رییس فدراسیون فوتبال گفت: اگر تیمی بهترین بازیکنان، کادر فنی و امکانات را هم داشته باشد نمی‌تواند مطمئن باشد که در بازی‌های خود پیروز می‌شود ولی همه ما تلاش می‌کنیم که تیم ملی در بازی‌هایش موفق شود.

به گزارش خبرگزاری ورزش ایران (ایپنا) ، امیر عابدینی رئیس کمیته بازاریابی فدراسیون فوتبال در این‌باره می‌گوید: ما برای اینکه از ناراحتی آقای کی‌روش کم کنیم چاره دیگری نداشتیم و چون وقت کافی نبود، برای تیم‌ملی دست به خرید البسه زدیم و قرار است البسه برای بازی قطر تحویل تیم‌ملی بشود. ما در این زمینه از طریق آقای ساکت به آقای کی‌روش اختیار تام دادیم تا طرح مورد نظر خود را برای تیم‌ملی انتخاب کند و قرار بر این است که البسه تیم‌ملی به صورت یکجا خریداری شود یعنی آنچه که مورد نیاز تیم‌ملی تا آخر امسال است به مسئولان این تیم تحویل داده شود.
 
تیم ملی در جام جهانی ۱۹۷۸ آدیداس می پوشید
 
به این ترتیب تیم‌ملی فوتبال ایران بعد از حدود ۴۰ سال همکاری خود را با برند آدیداس مجددا از سر می‌گیرد. کمپانی آدیداس در سال ۱۹۷۸ در جام‌جهانی آرژانتین اسپانسر تیم‌ملی بود. اما تیم‌ملی در ۳ جام‌جهانی بعدی از برندهای پوما و آل‌اشپورت استفاده کرده است. قرار بود ایران در رقابت‌های پیش رو از البسه کمپانی جیووا استفاده کند که این قرارداد با توجه به صحبت‌های مسئولان فدراسیون لغو شده است. اگرچه جیووا تقبل کرده بود سالیانه مبلغی را به فدراسیون پرداخت کند و شرایط فعلی برخلاف پروتکل‌های طبیعی فدراسیون‌ها مبنی بر قرارداد با اسپانسرهای لباس است؛ اما در نهایت برنامه بر این شد که با اختصاص مبلغی تیم‌ملی با برند خارجی در رقابت‌های جام‌جهانی شرکت کند.

عابدینی در پاسخ به این سوال که آیا در تمرین امروز تیم‌ملی هم از لباس آدیداس استفاده خواهد شد گفت: من از این موضوع اطلاع دقیقی ندارم اما قطعا در بازی قطر تیم‌ملی پیراهن مارک آدیداس را به تن خواهد داشت. 


مهدی تاج نیز در حاشیه تمرین تیم ملی در جمع خبرنگاران درخصوص لباس تیم ملی اظهار کرد: فضای تیم ملی یک فضای خوبی است. به انتخاب لباس تیم ملی فکر می شود و شاید امروز و فردا نهایی شود که لباس چه باشد. من روز اول هم گفتم که نگران لباس تیم ملی نباشید. خبرنگاری می گفت که من سر لباس تیم ملی شب ها خوابم نمی برد ولی من گفتم که شما نگران نباشید و لباس تیم ملی آماده است و ان شاءالله با لباس خیلی خوب به زمین می آید. او گفت: من صحبت های آقای عابدینی را شنیدم و با در نظر گرفتن آن صحبت می گویم که ان شاءالله تیم ملی با سیستم و لباس خیلی خوبی به میدان می آید و تا پنجشنبه زمان داریم و همه چیز حل می شود. وی همچنین درخصوص بازی تیم ملی با قطر نیز گفت: ارزیابی خیلی مثبتی از تیم وجود دارد و بازیکنان سرحال هستند. به نظر می رسد که نگرانی جدی وجود ندارد و موانع اساسی رفع شده و یا در حال رفع شدن است. ما در حال درست کردن یک فضای خوب هستیم و رسانه ها هم باید به ما کمک کنند. 


البته تا الان هم کمک کرده اند. به خصوص صداوسیما که مسئولان آن دستور داده اند که فضا را فضای جام جهانی کنند. رسانه های دیگر مثل سایت و روزنامه ها هم به ما کمک می کنند که فضا فضای جام جهانی شود. تاج گفت: امیدواریم که پنجشنبه برای بازی با قطر صد هزار نفر به ورزشگاه بیایند و ورزشگاه پر شود. تیم شرایط خوبی دارد. به هر حال مسائل جانبی رفع شده است.


 بحث بازیکنان سرباز و قضایای دیگر حل شده است. همه باید کمک کنیم. رئیس فدراسیون فوتبال با اعلام این خبر که از اتوبوس تیم ملی فردا رونمایی می شود اضافه کرد: برای تیم ملی اتوبوس شکیلی تدارک دیده شده است. البته اتوبوس اصلی تیم ملی قرار است ساخته شود. بقیه کارها در حال انجام است. تاج تاکید کرد: اگر بهترین مربی، کادر، بازیکن و پشتیبانی را داشته باشیم نمی توانیم مطمئن باشیم که حتما می بریم. شما نمی توانی قول بدهی که صددرصد می بری اما همه ما تلاش می کنیم که حریفان مان در انتخابی جام جهانی مثل قطر، چین و… را ببریم. تیم ملی آماده است و کادرش مصمم است و فضا فضای خوبی است. 


چنین فضای بدون تنش و حرف و حدیثی را کمتر سراغ داشته ام. همه مصمم هستند که موفق شویم. تاج درباره صحبت های کفاشیان که گفته بود من سرپرست کمیته فوتسال هستم نه رییس آن نیز اظهار کرد: کفاشیان سرپرست کمیته فوتسال است. کفاشیان اولا مدیر فوتسال آسیا هم هست و این به فوتسال ما کمک می کند. ما زمان کمی داشتیم. 


کفاشیان با افتخاری و ترابیان ارتباط تنگاتنگ خوبی دارد و می تواند از همه قابلیت های فوتسال استفاده کند. همه کسانی که دلشان برای فوتسال می سوزد مثل شمس، درودگر، ترابیان و … که برای فوتسال زحمت کشیده اند، اظهار نظر می کنند و اظهارنظرشان از سر دلسوزی است تشکر می کنیم. او گفت: همه باید کمک کنند که فوتسال ما به قابلیت هایش برسد. همان طور که فوتبال ساحلی ما قهرمان شد و افتخاری برای کشور بود، ما باید کمک کنیم که فوتسال هم این اتفاق برایش بیفتد و بحث اصلی هم تیم ملی بزرگسالان است. تیم بانوان را هم دیروز اعزام کردیم. ما ماموریت هایمان را انجام می دهیم . زمین شماره ۲ کمپ تیم ملی در حال آماده سازی است. فکر می کنم اتفاق خوبی است. ان شاءالله بقیه امور هم به خیر و خوشی می گذرد.