به گزارش خبرگزاری تیپنا یک شبکه تلویزیونی در آمریکا شانس شاگردان کارلوس کی‌روش برای صعود به مرحله حذفی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه را بسیار ناچیز می‌داند.

شبکه CBS‌ آمریکا در گزارشی به بررسی شانس موفقیت ۳۲ تیم راه یافته به جام جهانی ۲۰۱۸ برای پیشروی در این تورنمنت پرداخته و آنها را بر اساس قدرت‌شان رده‌بندی کرده است. این شبکه با معرفی برزیل، آلمان و فرانسه به عنوان تیم‌های که دارای بیشترین شانس برای قهرمانی جام جهانی سال آینده هستند، ایران را در رده سی‌ام قرار داده است.

CBS درباره ایران نوشته است: خوشبینانه‌ترین سناریو برای تیم ملی ایران در جام جهانی ۲۰۱۸ این است که با تفاضل گل منفی ۱۰ و با کسب یک امتیاز تورنمنت را ترک نکند. بدبینانه‌ترین سناریو هم باخت این تیم در هر سه بازی‌اش در مرحله گروهی است.

شبکه آمریکایی درباره اینکه چرا ایران را در رده سی‌ام تیم‌هایی که شانس پیشروی به مراحل بالاتر را دارند، نوشته است: ایران برای اولین بار در تاریخ توانسته دو دوره متوالی به جام جهانی صعود کند و تنها یکی از ۱۲ بازی‌اش در جام جهانی را برده است. درباره شانس صعود این تیم به مرحله یک هشتم نهایی جام هم می‌توان گفت که این تیم همانقدر شانس دارد که استون ویلا برای قهرمانی در لیگ برتر انگلیس، البته استون در حال حاضر در لیگ دسته اول است نه لیگ برتر. پس آنها هیچ شانسی ندارند. متوجه شدید؟
CBS در حالی شانس صعود ایران به مرحله یک هشتم نهایی را در حد صفر می‌داند که این تیم رکورددار طولانی‌ترین کلین‌شیت (۱۱۲۱ دقیقه) در بازی‌های مرحله انتخابی جام جهانی را به ثبت رسانده است و جزو معدود تیم‌هایی بوده که بدون شکست به جام جهانی صعود کرده است. این شبکه به استثنای عربستان که در رده آخر قرار گرفته است، شانس دیگر تیم‌های آسیایی را برای صعود به مراحل بالاتر جام جهانی ۲۰۱۸ بیشتر از ایران دانسته است به طوری که کره جنوبی (تیمی که در مرحله انتخابی پایین‌تر و بعد از ایران به جام جهانی صعود کرد) را در رده بیست و یکم، ژاپن را در رده بیست‌وسوم و استرالیا را در رده بیست و ششم قرار داده است.

شبکه CBS تیم‌های جام جهانی ۲۰۱۸ را بر اساس شانس موفقیت شان به صورت زیر رده‌بندی کرده است:

۱- برزیل
۲- آلمان
۳- فرانسه
۴- اسپانیا
۵- پرتغال
۶- اروگوئه
۷- آرژانتین
۸- بلژیک
۹- انگلیس
۱۰- کلمبیا
۱۱- مکزیک
۱۲- روسیه
۱۳- کرواسی
۱۴- لهستان
۱۵- سوئیس
۱۶- کاستاریکا
۱۷- دانمارک
۱۸- ایسلند
۱۹- پرو
۲۰- سوئد
۲۱- کره جنوبی
۲۲- نیجریه
۲۳- ژاپن
۲۴- صربستان
۲۵- مصر
۲۶- استرالیا
۲۷- سنگال
۲۸- پاناما
۲۹- مراکش
۳۰- ایران
۳۱- تونس
۳۲- عربستان سعودی