تراکتور با گل استثنایی محمد نوری در دقیقه ۱+۱۲۰ ماراتن تماشایی دو تیم سبز و قرمز فوتبال ایران را به سود تبریزی‌ها تمام کرد.

ورزشگاه فولادشهر – داور: حسین زرگر – کمکها: بابک داوری و هادی طوسی

اخطار: حجت حق وردی(۵۷) و مرتضی تبریزی (۴۷) (۷۰) از ذوب آهن و کرار جاسم(۱۱۰) و (۱۱۱) و محمد ابراهیمی(۱۱۷) از تراکتورسازی

اخراج: مرتضی تبریزی (۷۰) از ذوب آهن و کرار جاسم ۱۱۱ از تراکتورسازی

ذوب آهن

رشید مظاهری، وحید محمدزاده، حجت حق وردی، محمد نژادمهدی، مهران درخشان مهر، دانیال اسماعیلی فر،محمد رضا حسینی(۱۱۴ یاسر فیضی)، مهدی مهدی پور، احسان پهلوان، مهدی رجب زاده(۸۷ محمدرضا عباسی)، مرتضی تبریزی –  سرمربی: سیدمجتبی حسینی

تراکتورسازی

محمدرضا اخباری ، خالد شفیعی، هادی محمدی ، محمد ایرانپوریان ، محمدرضا مهدی زاده(۷۱ محسن بنگر)، مهدی کیانی، محمد نوری، کرار جاسم محمد ، محمد ابراهیمی ، سروش رفیعی(۷۱ مهدی شریفی)، فرزاد حاتمی – سرمربی: امیر قلعه نویی

شرح گل

ذوب آهن یک – تراکتورسازی صفر(دقیقه ۴۵ احسان پهلوان)؛ یکبار دیگر احسان پهلوان توانست برای تیمش بدرخشد، پس از گلزنی به پرسپولیسی ها، این بار او شوت سنگین خود را روانه دروازه تراکتوری ها کرد و توانست به زیبایی اولین گل بازی را به ثمر رساند.

ذوب آهن یک – تراکتورسازی یک(دقیقه ۹۰ فرزاد حاتمی)؛ تراکتوری ها پس از هجوم بی وقفه خود در دقایق پایانی در نهایت توانستند بازی را به تساوی بکشند، ارسال ایرانپوریان با ضربه سر حاتمی تیر خلاص را به ذوبی ها زد و دروازه این تیم را باز کرد.

* ذوب آهن یک – تراکتورسازی ۲(دقیقه ۹۲ محمد ابراهیمی)؛ در دقیقه ۳ نیمه اول وقت های اضافه، تیم تراکتورسازی تبریز روی یک ضد حمله سریع به پشت محوطه جریمه ذوب آهن رسید و توپ را در اختیار محمد ابراهیمی قرار داد. این بازیکن هم با یک سر توپ زیبا و دیدنی توپ را روی پای چپ خود قرار داد و موفق شد به شکلی زیبا گل برتری تراکتورسازی را تا اینجا به ثمر برساند.

* ذوب آهن ۲ – تراکتورسازی ۲(دقیقه ۱۲۰ جری بنگستون)؛ در آخرین دقیقه وقت های اضافه این ذوبی ها بودند که توانستند به یک ضربه پنالتی برسند و جری بنگستون این توپ را به گل تساوی تبدیل کند.

ذوب آهن ۲ تراکتورسازی ۳(دقیقه ۱۲۱ محمد نوری)؛ پس ازآنکه همه تماشاگران بازی را تساوی می پنداشتند محمد نوری با شوتی سرکش و دیدنی موفق شد بازهم تبریزی ها را پیش بیندازد.

شرح بازی

تراکتورسازان موفق شدند خود را به عنوان تیم برنده ماراتن دیدار نیمه نهایی حذفی معرفی کنند. دیداری که بیش از ۱۲۰ دقیقه به طول انجامید و دومین تیم اصفهانی حاضر در این رقابتها را از دور خارج کرد. بازی با میدان داری دو تیم آغاز شد، هر تراکتوری ها و هم ذوب آهنی ها به دنبال حفظ میانه میدان بودند تا بتوانند راهی به دروازه حریف پیدا کنند، شاگردان قلعه نویی که از مهارت ذوبی ها در کناره ها آگاه بودند راه نفوذ حریفشان را بسته بودند و همین اتفاق باعث حضور هر دو تیم در میانه میدان شده بود، حذفی بودن این بازی باعث شد تا هر دو تیم بیشتر به حفظ توپ و میدان بپردازند و به همین دلیل فرصت های کمی روی دروازه دو تیم ایجاد شد تا اینکه در آخرین دقیقه نیمه اول میزبان به گل اول بازی دست پیدا کرد.

اما در نیمه دوم اوضاع کمی فرق کرد، با وجود اینکه دو تیم بازی را در آرامش آغاز کردند هر چه بازی را پیش می بردند نگاه بیشتری به دروازه های یکدیگر داشتند و در نهایت این تراکتورسازان بودند که توانستند بازی را به تساوی بکشانند، گلی که در آخرین دقایق بازی به ثمر رسید تا آب سردی باشد بر روح و روان میزبان.
پس از آغاز وقتهای اضافه تراکتوری ها خیلی زود موفق شدند از حریف خود پیش بیفتند، گلی که محمد ابراهیمی به ثمر رساند جذابیت را به بالاترین حد خود رساند، حملات دو تیم دائم روی دروازه یکدیگر پدید می آمد، تراکتوری ها به دنبال پرگل تر کردن پیروزی خود بودند و ذوبی ها به دنبال تساوی دیدار بودند تا اینکه در آخرین دقیقه وقت های اضافه یک ضربه پنالتی باعث به تساوی کشیدن بازی شد. پس از این گل، در حالیکه همه بازیکنان و تماشاگران بازی به انتظار سوت داور و آغاز ضربات پنالتی بودند شوت استثنایی محمد نوری کار را تمام کرد تا دیداری که لحظه به لحظه جذاب تر می شد در نهایت با برتری تراکتورسازان به پایان برسد و یاران امیر قلعه نویی خود را در فینال جام حذفی ببینند.

