تیم عبدالله ویسی با نمایش کاملا برتر نسبت به صبا توانست به برد پُرگل و ارزشمندی برسد و پس از سه هفته ناکامی به پیروزی برسد. صبایِ مرفاوی با این باخت و تفاضل گل بدتر نسبت به سیاه جامگان یک پله در جدول پایین رفت و پانزدهم شد ولی سپاهان با کسب هجدهمین امتیاز اوضاع خود را در جدول بهبود بخشید.

استادیوم: نقش جهان اصفهان – تماشاگر: ۲ هزار نفر –  داور: پیام حیدری، کمکها: علیرضا ایلدروم، محمد عطایی و سیدرضا مهدوی و ناظر: علیرضا کهوری

اخطار: مهرداد محمدی(۲۹) از سپاهان و کیوان امرایی(۳۱)، وحید علی‌آبادی(۶۷) و مهران امیری(۸۴) از صبا

سپاهان اصفهان

لی اولیویرا، موسی کولیبالی، شجاع خلیل‌زاده، عارف غلامی، محمود قائدرحمتی، میلاد سرلک، احسان حاج‌صفی، طالب ریکانی(۵۶- حسین پاپی)، جلال‌الدین علی‌محمدی(۸۳- حسین فاضلی)، فرید بهزادی‌کریمی(۷۱- صابر دیده‌ور) و مهرداد محمدی –  سرمربی: عبدالله ویسی

 صبای قم

حامد لک، میرهانی هاشمی، هاشم بیک‌زاده، وحید علی‌آبادی، قاسم دهنوی، پویا سیف‌پناهی، میلاد ابطحی(۴۶- محمد بائوج‌رضایی)، مهران امیری، کیوان امرایی، احمد حسن‌زاده(۸۰- امید جهانبخشی) و کریم اسلامی(۸۵- مجید علیاری) –  سرمربی: صمد مرفاوی

شرح گلها

* سپاهان یک – صبای قم صفر(دقیقه ۲۹ مهرداد محمدی)؛ پاس بلند به پشت مدافعان صبا به محمدی رسید که این مهاجم تند و تیز با شوت روی پا دروازه صبا را باز کرد و نخستین گلش در این فصل را به ثمر رساند.

* سپاهان ۲ – صبای قم صفر(دقیقه ۳۵ جلال‌الدین علی‌محمدی)؛ علی‌محمدی با شوت فنی زیبا از گوشه محوطه جریمه دومین گل سپاهان را زد.

* سپاهان ۳ – صبای قم صفر(دقیقه ۶۳ مهرداد محمدی)؛ ضد حمله سپاهان به فرید کریمی رسید که او پس از ورود به محوطه جریمه شوت‌زنی کرد و ضربه ریباند شده او را محمدی به خوبی بهره برد و گل سوم طلایی پوشان را به ثمر رساند.

* سپاهان ۳ – صبای قم یک(۱+۹۰ قاسم دهنوی)؛ پنالتی‌ای که بائوج‌رضایی گرفته بود را دهنوی با ضربه دقیق به سمت چپ دروازه و موافق جهت اولیویرا زد و گل اول صبا را به ثمر رساند.

* سپاهان ۴ – صبای قم یک(دقیقه ۳+۹۰ حسین پاپی)؛ پاپی بازیکن تعویضی سپاهان در موقعیت تک به تک با لک با ضربه‌ی فنی بغل پای راست، گل چهارم سپاهان را در آخرین لحظه وارد دروازه صبا کرد.

شرح بازی

تاکتیک پنج مدافع صبا موجب شده بود این تیم مثل بازی اخیر با استقلال تهران در میانه زمین توپ را نداشته باشد و عقب‌نشینی کند ولی با این حال بازیکنان سپاهان هم کار خاصی تا دقیقه ۲۰ انجام ندادند و نتوانستند از لایه‌های دفاعی صبا عبور کنند؛ در این بین البته صبا یک حمله داشت که مشکوک به هند پنالتی بود ولی داور دستور به ادامه بازی داد؛ شاگردان ویسی از دقیقه ۲۵ شکل هجومی‌تری گرفتند و چهار دقیقه پس از آن توانستند با بازی مستقیم از سرعت محمدی استفاده کنند و گل اول را بزنند؛ پس از آن صبا بهم ریخته کار خود را دنبال می‌کرد که همین مسئله موجب شد علی‌محمدی بازیکن فصل گذشته صبا تعداد گل‌های تیم اصفهان را افزایش دهد؛ برتری سپاهان در زمین تا پایان ادامه داشت و آنها با دفع ضربات آزاد و سانترهای بازیکنان صبا توانستند نتیجه ۲ بر صفر را حفظ کنند و برنده به رختکن بروند.
با شروع نیمه دوم صبایی‌ها کمی جلو کشیدند ولی این تاکتیک آنها کمتر از ۱۰ دقیقه به طول انجامید و سپاهان دوباره توپ و میدان را در اختیار گرفت و با پاس‌های پیاپی در میانه و جناحین فرصت‌های زیادی ایجاد می‌کرد؛ تیم مرفاوی هم که نمی‌خواست شکست سختی بخورد دوباره موقعیت به وجود آورد ولی اسیر ضد حملات بازیکنان سپاهان شد که یکی از آنها را مهرداد محمدی در دقیقه ۶۳ به ثمر نشاند و اختلاف را به ۳ رساند؛ پس از آن شاگردان ویسی بازی را مدیریت کردند ولی حملات صبا از دقیقه ۸۵ به بعد این تیم را در دقیقه اول وقت‌های اضافه به پنالتی رساند که دهنوی از آن بهره برد و گل اول تیمش را زد؛ با این وجود آرایش هجومی سپاهان دوباره شکل گرفت و آنها در دقیقه آخر توسط پاپی تیر خلاص را بر پیکیره صبا زدند و با نتیجه ۴ بر یک صاحب ۳ امتیاز شدند.

