تیم ویسی با گلهای حاج‌صفی و نویدکیا موفق شد سایپا را از پیش رو بردارد و راهی چهار تیم نهایی جام حذفی شود.

استادیوم: نقش جهان اصفهان –  داور: تورج حق‌وردی – کمکها: حسن ظهیری، جلیل شعرانی و روح‌الله شریفی – ناظر: سعید بطحایی

سپاهان اصفهان

مهدی امینی، موسی کولیبالی، شجاع خلیل‌زاده، عارف غلامی، احسان حاج‌صفی، میلاد سرلک، محمود قائدرحمتی، طالب ریکانی(۵۳- رسول نویدکیا)، جلال‌الدین علی‌محمدی(۷۳- حسین پاپی)، فرید بهزادی کریمی و مهرداد محمدی(۱+۹۰- مهدی علی‌مرادی) –  سرمربی: عبدالله ویسی

سایپا تهران

حامد فلاح‌زاده، سیامک کوروشی، سجاد مشکل‌پور، روزبه شاه علی‌دوست، سعید لطفی(۷۴- حسین کامیاب)، امید خالدی، علی علیزاده، رضا جعفری(۸۰- بهمن سالاری)، محمد سلطانی‌مهر، علی زینالی و غلامرضا رضایی – سرمربی: حسین فرکی

اخطار: روزبه شاه‌علی‌دوست دقیقه ۷۸ از سایپا

شرح بازی

لحظات ابتدایی متعادل پیگیری می‌شد تا اینکه سپاهان روی یک حمله و پاس در عمق علی‌محمدی به محمدی صاحب پنالتی شد و حاج‌صفی در دقیقه ۵ این تیم را پیش انداخت؛ پس از آن سپاهان یکی، دو حمله نصفه و نیمه داشت ولی به مرور زمان سایپا سوار بازی شد و روی شوت از راه دور و نفوذ از بین مدافعان سپاهان برنامه داشت ولی بی‌دقتی شاگردان فرکی در زدن ضربات آخر و شوت‌های کم قدرت آنها طلایی‌پوشان را به دردسر نیانداخت؛ پس از دقیقه ۲۰ سپاهان بارها به دنبال گلزنی بیشتر بود اما شوت‌های آنها نتوانست برای دومین بار دروازه سایپا را باز کند؛ تیم ویسی در دقایق پایانی به دنبال رسیدن به گل در ضد حملات بود ولی بازیکنان سایپا نیز عملکرد خوبی داشتند و اجازه کار به آنها ندادند؛ تیم فرکی روی ارسال از جناحین برنامه داشت ولی هیچکدام حاصلی به همراه نیاورد و سپاهان با برتری به رختکن رفت.
با شروع نیمه دوم شاگردان ویسی در جست‌وجوی دومین گل بودند اما حملات آنها خطرساز نشد و سایپایی‌ها را با مشکل مواجه نکرد؛ عقب کشیدن سپاهان موجب شد تیم فرکی در میانه زمین بازی را به گردش دربیاورد و به شکل‌های مختلف ازجمله سانتر از جناحین و شوت از راه دور به دنبال گل دوم باشد که مثل نیمه اول تمام راه‌ها به دروازه سپاهان بسته بود و به غیر از دو ضربه پشت محوطه آنها نتوانستند موقعیت آن‌چنانی شکل دهند؛ ویسی با تغییرات تدافعی به خواسته خود که حفظ تکل گل بود رسید و حتی با تیزهوشی رسول نویدکیا و شوت زیبای او در لحظات پایانی گل دوم را هم زد و با برتری این مسابقه را به سود خود تمام کرد.

شرح گلها

* سپاهان یک – سایپا صفر(دقیقه ۵ احسان حاج‌صفی)؛ پاس در عمق عالی علی‌محمدی، مهرداد محمدی را در موقعیت تک به تک با فلاح‌زاده قرار داد که لطفی روی مهاجم سپاهان پنالتی کرد و این فرصت گلزنی خوب را حاج‌صفی برخلاف جهت دروازه‌بان سایپا به سمت راست زد و طلایی پوشان را پیش انداخت.

