علی دایی در کنفرانس خبری قبل از بازی با گسترش فولاد گفت: با توجه به شکست هفته قبل برابر فولاد همه تلاش خود را خواهیم کرد تا مقابل گسترش فولاد برنده باشیم.

دایی در ادامه تصریح کرد: کم کم به مراحل حساس نیم‌فصل نزدیک می‌شویم وً بازی سختی مقابل گسترش فولاد خواهیم داشت. این تیم نسبت به ابتدای فصل بهتر شده است. انها از بازیکنان و کادر فنی خوبی بهره‌مند هستند . در مجموع بازی حساسی برای ما خواهد بود و با توجه به شکست هفته قبل همه سعی و تلاش مان را می‌کنیم تا برنده از زمین خارج شویم.

دایی افزود: ما در این دیدار تمام توان‌مان را به کار خواهیم گرفت تا جایگاه سوم را از دست ندهیم. متأسفانه در این دیدار دو سه مصدوم و محروم داریم، ولی ان‌شاءالله برای پیروزی به زمین می‌رویم.

سرمربی نفت تهران در خصوص عملکرد خط دفاعی در دیدار گذشته مقابل فولاد گفت: این هفته روی ساختار دفاعی تیم‌مان کار کردیم نه تنها خط دفاع بلکه ساختار دفاعی تیم ما باید درست شود. در هفته گذشته تمرینات زیادی را روی این مسئله انجام دادیم. ما بازیکنان خوبی در خط دفاع داریم و امیدواریم میانگین گل خورده تیم‌مان پایین بیاید.
دایی درباره پرداخت بخشی از قرارداد بازیکنان تیم نفت گفت: ما سعی می‌کنیم بهترین کیفیت کاری را داشته باشیم. در این مدت دو بار به تیم پول تزریق شده است. اکنون باید تشکر کنم که در این وضعیت اقتصادی بدی که وجود دارد مدیران باشگاه دو بار به بازیکنان پول داده‌اند.

دایی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا او در خیابان زمانی که می‌خواهد با طرفداری عکس بیاندازد به ظاهر او هم توجه می‌کند یا خیر، گفت: مطمئناً منظور شما از پرسیدن این سؤال اتفاقی است که برای مهدی رحمتی افتاده است. ما (مربیان و بازیکنان) وظیفه داریم با طرفداران‌مان عکس بگیریم. وقتی این عکس در کشور دیگر گرفته می‌شود بستگی به قانون آن کشور دارد و من نمی‌توانم به عنوان کسی که مردم دوستتم دارند عکس نگیرم. مگر ما جذامی هستیم که از دست مردم فرار کنیم. من اصلاً متوجه نمی‌شوم چرا این مسئله مطرح شده است. اگر این عکس در محیط بسته باشد حرف شما درست است، ولی این عکس در محیط باز بوده و بازیکن هیچ گناهی ندارد. ما باید بیاییم با کسانی که این عکس‌ها را پخش می‌کنند، برخورد کنیم. ما خودمان هم اکنون وقتی جایی می‌رویم مردم به خاطر علاقه‌ای که به ما دارند با ما عکس می‌گیرند. ما در مملکت آنقدر مشکل داریم که این عکس گرفتن مهم نیست و این مسائل پیش پا افتاده است. مثل این می‌ماند که لیونل مسی با یک خانم محجبه عکس بگیرد و بعد او را جریمه کنند! همین مسئله درباره شجاعی هم صدق می‌کند شجاعی دردها را گفته است و ما باید دردها را برطرف کنیم نه اینکه کسی که حرف زده را متهم کنیم. ما در مملکت اسلامی زندگی می‌کنیم و مردم حق حرف زدن دارند. متأسفانه برخی‌ها سرشان را زیر برف کرده‌اند و این چیزها را نمی‌بینند. من خودم در همین تهران جاهایی رفته‌ام که باور نمی‌شد در تهران چنین وضعیتی باشد ما باید کلی‌تر و ملی‌تر فکر کنیم. نباید با زور و فشار بخواهیم مسائل را پاک کنیم. ما نباید همش مشکلات را ببینیم یکی عکس گرفته، مگر به کمیته اخلاق چه ربطی دارد مگر دین ما می‌گوید که از زندگی شخصی افراد کنکاش کنید. اگر در زندگی خیلی‌ها کنکاش شود ممکن است خیلی چیزها دربیاید.

دایی در ادامه گفت: من خودم مربی و هم بازی رحمتی بودم و دیدم که سجاده‌اش همیشه جلوش پهن است. ما باید مشکلات مردم را حل کنیم نه اینکه درباره صحبت شجاعی و رحمتی موضع بگیریم.

دایی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه شما خودتان زمانی که در تیم بایرن حضور داشتید در یک تبلیغ به دلیل تناقض با قانون ایران شرکت نکردید گفت: من هم به احترام قانون کشورم و هم به خاطر عقاید خودم بود که در آن تبلیغ شرکت نکردم چیزی مخالف عقاید من باشد انجام نمی‌دهم مگر دین داشتن به حجاب است. حجاب دین را کامل می‌کند و این نباید یادمان برود. اینجا فوتبال است و باید حریمش را حفظ کنیم فوتبال را نباید با چیزهای دیگر اشتباه بگیریم.

دایی با اشاره به مصاحبه مسعود شجاعی عنوان کرد: شجاعی حرف زده. باید محروم شود. رحمتی عکس گرفته باید محروم شود، مگر شما مسئول زندگی خصوصی من هستید؟ که در مورد این چیزها نظر می‌دهید. مردم کشورم به ما لطف دارند و می‌خواهند با آدمهای مشهور عکس بگیرند.

دایی افزود: اینکه کسی بگوید چون به کمیته اخلاق نیامده سه جلسه محرومش می‌کنیم درست نیست. مگر اینجا دادگستری است؟ فوتبال با دادگستری فرق دارد. در دادگستری اگر کسی دو بار به دادگاه نرود جلبش می‌کنند اما اینجا فوتبال است. حریمش باید حفظ شود. ما باید از حریم فوتبال دفاع کنیم.