سرمربی جوان استقلال شب بعد از شکست مقابل پدیده در هفته پنجم لیگ برتر شب تلخ و عجیبی را پشت سر گذاشت.
علیرضا منصوریان بی تردید یکی از محبوب ترین استقلالی ها در بین هواداران این تیم است اما او در پایان بازی با پدیده و بعد از ثبت سومین شکست در ۵ بازی به شدت از سوی هواداران این تیم با انتقاد روبرو شد و تقریبا تمام سکوهای آزادی خواهان استعفای او بودند.
منصوریان که هم در دوره بازی کردن و هم در دوره سرمربیگری فرد محبوبی در بین استقلالی ها محسوب می شد برای اولین بار چنین شرایطی را در دوره حضورش در این باشگاه تجربه می کرد. شاید به همین دلیل هم بود که او در دقایق پایانی بازی دست رضا مهاجری را گرفت و به او گفت: دیگر کارم تمام است.
علیرضا منصوریان در پایان بازی به رختکن رفت و به توصیه بزرگترهای تیمش به کنفرانس مطبوعاتی نرفت تا حرفی احساسی نزند که به ضررش تمام شود.
نکته جالب ماجرا این است شب بازی با پدیده اعضای کادرفنی استقلال (علی چینی، محمدخرمگاه، نصرالله عبداللهی و بهتاش فریبا) به منزل منصوریان رفتند و از او خواستند که تصمیم احساسی نگیرد و صبر کند تا همه چیز آرام شود.
یکی از این اعضا که نمی خواست نامش فاش شود در این باره می‌گوید: ما تا ساعت ۴ صبح با علیرضا صحبت می کردیم و از او خواستیم که تصمیم احساسی نگیرد. او بسیار ناراحت بود و تصمیم به استعفاء داشت اما ما کمی آرامش کردیم.
وی در پایان گفت: ما از منصوریان خواستیم که صبر کند تا همه چیز به حالت اولیه برگردد. او اصرار داشت از سمت خود استعفاء کند اما گفتیم چند روز دیگر شرایط آرام می شود و می توانیم دوباره به فکر ساختن استقلال باشیم.