تیم پیکان تهران در نبرد موسوم به خودروسازان موفق به شکست تیم سایپا با گل گادوین منشا شد تا پیروزیهای این تیم ادامه دار باشد و در مقابل تیم فرکی با این شکست در شرایط بحرانی قرار گرفت.
ورزشگاه پاس قوامین تهران –  داور: سیدرضا مهدوی، محمدجواد مداح، امیررضا آشورماهانی، کوپال ناظمی و ناظر: مسعود مرادی

کارت زرد: امید خالدی(۶۵) از سایپا و سیامک نعمتی (۷۷) از پیکان

سایپا

حامد فلاح زاده، روزبه شاه‌علیدوست، سیامک کوروشی، علی زینالی (دقیقه ۷۰ علی شجاعی)، ابراهیم صادقی (دقیقه۶۳  مسعود حسن زاده)، غلامرضا رضایی، سعید لطفی(دقیقه ۸۴ جونیور لوپز)، سجاد مشکل پور، رضا جعفری، امید خالدی و محمد سلطانی مهر –  سرمربی: حسین فرکی

پیکان

رحمان احمدی، امیرحسین صادقی، سیاوش یزدانی، علی حمودی، آیراپتیان، ماهان رحمانی، محمدصادق بارانی، سیامک نعمتی، ابوالفضل ابراهیمی(۹۱ – دوسانتوس)، مرتضی آقاخان(-۷۹ سجاد آشوری)  و گادوین منشا(-۲+۹۰ پیمان رنجبری) –  سرمربی: مجید جلالی

شرح بازی

دقایق ابتدایی این دیدار آرام دنبال شد و ۲ تیم سعی بر استفاده از ضربات ایستگاهی و ارسال ها برای رسیدن به گل داشتند. در ادامه هم تغییر خاصی در این روند ایجاد نشد تا در نیمه اول شاهد یک بازی سرد و کسل کننده از سوی هر دو تیم باشیم. البته در این نیمه تیم پیکان نمایش تیمی بهتری داشت و بیشتر از تیم میزبان صاحب توپ و میدان بود. اما موقعیت های خطرناک ۳ بار روی دروازه ها در این نیمه اتفاق افتاد که ۲ بار متعلق به سایپا و یک بار متعلق به پیکان شد. ۲ تیم در نهایت نیمه اول را با تساوی بدون گل به پایان رساندند.
نیمه دوم این دیدار هیچ شباهتی از لحاظ تعداد موقعیت با نیمه اول نداشت و دو تیم از همان ابتدا با حضور روی دروازه حریف، خطرناک ظاهر شدند. تیم پیکان در این نیمه هم بسیار هوشمندانه تر از میزبان خود بازی کرد و نبض بازی را در اختیار داشت و شاهد موقعیت های خطرناکی روی دروازه سایپا بودیم اما تیم سایپا در این دیدار هم نامنسجم و به هم ریخته بازی کرد و به دلیل عملکرد خوب خط دفاعی پیکان بیشتر به ضربات از پشت محوطه جریمه روی آورده بود.در مجموع می توان گفت پیکان در دیداری که استحقاق آن را داشت به یک  پیروزی منطقی و هوشمندانه دست یافت.

شرح گل

سایپا صفر – پیکان یک؛ در دقیقه ۵۳ ارسال زیبای لئون هایراپتیان از سمت راست خط حمله پیکان به دهانه دروازه تیم سایپا، گادوین منشا را در موقعیت گلزنی قرار داد و این بازیکن هم با یک ضربه سر مطمئن ششمین گل فصل خود و البته گل برتری پیکان تا بدینجا را به ثمر رساند.

دقایق حساس

دقیقه ۲۰: روی پاس خوب سیامک کورورشی غلامرضا رضایی با یک چرخش و ضربه پای چپ دروازه تیم پیکان را با تهدید جدی مواجه کرد که واکنش رحمان احمدی مانع از گل شدن توپ شد این اولین موقعیت خطرناک دو تیم در این دیدار بود

دقیقه ۳۸: ارسال زیبای سیامک نعمتی به نقطه کور و تیر دوم خط دفاعی سایپا رسید که ضربه مرتضی آقا خان به شکل خطرناکی با فاصله کم راهی اوت شد.

دقیقه ۴۳: دفع توپ مدافعین سایپا به صورت اتفاقی در حمله به علی زینالی رسید که ضربه خوب این بازیکن با پای چپ به زاویه مخالف زده شد و در نهایت نوک انگشتان رحمان احمدی از گل شدن توپ جلوگیری کرد.

دقیقه ۴۷: ضربه سنگین لئون هایراپتیان به تیر دروازه تیم سایپا برخورد کرد و در یک رفت و برگشت حامد فلاح زاده توپ را در اختیار گرفت.

دقیقه ۵۸: ضربه ایستگاهی گادوین منشا از پشت محوطه جریمه با فاصله کم و به شکلی خطرناک به بیرون رفت.

دقیقه ۶۲: سیامک نعمتی از سمت چپ خط دفاعی تیم سپاهان به پشت محوطه جریمه نفوذ کرد و با یک ضربه سنگین حامد فلاح زاده را به واکنش واداشت.

دقیقه ۷۱: ضربه سنگین بازیکنان سایپا با اختلاف کمی از کنار دروازه رحمان احمدی به بیرون رفت. این ضربه از پشت محوطه جریمه و فاصله ۲۵ متری زده شد.

دقیقه ۷۶: ضربه غلامرضا رضایی از پشت محوطه جریمه به سمت دروازه رحمان احمدی زده شد که نتیجه ای در پی نداشت و از بالای دروازه به بیرون رفت.

دقیقه ۷۸: ضربه مرتضی آقاخان روی پاس زیبای مرتضی آقاخان با فاصله راهی بیرون شد.

دقیقه ۸۴: روی یک حمله سریع ضربه بازیکنان سایپا به شکلی خطرناکی و در حالی که احمدی به جلو رفته بود، به روی سقف دروازه پیکان فرود آمد.

در حاشیه …

* امیرحسین پیروانی، سرمربی تیم ملی جوانان این دیدار را از نزدیک تماشا کرد. رضا جعفری و محمد سلطانی مهر دو بازیکن تیم ملی جوانان هستند که در ترکیب اصلی سایپا به میدان رفتند.

* در یک تعویض عجیب از سوی حسین فرکی شاهد حضور جونیور لوپز مدافع برزیلی این تیم در خط حمله بودیم. گویا فرکی به دنبال استفاده از ضربات سر و بازی مستقیم در دقایق پایانی است.