دقایق حساس

دقیقه ۵ – حرکت سریع ذوبی ها با هنرنمایی پهلوان ادامه یافت اما ضربه این بازیکن از زاویه بسته دیرک دروازه تراکتورسازان را به لرزه درآورد و مرتضی تبریزی نیز در ریباند موفق نشد از این فرصت فوق العاده استفاده کند.

دقیقه ۲۴ – حرکت ایرانپوریان از جناح راست تراکتوری ها با ارسال این بازیکن روی دروازه ذوبی ها ایجاد خطر کرد اما ضربه کرار جاسم دقت کافی را برای باز کردن دروازه میزبان نداشت.

دقیقه ۴۲ – پس از دقایق زیادی بالاخره یکی از تیم ها روی دروازه دیگری ایجاد خطر کرد، ارسال تراکتوری ها روی ذوب آهن چیزی تا بازکردن دروازه ذوبی ها باقی نمانده بود اما این توپ راهی بیرون از زمین شد.

دقیقه ۴۶ – اولین موقعیت نیمه دوم از آن تراکتورسازان بود، حرکت جاسم کرار و ضربه وی به سمت دروازه ذوبی ها خطرساز شد اما این ضربه راهی کرنر شد.

دقیقه ۵۱ – حمله دیگری از تراکتورسازان بازهم با ضربه کرار دروازه مظاهری را تهدید کرد اما شوت این بازیکن از بالای دروازه به بیرون رفت.

دقیقه ۵۵ – ضربه ایستگاهی تبریزی ها توسط هافبک عراقی این تیم نواخته شد و با اختلاف کمی از بالای دروازه به بیرون رفت.

دقیقه ۶۰ – محمدرضا حسینی با حرکتی انفجاری و دیدنی از شکاف بین مدافعان تراکتورسازی به خوبی استفاده کرد و توانست به محوطه جریمه تراکتوری ها برسد اما درست زمانی که باید ضربه خود را به سمت دروازه حریف می زد با پاس به گل قصد صاحب توپ کردن دیگر مهاجمان تیمش را داشت که این فرصت از دست رفت.

دقیقه ۶۷ – حرکت محمد ابراهیمی گوشه محوطه جریمه ذوبی ها موقعیت خطرناکی ایجاد کرد اما ضربه این بازیکن از زاویه بسته به بیرون رفت.

دقیقه ۸۱ – در حالیکه تنها ۱۰ دقیقه تا پایان دیدار باقی مانده است پاس عالی جاسم به ایرانپوریان رسید اما ضربه مدافع راست تراکتوری ها با واکنش دیدنی رشید مظاهری به کرنر رفت.

دقیقه ۸۱ – ارسال کرنر تراکتوری ها با ضربه بنگر دروازه ذوبی ها را به شدت تهدید کرد اما این توپ نیز با اختلاف کمی به بیرون رفت.

دقیقه ۸۳ – ضربه محکم و سرکش کیانی چیزی نمانده بود تا تبریزی ها را صاحب گل کند اما شوت دیدنی او با اختلاف کمی از کنار دروازه به بیرون رفت.

دقیقه ۸۶ – شوت سرکش ابراهیمی با سوپر سیو رشید مظاهری راهی کرنر شد، این دومین حرکت استثنایی این دروازه بان در دقایق اخیر بود که باعث نجات دروازه ذوبی ها شد.

دقیقه ۳ + ۹۰ – ارسال مهدی پور با واکنش دیدنی اخباری راهی کرنر شد.

دقیقه ۳ + ۹۰ – کرنر ذوبی ها به اسماعیلی فر رسید اما این بازیکن نتوانست به خوبی از این فرصت استفاده کند.

دقیقه ۱۰۵ – ارسال ضربه ایستگاهی توسط ذوبی ها مهمترین خطر این دقایق را روی دروازه تراکتورسازی ایجاد کرد اما ضربه اصفهانی ها به تیر دروازه برخورد کرد.

دقیقه ۱۰۶ – ارسال ضربه ایستگاهی توسط ذوبی ها مهمترین خطر این دقایق را روی دروازه تراکتورسازی ایجاد کرد اما ضربه اصفهانی ها به تیر دروازه برخورد کرد.

دقیقه ۱۱۷ – حرکت انفجاری ابراهیمی چیزی نمانده بود تا تراکتورسازان را با دو گل پیش بیندازد اما پاس بی موقع این بازیکن باعث شد تا دیگر مهاجم ترکتوری ها صاحب توپ شود و شوت این بازیکن با واکنش دیدنی مظاهری از دروازه ذوبی ها دور شد.

دقیقه ۱۱۸ – حمله تند و تیز و همه جانبه ذوبی ها برای به تساوی کشاندن بازی دروازه تراکتوری ها را به شدت تهدید کرد اما ضربه سر مدافع این تیم با واکنش اخباری به کرنر رفت.