی، محسن سلطانی، پیروز سیف الله پور و ناظر: محمود رفیعی.

اخطار: عزیز معبودی (۱۸) و گویی هیان کیم (۵۳) از صنعت نفت، محمد نوری (۲۷) و محمد ابراهیمی (۷۷) از تراکتورسازی

تراکتورسازی

محمدرضا اخباری در درون دروزاه، هاشم بیک زاده، خالد شفیعی، محسن بنگر، محمد ایرانپوریان، مهدی کیانی، جاسم کرار (۹۰ محمد مهدی زاده)، محمد نوری (احمد نوراللهی ۴۶)، امید عالیشاه، محمد ابراهیمی و فرزاد حاتمی (۶۴ مهدی شریفی)

سرمربی: امیرقلعه‌نویی

صنعت نفت آبادان

حسن هوری، رضا نورمحمدی، مجتبی ممشلی، عزیز معبودی، حکیم نصاری، کیم، علی عبدالله زاده، محمد نیک نفس، بهادر عبدی ( ۵۰ محمد پورمحمد ( ۸۹ رشید آلبی)، محمد شادکام و رضا نوروزی.

سرمربی: فیروز کریمی

شرح گلها

تراکتورسازی یک – صنعت نفت صفر؛ در دقیقه ۷ محمد ابراهیمی با حرکت در عرض محوطه جریمه و ضربه زیبای پای راست موفق شد دروازه حسن هوری را به شکل زیبایی باز کند.

تراکتورسازی یک – صنعت نفت یک؛ در دقیقه ۶۰ پاس کات بک علی عبدالله زاده به پشت محوطه جریمه با ضربه زیبای زبیر نیک نفس همراه شد و  گل تساوی برای صنعت نفت به دست آمد.

تراکتورسازی ۲ – صنعت نفت یک؛ در دقیقه ۶۱ و بلافاصله پس از گل تساوی تیم صنعت نفت بازیکنان تراکتور خیلی زود واکنش نشان دادند و با یک پاس توی عمق امید عالیشاه را در موقعیت گلزنی قرار دادند؛ این بازیکن هم موفق شد در موقعیتی تک به تک با حسن هوری توپ را با روی پا از بالای سر او عبور دهد تا اولین گل او در تبریز رقم بخورد.

تراکتورسازی ۲ – صنعت نفت ۲؛ ارسال زیبای حکیم نصاری به نقطه پنالتی با ضربه سر علی عبدالله زاده همراه شد و گل تساوی صنعت نفت در دقیقه ۸۶ به ثمر رسید.

شرح بازی

در ابتدای نیمه اول این دیدار تیم تراکتور با حمله دوم خود موفق شد به گل برتری در دقیقه ۷ دست یابد؛ در این دقیقه محمد ابراهیمی با حرکت در عرض محوطه جریمه موفق شد با یک ضربه زیبا دروازه تیم صنعت نفت را باز کند. شاید بتوان گفت که در مجموع نیمه اول این دیدار و به خصوص در دقایق انتهایی تیم صنعت نفت آبادان نمایش چشمگیر تری را ارائه داد و اگر بی دقتی مهاجمین این تیم و البته واکنش خوب محمدرضا اخباری نبود، شاید دو تیم با نتیجه تساوی به رختکن می رفتند. اما این اتفاق رخ نداد تا تیم تراکتورسازی که در نیمه اول نمایش منسجمی ارائه نداد، با برتری پا به رختکن بگذارد. نیمه دوم این دیدار بسیار جذاب تر و تماشایی تر از نیمه دوم دنبال شد و در روزی که تیم تراکتورسازی می توانست به صدر جدول بازگردد، شاگردان فیروز کریمی نمایش قابل قبولی از خود ارائه دادند. بازیکنان تیم صنعت نفت در اکثر دقایق این دیدار حضور پررنگی در میانه میدان در درگیری با هافبک های تیم تراکتورسازی داشتند و شاید همین جنگندگی بازیکنان بود که باعث شد احمد نوراللهی بلافاصله در شروع نیمه دوم وارد زمین شود تا در میانه میدان کفه ترازو را به سود تیم میزبان برگرداند. در مجموع می توان گفت تساوی در این دیدار نتیجه ای عادلانه برای هر دو تیم بود، هرچند ضربه زیبای مهدی کیانی در وقت های اضافی می توانست همه چیز را به سود شاگردان قلعه نویی عوض کند.

دقایق حساس

دقیقه ۱۵: شوت فنی فرزاد حاتمی با واکنش حسن هوری دفع شد.

دقیقه ۱۹: ارسال جاسم کرار روزی یک ضربه ایستگاهی و ضربه سر محمد نوری به آرامی در دستان حسن هوری جای گرفت.

دقیقه ۳۶: اشتباه مهدی کیانی در ارسال پاس باعث لو رفتن توپ و رسیدن آن به رضا نوروزی، مهاجم صنعت نفت شد. این بازیکن هم توپ را به سمت راست ارسال کرد و با یک پاس کات بک حکیم نصاری در موقعیت عالی گلزنی قرار گرفت که ضربه او را محمدرضا اخباری به شکلی عالی دفع کرد؛ در بازگشت باز هم ضربه خطرناک نفتی ها از کنار دروازه با اختلاف کمی به بیرون رفت.

دقیقه ۳۹: باز هم نفتی ها در موقعیتی خطرناک و با ۴ نفر به سمت دفاع سه نفره تراکتور حمله کردند که تعلل آن ها باعث از دست رفتن موقعیت شد.

دقیقه ۴۵: محمد شادکام در یک ضدحمله سریع صاحب موقعیت گلزنی شد که ضربه بی دقت این بازیکن باعث از دست رفتن فرصت تساوی صنعت نفت در نیمه اول شد.

دقیقه ۷۳: ضربه مجتبی ممشلی از داخل محوطه جریمه با واکنش محمدرضا اخباری به کرنر فرستاده شد.

دقیقه ۷۶: ضربه پای چپ جاسم کرار از پشت محوطه جریمه علیرغم اینکه توپ جلوی حسن هوری به زمین برخورد کرد، با واکنش این دروازه بان به کرنر فرستاده شد.

دقیقه ۱+۹۰: ضربه والی مهدی کیانی با شدت زیادی از پشت محوطه جریمه به سمت دروازه زده شد که با اختلاف کمی از بالای تیر افقی دروازه به بیرون رفت.