اینجا بنویسیدبه گزارش خبرگزاری ایپنا، دو تیم ولز و ایرلندشمالی در دومین دیدار مرحله یک هشتم نهایی در یورو ۲۰۱۶ به مصاف هم رفتند که این دیدار با برتری یک بر صفر ولز به پایان رسید.

 بازی با برتری نسبی ولزی ها شروع شد و حتی توانستند یک بار نیز توسط آرون رمزی به گل برسند که البته این گل به درستی با نظر داور آفساید اعلام شد.

ایرلندشمالی نیز که در این جام با بازی های دفای توانسته بود، خودی نشان دهد، یکی دو موقعیت نصفه و نیمه نیز روز دروازه های ولزی ایجاد کرد که البته به جایی نرسید. سانتر اوانز در اواخر نیمه نخست نیز راهی به دروازه ولزی ها ایجاد نکرد.

در اواخر نیمه نخست ایرلندشمالی بازی بهتری از خود به نمایش گذاشت ولی در نهایت بازی گلی در بر نداشت و با تساوی بدون گل در نیمه نخست به پایان رسید.

در نیمه دوم بازی طراوت همیشگی را نداشت و بازی بیشتر در میانه های میدان دنبال شد و دو تیم نتوانستند موقعیت چندانی روی دروازه هم ایجاد کنند. بازی بسته ایرلندی ها و پرس گرت بیل و رمزی باعث شد تا ولزی ها نتوانند موقعیت چندانی روی دروازه ایرلندشمالی ایجاد کنند.

در نهایت مک آئولی مدافع ایرلندی ها در دقیقه ۷۵ به اشتباه دروازه خودی را باز کرد تا این دیدار با برتری یک بر صفر ولز به پایان برسد و ولزی ها بتوانند به بزرگترین موفقیت خود در یورو برسند و به جمع ۸ تیم برتر برسند.