خبرگزاری ایپنا :
داوری جلوی ۱۰۰هزارنفر آسان نیست
 بعد از کنفرانس بازی قبلی فراموش کردم در مورد داور حرف بزنم اما امروز می خواهم بگویم که من غافلگیر نشدم اما از عملکرد او خوشحال شدم. برای داور مسابقه فردا نیز آرزوی موفقیت می کنم. قضاوت دیداری که ۱۰۰ هزار تماشاگر دارد، آسان نیست و امیدوارم که عملکرد خوبی داشته باشد.
 شناخت از برانکو سرمربی پرسپولیس؟
از زمان حضور در آلمان او را می شناسم. برانکو خیلی خوب در ایران کار کرده است. طی ۸-۹ سال گذشته او را ندیدم اما در مورد او مطالعه کردم. من واضح ایشان را می شناسم. من امروز چند دقیقه زودتر آمدم. خیلی خوشحالم که اینجا حضور دارم. تک تک بازیکنان ما سخت تلاش می کنند و مراحل آماده سازی را به خوبی پیش می بریم. بازیکنان رفتار و روحیه بسیار خوبی دارند. هر روز بهتر و بهتر می شویم و در مورد چیزی که دارم می بینم، بسیار خوشحالم. ما قدم به قدم پیش می رویم تا یک تیم خوب بسازیم و بتوانیم دوباره در صدر فوتبال ایران باشیم. هر زمان که به زمین می رویم، ترس نداریم و برای مساوی به زمین می رویم و برای پیروزی تلاش می کنیم. بازی قبلی در ۲۰ دقیقه آخر بازیکنان خسته شدند.
کاش دربی دیرتر برگزار می شد
برای ما بهتر بود که دربی دو هفته یا سه هفته دیرتر برگزار می شد تا زمان بیشتری برای آماده سازی داشته باشیم. بعد از دربی آخر که پرسپولیس باخت، آنها زمان زیادی برای آماده سازی داشتند. ما در راه خود حرکت می کنیم تا به این مرحله دست پیدا کنیم. باید در هفته های آینده بیشتر و بیشتر تلاش کنیم. می دانم که بازیکنان من می خواهند برنده دربی باشند و برای این موضوع آماده شده اند.
اینقدر بازیکن آماده دارم که می توانیم دو دربی بازی کنیم
مثل همه دربی های دیگر می خواهیم که هواداران از ما حمایت کنند. شاید بعضی وقت ها کارایی بازیکنان پایین بیاید و این هواداران هستند که می توانند به ما کمک کنند. وقتی دورتموند شالکه، یا بایرن و ۱۸۶۰ را می بینیم، می دانیم دربی همه جا هست اما این دربی بزرگترین دربی آسیا است. خوشحالیم که این دربی را برگزار می کنیم و باید ۲۰ درصد بیشتر از تیم حریف خودمان را آماده کنیم تا به سطح مساوی دست پیدا کنیم. ما در حالت عادی می توانیم دو دربی بازی کنیم زیرا همه بازیکنان آماده هستند و می خواهند در ترکیب قرار بگیرند.
ترکیب را هنوز انتخاب نکردم
امروز تمرین آخر است و من فرصت کافی دارم تا فیلم های بازی پرسپولیس را ببینم و یازده بازیکن نهایی را انتخاب کنم. صبج ما یک جلسه با بازیکنان داشتیم و چند ویدئو دیدیم. آنجا دیدم که همه بازیکنان برای این مسابقه آماده هستند و انگیزه دارند. من به تیمم اعتماد دارم و می دانم که همه با ۱۰۰ وجود تلاش می کنند. اعتقاد دارم هواداران برای کسب نتیجه به ما کمک می کنند. امیدوارم یک نتیجه غافلگیر کننده کسب کنیم.
از حریف خواهش نمی کنیم که بازی مساوی شود
من هم مانند هواداران می خواهم برنده باشم. ما به زمین نمی رویم تا خواهش کنیم بازی مساوی شود. امیدوارم هواداران همگی خوشحال باشند اما استقلالی ها فردا خوشحال تر باشند. ما یک گروهی داریم که فرماندهان و بزرگترهای تیم من هستند.ما باید با اعتماد به نفس داخل زمین برویم و سپس نتیجه را می بینم.
تیم ما آلمانی نیست. من قبلا گفتم که ما باید در سطح خودمان بازی کنیم و نمی توانیم مانند تیم ملی آلمان بازی کنیم. زمان نیاز داریم تا بهتر شویم. وقتی که می خواهیم برنده باشیم، به گل نیاز داریم. خیلی فرصت ها مانند ضد حمله، ضربات کرنر و ایستگاهی وجود دارد. بازیکنان باید سیستمی که ما می خواهیم را در زمین اجرا کنند.
