باشگاه رئال مادرید تایید کرد که محرومیتش از خرید بازیکن از سوی فیفا کاهش یافته و تابستان آینده می تواند بازیکن جدید به خدمت بگیرد.
به گزارش خبرگزاری ورزش ایران(ایپنا)، رئال مادرید از سوی کمیته انضباطی فیفا به دلیل نقض قانون در جذب بازیکنان زیر ۱۸ سال به محرومیت از خرید بازیکن در دو پنجره نقل و انتقالاتی محکوم شده بود اما با اعتراض این باشگاه، این حکم به حالت تعلیق در آمد.
۵ روز پیش تیم وکالتی رئال مادرید به رهبری فرر، در لوزان سوئیس و در دفتر مرکزی دادگاه حکمیت ورزشی(CAS) در مقابل حکم محرومیت فیفا به دفاع پرداخت و در مقابل، وکیل فیفا یعنی مارک کاوالیرو نیز از حکم صادر شده بر علیه رئال از حکم فیفا دفاع کرد.
قاضی متیو ریب، دفاعیات طرفین را مورد بررسی قرار داد و امروز به باشگاه رئال مادرید از طرف دادگاه حکمیت ورزشی اطلاع داده شد که محرومیت این باشگاه نصف شده و آنها قادر خواهند بود تابستان آینده بازیکن جدید به خدمت بگیرند.
پیش از این هیچ باشگاهی حتی در دادگاه حکمیت ورزشی نتوانسته بود حکم فیفا را برگرداند اما  باشگاه رئال مادرید بسیار امیدوار و خوشبین بود که حداقل بتواند نیمی از این محرومیت را کاهش دهد و چنین نیز شد. بدین ترتیب رئال در نقل و انتقالات زمستانی ۲۰۱۷ خریدی انجام نمی دهد و در عوض در بازار تابستانی، به جذب بازیکنان مدنظرش خواهد پرداخت.
اتلتیکو مادرید نیز به همین دلیل محروم شده اما طبق توافق این باشگاه با دادگاه  CASحاضر شده در بازار زمستانی پیش رو خریدی انجام ندهد ولی در عوض نتیجه فرجام خواهی اش تا پیش از ژوئن ۲۰۱۷ اعلام شود.