به گزارش خبرگزاری ایپنا ، حیدر بهاروند درباره برگزاری داربی ۸۵ پایتخت اظهار کرد: داربی هم دیداری است مانند بازی‌های دیگر، البته شرایط خاص خود را دارد. ما در چند استان داربی‌های مختلف داریم. حساس‌ترین بازی، داربی تهران است و تماشاگران ویژه‌ای از سراسر کشور دارد. امیدوارم داربی ۸۵ هم مانند بازی پارسال جذاب باشد و هوادران زیادی را جذب کند.

او در پاسخ به این سوال که بلیت‌فروشی داربی بر عهده شرکت برهان مبین است یا باشگاه‌ها گفت: برهان مبین بلیت‌فروشی را بر عهده ندارد و  این موضوع بر عهده باشگاه است.

رییس سازمان لیگ درباره این که این شرکت تهدید به شکایت از سازمان لیگ کرده است گفت: این حق قانونی آنها است و نمی‌توانیم جلوی کسی را بگیریم که شکایت نکند. الان بلیت‌فروشی بر عهده باشگاه‌ها است. باشگاه می‌تواند با هر شرکتی که می‌خواهد قرارداد ببندد. ما الان این کار را بر عهده باشگاه‌ها گذاشته‌ایم. برهان مبین می‌گوید چرا به باشگاه‌ها دادیم ولی ما هم مدارک خودمان را داریم.

او گفت: داربی پخش می‌شود ولی ما از ورود دوربین‌هایی که محتوا تولید می‌کنند جلوگیری می‌کنیم. صدا و سیما حاضر به توافق نیست و مبلغی نمی‌دهد. ۷۰ درصد بدهی باشگاه‌ها به خاطر پرداخت نشدن حق پخش است. در دنیا هم ۷۰ درصد درآمد باشگاه‌ها از حق پخش است. داربی زنده پخش می‌شود ولی در سراسر کشور از ورود دوربین‌های تولید محتوا جلوگیری می‌کنیم. ما به همین خاطر در AFC هم به مشکل خوردیم.

بهاروند با بیان این که هنوز ابلاغیه کمیته اخلاق برای جلوگیری از بازی محسن مسلمان و وریا غفوری به سازمان لیگ نرسیده گفت: هنوز هیچ دستوری برای جلوگیری از بازی این دو نفر دریافت نکرده‌ایم. این دو بازیکن می‌توانند بازی کنند. دبیر کل فدراسیون فوتبال چیزی برای ما ارسال نکرده است. تورک به دبیرکل فرستاده ولی دبیر کل به ما نفرستاده است. اگر دبیر کل ارجاع ندهد می‌توانند بازی کنند. اگر صبح بازی هم ابلاغ کند، نمی‌توانند به میدان بروند.

رییس سازمان لیگ درباره رعایت حق میزبانی در دادن سکوهای ورزشگاه به تماشاگران استقلال و پرسپولیس به طوری که تیم میزبان ۹۰ درصد از ظرفیت ورزشگاه را در اختیار داشته باشد، گفت: چند ماه است که دنبال این کار بودیم. قطعا در سال آینده این کار را اجرا می‌کنیم. این کار نیازی به مصوبه ندارد و همه تیم‌ها باید از حق میزبانی خود بهره مند شوند.