* سپاهان ۲ – سایپا صفر(دقیقه ۸۷ رسول نویدکیا)؛ نویدکیا با پاس تماشایی از میانه زمین توپ را به فرید کریمی رساند که او هم توپ را به پشت محوطه جریمه برگشت داد تا نویدکیا با حضور به موقع و شوت محکم دروازه سایپا را برای دومین بار باز کند.

لحظات حساس

دقیقه ۸: ارسال تند و تیز حاج‌صفی از سمت چپ زمین را فلاح‌زاده به راحتی در اختیار گرفت.

دقیقه ۱۳: شوت راه دور جعفری از روی ضربه آزاد بی‌دقت بود و توپ را به سپاهان داد.

دقیقه ۲۰: ضربه آزاد قائد رحمتی به زیر توپ زده شد و با فاصله زیادی به اوت رفت.

دقیقه ۲۱: اشتباه عجیب و لغزش کولی‌بالی در محوطه جریمه فرصت را در اختیار بازیکنان سایپا قرار داد که امینی با خروج به موقع مانع از گلزنی غلامرضا رضایی شد و توپ را دفع کرد.

دقیقه ۲۶: حاج‌صفی بعد از دریافت پاس خود از علی‌محمدی به بهزادی‌کریمی پاس داد اما شوت پای چپ بی‌دقت او به راحتی توپ را در آغوش فلاح‌زاده قرار داد.

دقیقه ۲۸: شوت علی‌محمدی قدرت لازم را نداشت و به اوت رفت.

دقیقه ۳۰: سانتر لطفی از جناح راست زمین پس از برخورد به قائدرحمتی مقابل پای جعفری افتاد ولی ضربه‌ی او را امینی جمع کرد.

دقیقه ۳۲: ارسال بادقت بهزادی‌کریمی با عبور از مقابل تیرک دوم به حاج‌صفی رسید ولی ضربه‌ی او به تور کنار دروازه خورد.

دقیقه ۳۴: سانتر بلند شاه‌علی‌دوست را مشکل‌پور با ضربه‌ی سر به اوت زد.

دقیقه ۳۶: حرکت سریع زینالی و شوت بغل پای او راهی به درواز سپاهان پیدا نکرد.

دقیقه ۳۸:ضربه آزاد زینالی بعد از برخورد به زمین در آغوش امینی جای گرفت.

دقیقه ۴۴: مشکل‌پور مدافع پیشتاخته سایپا بازهم کرنر ارسالی از سمت راست زمین را با ضربه سر زد که امینی به راحتی توپ را جمع کرد.

دقیقه ۵۴: فرار محمدی به عمق دفاع سپاهان و شوت پای چپ او را فلاح‌زاده درازکش دفع کرد.

دقیقه ۶۰: فلاح‌زاده شوت نه چندان خوب محمدی را جمع کرد.

دقیقه ۶۷: پاس رضایی پس از برخورد به کولی‌بالی نزدیک بود برای سپاهان خطرساز شود که غلامی اجازه نداد قلی‌زاده ضربه آخر را بزند.

دقیقه ۶۹: شوت روی پا و محکم شاه‌علی‌دوست از پشت محوطه جریمه با فاصله کمی از بالای دروازه سپاهان عبور کرد.

دقیقه ۷۶: شوت پاپی از فاصله دور بدون ایجاد خطری روی دروازه سایپا راه اوت را در پیش گرفت.

دقیقه ۹۰: شوت روی پای تماشایی قلی‌زاده به زمین خورد و به سمت دروازه سپاهان رفت که امینی با واکنش به موقع توپ را برگشت داد.

دقیقه ۲+۹۰: ضربه سر مشکل‌پور روی ارسال قلی‌زاده با کمترین فاصله از کنار تیرک عمودی دروازه سپاهان به بیرون رفت.

دقیقه ۴+۹۰: شوت سرضرب نویدکیا از پشت محوطه جریمه این بار تبدیل به گل نشد و به اوت رفت.