صبای قم که تنها پیروزی فصل را برابر سایپا تجربه کرده بود امروز توانست با تک گل امید جهانبخش پیکان را شکست دهد و از بحران خارج شود.

استادیوم: یادگار امام قم – داور: محمدرضا فغانی؛ کمک‌ها: علیرضا ایلدروم، جعفر مهاجر و پیمان فرخی‌مهر؛ ناظر: رسول فروغی

اخطار: کیوان امرایی(۳۸) و رضا عنایتی(دقیقه ۸۶) از صبای قم و ماهان رحمانی(۵۶) و ابوالفضل ابراهیمی(۸۹) از پیکان

صبای قم

محسن فروزان، حنیف عمران‌زاده، میرهانی هاشمی، امید نظامی‌پور، حمیدرضا دیوسالار، مهران امیری (۶۰- میلاد ابطحی)، سیدمهدی حسینی، امید جهانبخشی، کیوان امرایی، مجید علیاری (۷۰- رضا عنایتی) و منصور تنهایی (۸۰- علیرضا رمضانی)

سرمربی: صمد مرفاوی

پیکان تهران

رحمان احمدی، سیاوش یزدانی، امیرحسین صادقی، علی حمودی، آرمان قاسمی، ماهان رحمانی (۶۱- حسین کریمی‌دخرآبادی)، محمدصادق بارانی، سیامک نعمتی (۷۲- صادق نیک‌فر)، ابوالفضل ابراهیمی، مرتضی آقاخان (۵۶- سجاد آشوری) و گادوین منشا

سرمربی: مجید جلالی

شرح بازی

بازی در شرایطی در نیمه اول به پایان رسید که دو تیم از نظر کیفی فوتبالی نزدیک به هم ارائه دادند اما از آنجایی که پیکان دو موقعیت گل جدی به دست آورد و در طرف مقابل صبا فرصتی نداشت می‌توان گفت شاگردان جلالی برتری خفیفی داشتند؛ همچنین در این نیمه صبا چندین ضربه کاشته غیر مستقیم و مستقیم در اطراف محوطه جریمه به پیکانی‌ها داد که هیچ از آنها منجر به گل برای پیکان نشد اما ادامه این روند در نیمه دوم می‌تواند برای صبا خطرساز شود؛ نکته مهم در مورد صبا نیمکت این تیم است. درحالی که چند بازیکن جوان در ترکیب صبا قرار گرفتند، رضا عنایتی و قاسم دهنوی روی نیمکت نشستند.
در آغاز نیمه دوم ابتدا جلالی شروع به تعویض کرد و تا دقیقه ۶۰ بازی پُرفشاری در فاز حمله انجام داد ولی در ادامه تصمیمات مناسب مرفاوی موجب تقویت خط حمله صبا شد و توان هجومی این تیم را افزایش داد؛ تا پیش از ورود عنایتی به زمین، علیاری در مرکز خط حمله برای صبا کار می‌کرد و مدافعان پیکان را با دوندگی‌های زیاد خود خسته کرده بود اما نتیجه تلاش علیاری، عنایتی و نیروهای هجومی صبا در دقیقه ۸۲ امید جهانبخش به ثمر رساند؛ آن هم با ضربه دقیق خود که به تور دروازه پیکان رسید؛ پس از این گل بازی مستقیم و سانترهای پُر تعداد پیکان نتیجه‌ای برای این تیم نداشت تا صبا یک برد بسیار مهم کسب کند.

شرح گل

 صبای قم یک – پیکان صفر (دقیقه ۸۲ امید جهانبخش)؛ جهانبخش پس از حرکت در عرض سریع از بین مدافعان پیکان و ورود به محوطه جریمه توپ را به گوشه دروازه زد و گل اول بازی را به ثمر رساند.

لحظات حساس

دقیقه ۸: منشا با نفوذ عالی به محوطه جریمه صبا و دریبل دو طرفه به عمران‌زاده، با فروزان تک به تک شد که ضربه مهاجم پیکان را فروزان به خوبی و در دو مرحله جمع کرد.

دقیقه ۱۳: نفوذ حمودی از جناح راست زمین و ضربه تماشایی نعمتی را فروزان با واکنش به موقع از زیر طاق دروازه به کرنر فرستاد.

دقیقه ۱۶: حرکت جهانبخش از سمت چپ و ارسال او را احمدی با خروج موفق دور کرد.

دقیقه ۲۲: ارسال دقیق حسینی از روی ضربه آزاد را تنهایی با ضربه سر کم قدرت به راحتی در اختیار احمدی قرار داد.

دقیقه ۲۴: شوت راه دور و بی‌دقت بارانی راهی به دروازه صبا نداشت.

دقیقه ۲۷: ضربه آزاد صادقی پس از برخورد به دیوار دفاعی صبا منشا را صاحب توپ کرد اما شوت این مهاجم نیز با فاصله زیادی به اوت رفت.

دقیقه ۳۴: ارسال بارانی از میانه زمین و ضربه سر آقاخان از بالای دروازه صبا راهی اوت شد.

دقیقه ۴۱: دیوسالار از سمت چپ زمین قصد باز کردن دروازه پیکان را داشت که ضربه او را احمدی جمع کرد.

دقیقه ۴۲: امرایی بعد از چرخش به طرف دروازه پیکان شوت زد که احمدی به راحتی آن را مهار کرد.

دقیقه ۵۰: حرکت در عرض امرایی و شوت او با فاصله زیادی از بالای دروازه به اوت رفت.

دقیقه ۵۲: ارسال حسینی از روی کرنر و ضربه آرام هاشمی به احمدی رسید.

دقیقه ۵۴: شوت نعمتی از پشت محوطه جریمه را فروزان در آغوش گرفت.

دقیقه ۶۵: توپ ارسالی از سمت راست زمین و شوت نعمتی از داخل محوطه جریمه با واکنش فروزان و دفع توپ عمران‌زاده از روی خط دروازه دور شد.

دقیقه ۶۶: سانتر خطرناک نعمتی از جناح راست را فروزان مشت و دفع کرد.

دقیقه ۷۳: پاس ابراهیمی و شوت کم‌قدرت آشوری به راحتی دراختیار فروزان قرار گرفت.

دقیقه ۴+۹۰: پاس منشا و شوت سنگین و خطرناک صادقی از کنار تیرک عمودی دروازه صبا عبور کرد.