آندرانیک تیموریان که در فوتبال ایران به سامورایی معروف است درباره اختلافات اخیر آنها خاطرنشان کرد: من با هر دو مربی کار کردم . هر دوی آنها مربیان بزرگی هستند و امیدوارم این موضوع حل شود تا تیم ملی از این سوءتفاهمات ضربه نخورد. امیدوارم این اختلافات به صورت مسالمت آمیز حل شود تا پرچم ایران در ۲۰۱۸ به اهتزاز درآید. کی روش صددرصدباید بماند و به فوتبال ما کمک کند.
وی درباره امیدواری هواداران استقلال به بهبود اوضاع این تیم پس از اضافه شدن خودش و جپاروف اذعان داشت: ما در وهله اول آمده ایم تا کمک کنیم اما دو، سه هفته زمان می برد تا از همدیگر شناخت پیدا کرده و جا بیفتیم. امیدوارم همه بچه ها کمک کنند.
تیموریان درباره سرور جپاروف گفت: بازیکن بزرگی است که رزومه خوبی دارد و نیازی به تعریف من نیست. او مرد سال آسیا شده و در تیم های بزرگی بازی کرده است. در استقلال همه باید با هم و در کنار هم تلاش کنیم. چه جوان ها و چه باتجربه ها. در زمین فوتبال اسم و رسم معنایی ندارد.
وی درباره شماره پیراهن خود بیان داشت:شماره ای که من دوست داشتم بر تن بازیکن دیگری است و در حال حاضر هنوز شماره پیراهن من مشخص نیست.
تیموریان درباره هواداران استقلال که خواستار موفقیت تیم شان در دربی ها هستند، اذعان داشت: نه تنها در ایران بلکه در هیچ جای دنیا کسی نمی تواند دربی ها را پیش بینی کند و یا قولی بدهد. من فقط می توانم بگویم در دربی آینده همه تلاشم را برای موفقیت استقلال انجام می دهم.
وی درباره برخی اخبار پیرامون کاپیتانی اش در فضای مجازی گفت: من مجازی نیستم و همه می دانند دنبال این مسایل نبوده ام . بهتر …