توپ می چرخد و پرسپولیس بهترین تیم ایران است
امیدوارم برنده باشیم. این دربی در مونیخ یا ریودوژانیرو نیست. در این دربی توپ می چرخد و تماشاگران حضور دارند و باید باور داشته باشیم که می توانیم موفق باشیم. پرسپولیس تیم بسیار خوبی است اما باید اشکالاتاش را بررسی کنیم. در بازی قبلی بازیکنان ما می دانستند که از دفاع راست نساجی می توانیم گل بزنیم. برانکو و من استراتژی داریم و در پایان تیمی برنده می شود که بهتر در زمین ظاهر شود. من می توانم بگویم پرس کنید اما اگر از نظر بدنی آماده نباشیم، این اتفاق نمی افتد. الان پرسپولیس بهترین تیم در ایران است. ما در مسیر رسیدن به این موقعیت هستیم.
 ضعف استقلال در خط حمله؟
شما چند بازیکن برای گل زدن لازم دارید. بازیکنی که پاس آخر را بدهد و مهاجمی که بتواند خوب گل بزند. اگر مهاجم داشته باشید اما هافبک نداند که چه کند کار سخت می شود. اگر مهاجم خوبی داشته باشید و هافبک خوبی نداشته باشید، کار سخت می شود. اگر تمرینات ما را ببینید، متوجه می شوید که ما تلاش می کنیم تا مشکلات برطرف شود. در آخرین بازی، دو مهاجم ما یعنی اسماعیلی و قربانی گلزنی کردند.
نباید بترسم و باید پاس بدهیم
هر دو. من نمی توانم فقط به بازیکنان با تجربه تکیه کنم. اگر بخواهم لیست یازده و هجده نفره انتخاب کنم، باید به دنبال بازیکنان با تجربه بروم. تجربه در زمین بسیار مهم است. وقتی بیش از حد هیجانی باشید، ممکن است خطا کنید و کارت بگیرید. بازیکنان با تجربه به جوان تر ها برای آرامش بیشتر کمک می کنند. شاید بازیکنی بعد از یک اشتباه نگران باشند و با تجربه ها به او می گویند که ایرادی ندارد و ادامه بدهد. بازیکنان من نباید بترسند. آنها می توانند اشتباه کنند و پاس بلند غلط بدهند اما باز هم باید پاس بدهند. بازیکنان نباید برای خودشان بازی کنند و بازی را به شوخی بگیرند. باید خیلی خوب بازی کنیم و به هدفمان دست پیدا کنیم.
از باخت نمی ترسم چون در ایران آدم نامهربان ندیدم
من نگران نیستم. فردا روز بازی است و می خواهم جمعه به رستوران بروم. چرا که نه؟ من سه هفته است که در تهران حضور دارم و یک نفر را در این شهر و کشور ندیدم که نا مهربان باشد. اهمیت دربی را می دانم. شاید مردم دوست نداشته باشند بعد از شکست در دربی من را ببینند اما من مطمئنم که اتفاق خاصی رخ نمی دهد. من بازیکنان خودم را دارم. یازده بازیکن در اختیار دارم و در ذهنم نیز این موضوع وجود دارد که بازیکنی را جایگزین کنم.
دروازه‌بان استقلال کیست؟
فردا من یازده بازیکنم را اعلام خواهم کرد. ۳ دروازه بان خیلی خوب در اختیار داریم. حسینی، رحمتی و بابازاده دروازه بان های بسیار خوبی هستند.ما هم چند بازیکن را در اختیار نداریم. اگر بهترین تیم آنها برابر ما بازی کند، بسیار بهتر است.
(لبخند و خنده های شفر). بکن بائر قبل از فینال جام جهانی ۱۹۹۰ به بازیکنان گفت، برید بیرون و فوتبال بازی کنید. فقط همین. آنها قهرمان جام جهانی شدند. بازیکنان ایران مانند آلمان و برزیل و آرژانتین نیستند. مهم این است که بازیکنان تمرینات و روش من را ببینند. خیلی خوشحالم که با این تیم کار می کنم و آنها بسیار خوب هستند. هیچ کس در کار خود کم نمی گذارد و این موضوع به دربی مربوط نیست. هر یازده بازیکنی که به زمین می روند می دانند که من بهترین ها را انتخاب می کنم.