به گزارش خبرگزاری ایپنا، چمن ورزشگاه یادگار امام (ره) تبریز که از خردادماه سال جاری زیر کشت رفت تا پس از سال‌ها تعویض شود، در حال حاضر آماده بهره‌برداری شده و قرار بود روز پنجشنبه با برگزاری دیدار ماشین‌سازی – ذوب‌آهن از این چمن به صورت رسمی رونمایی شود که گویا باشگاه تراکتورسازی با این اتفاق مخالفت کرده است.

باشگاه ماشین‌سازی در حالی قصد انجام بازی در این ورزشگاه را داشت که باشگاه تراکتورسازی مخالف این کار بود. با این حال جمشید نظمی، مدیرکل ورزش و جوانان استان آذربایجان شرقی موافقت اولیه خود را با برگزاری بازی ماشین‌سازی در ورزشگاه یادگار امام (ره) اعلام کرد، اما گویا توافق شد ماشین‌سازی تا نیم‌فصل در این ورزشگاه به میدان نرود.

پروژه تعویض چمن این ورزشگاه حسابی جنجالی شده بود و پس از مخالفت با وارد کردن چمن از کشور ترکیه، در نهایت چمن این ورزشگاه از شهر پاکدشت خریداری شد. چمنی که قرار بود شهریورماه آماده شود و از مهرماه و هفته هفتم لیگ برتر آماده بهره‌برداری باشد، در نهایت به آذرماه رسید و یکی دو هفته‌ای است که چمن این پروژه جنجالی آماده است. مسئولان ورزشگاه هم مخالفتی با برگزاری بازی در این ورزشگاه ندارند، اما تراکتورسازان نمی‌خواهند تا نیم‌فصل در این ورزشگاه بازی کنند.

دلیل مخالفت تراکتورسازی با برگزاری بازی در ورزشگاه یادگار امام (ره) این است که بازیکنان این تیم به بازی در ورزشگاه اختصاصی خود عادت کرده‌اند و نتایج مطلوبی هم گرفته‌اند. تراکتورسازان در این شرایط نمی‌خواهند ریسک کرده و زمین خود را تغییر بدهند که شاید به دلیل ناآشنا بودن با شرایط زمین چمن جدید ورزشگاه یادگار امام (ره) نتیجه مورد نظر را نگیرند. از سوی دیگر مسئولان این باشگاه هم می‌خواهند تیم خودشان از چمن جدید ورزشگاه بزرگ شهر تبریز رونمایی کنند و به نوعی اولین تیمی باشند که در این چمن بازی می‌کنند و به همین دلیل مخالف برگزاری بازی ماشین‌سازی در این ورزشگاه هستند.

با تمام این اوصاف مسئولان باشگاه ماشین‌سازی به شدت دنبال برگزاری بازی با ذوب‌آهن در ورزشگاه یادگار امام (ره) بودند تا در صورت موافقت اداره کل ورزش و جوانان استان آذربایجان شرقی، آنها افتتاح کننده چمن جدید این ورزشگاه باشند، اما توافق شده است تا نیم‌فصل مسابقه‌ای در این ورزشگاه برگزار نشود.