به گزارش خبرگزاری ایپنا لیگ برتر ایران امروز با برگزاری ۵ دیدار هفته یازدهم خود را آغاز خواهد کرد. در یکی از حساس ترین بازی های هفته، تیم فوتبال پرسپولیس پس از برد در دربی به مصاف سایپا علی دایی می رود.

قرمز پوشان پایتخت این فصل را هم تحت هدایت برانکو ایوانکویچ خوب شروع کرده اند و مرد کروات تا به حال به خوبی توانسته حاشیه های متعدد تیمش را کنترل کند و بعد از حذف از آسیا تیم را سر پا نگه دارد، او با برد در دربی یک بار دیگر هواداران را شادمان کرد.

برانکو در طول این چند سالی که در پرسپولیس حضور داشته هر فصل سعی در این دارد که تیمی کامل تر از فصل گذشته خود داشته باشد و با شناسایی دقیق نقاط ضعف تیم خود به برطرف کردن آن می پردازد. تفکرات برانکو در این فصل به داد باشگاه رسیده چرا که او در ابتدای فصل اصرار داشت تیم پر مهره بسته شود تا در میانه راه با مصدومیت های و محرومیت ها کارش گره نخورد و بتوانداز نفرات جایگزین در پست خودشان استفاده کند. همین اصرار برانکو باعث شد تا علی اکبر طاهری تیمی را برای او جمع کند که کمتر هواداری انتظارش را داشته باشد. حالا با محرومیت طارمی و باشگاه از دو پنجره نقل و انتقالات حداقل این امیدواری را می شود داشت که با تمدید قرار داد با همین جوانان فعلی هم می توان جزو مدعیان اصلی قهرمانی بود.

اما برای بازی امروز قرمز پوشان پایتخت کاری سخت را پیش رو دارند چرا که با تیمی بازی خواهند داشت که سراسر انگیزه هستند و می خواهند از فرصت به وجود آمده استفاده کنند و توانایی های خود را یک بار دیگر به رخ فوتبال ایران بکشند. سایپای علی دایی با جوانانی مانند قلی زاده و ترابی می تواند بعد از سیاه جامگان دومین تیمی باشد که ترمز پرسپولیس را می کشد. این بازی را می توان به نام محمد عباس زاده هم اختصاص داد. بازیکنی که عاشق پرسپولیس است و در بسیاری از مصاحبه هایش عنوان کرده که دوست دارد روزی دوباره پیراهن این تیم را بر تن کند. بازی فردا می تواند فرصت مناسبی برای او باشد تا توانایی های خود را به رخ برانکو ایوانکویچ بکشد.

از شاخص ترین نفرات دو تیم در این دیدار باید به علی علی پوری اشاره کرد که هم گل پیروزی بخش تیمش در دربی را زد و هم در لیگ برتر نیم نگاهی به آقای گلی دارد. او در ۸ بازیدر لیگ امسال تا به حال ۵ گل زده در کار نامه دارد. برای نارنجی پوشان تهرانی هم محمد عباس زاده مهاجم نکشان تا به حال در ۱۰ بازی در لیگ ۴ گل زده و ۱ پاس گل عملکرد مثبتی داشته است.

جدال دایی و برانکو را هم می توان از جلوه های ویژه این دیدار دانست، استادو شاگردی که دو باره به هم رسیدند. علی دایی تا به حال در ۴ دیداری که مقابل مربی سابقش صفارایی کرده و ۳ شکست و ۱ تساوی در کار نامه دارد و همین موضوع انگیزه او را دو چندان کرده تا با پیروزی در این دیدار علاوه بر شکستن رکورد خود مقابل مربی سابقش در بردن سرخآبی های پایتخت در نیم فصل اول دبل کند.

بازی سایپا و پرسپولیس امروز ساعت ۱۵ در ورزشگاه تختی آغاز خواهد شد، نیمچه دربی تهران از شبکه سه سیما به صورت زنده پخش می شود.

در یکی دیگر از بازی های جذاب امروز تراکتور سازی یحیی گل محمدی در تبریز میزبان ذوب آهن امیر قلعه نویی است. این دیدار را می توان تقابل مربیان اسبق با تیم هایشان دانست. علاقه مندان به این دو تیم هم میتوانند از شبکه ورزش سیما این بازی را به صورت زنده مشاهده کنند.