دقایق حساس

دقیقه ۲۶: شوت راه دور ریکانی بی‌ثمر به اوت رفت.

دقیقه ۴۰: محمدی دوباره با فرار خود از سد علی‌آبادی می‌توانست سومین گل سپاهان را بزند اما واکنش خوب لک مانع از آن شد.

دقیقه ۴۱: پاس فرید کریمی و شوت پای چپ محمدی را لک در دو مرحله جمع کرد.

دقیقه ۴۲: سانتر بی‌دقت ولی خطرناک علی‌محمدی از بالای دروازه صبا راهی اوت شد.

دقیقه ۵۰: ریباند کرنر سپاهان به پشت محوطه جریمه صبا آمد که حاج‌صفی شوت‌زنی کرد و لک مقابل آن ایستاد.

دقیقه ۵۳: نفوذ علی‌محمدی از سمت راست محوطه جریمه صبا و شوت او را لک در اختیار گرفت.

دقیقه ۵۴: پاس محمدی و شوت حاج‌صفی با فاصله کم از کنار تیرک عمودی دروازه صبا به اوت رفت.

دقیقه ۵۹: ضربه ایستگاهی حسن‌زاده از سمت راست زمین با کمترین فاصله از بالای دروازه سپاهان راهی اوت شد.

دقیقه ۶۱: شوت روی پا و تماشایی علی‌محمدی از پشت محوطه جریمه پس از برخورد به تیرک افقی دروازه صبا دور شد.

در حاشیه …

* قبل از بازی در خیابان ورودی به ورزشگاه نقش جهان و پارکینگ‌های این ورزشگاه ترافیک سنگینی شکل گرفته بود.

* پیش از آغاز مسابقه بنری در دستان بازیکنان سپاهان بود که درگذشت مهدی میرسعیدی، هوادار قدیمی این تیم را تسلیت گفته بودند همچنین در گوشه‌ای از ورزشگاه نیز تماشاگران سپاهان با در دست داشتن بنر و نوشته‌هایی یاد او را گرامی داشتند.

* فرید کریمی، جلال علی‌محمدی و طالب ریکانی قبل از آغاز بازی طرف نیمکت صبای قم رفتند و در سوی دیگر مهران امیری، احمد حسن‌زاده، کریم اسلامی و میرهانی هاشمی به سمت نیمکت سپاهان و عبدالله ویسی رفتند و از او رخصت بازی گرفتند.

* همانند بازیهای قبلی سپاهان محرم نویدکیا در دقیقه ۴ توسط تماشاگران تشویق شد.

* مسعود حق‌جو، رضا عنایتی و حمیدرضا دیوسالار سه بازیکن صبا هستند که به دلیل محرومیت در این مسابقه حضور ندارند و رسول نویدکیا نیز به دلیل سه اخطاره بودن سپاهان را همراهی نمی‌کند.

* پیش از شروع بازی خلیل‌زاده به سمت کادرفنی صبا رفت.

* بازی با پنج دقیقه تاخیر آغاز شد.

* صبا برای نخستین بار در این فصل با پیراهن‌های یکدست سفید بازی می‌کند.

* در دقیقه ۸ برخورد محمدی با دهنوی در محوطه جریمه صبا موجب شد سپاهانی‌ها به اعتراض علیه داور بپردازند و معتقد به خطای پنالتی باشند.

* سانتر حسن‌زاده به دست کولی‌بالی برخورد کرد و به بیرون رفت ولی داور اعتقاد به کرنر داشت که همین اتفاق اعتراض بازیکنان صبا را به همراه داشت.

* ناظر بازی و حیدری داور مسابقه به نزدیک بودن دوربین به کنار زمین اعتراض داشتند و اجازه تصویربرداری به آن ندادند.

* محمدی پس از گلزنی پیراهن خود را درآورد که موجب شد اخطار بگیرد.

* در نبود حق‌جو و عنایتی ۲ کاپیتان صبا، حامد لک بازوبند کاپیتانی صبا را بر بازو بسته است.

* حاج‌صفی پس از ورود پاپی به زمین بازوبند کاپیتانی را به او داد.

* علی‌محمدی پس از گلزنی برابر صبا تیم دو فصل اخیرش خوشحالی زیادی انجام داد.

* محمدی برخلاف گل اول، در دومین گل خود خوشحالی خاصی نکرد.

* تماشاگران سپاهان پس از گل سوم ویسی را تشویق کردند.