سال ها بود که در تلویزیون جای خالی یک برنامه قوی و با مخاطبان خاص فوتبالی احساس می شد ، چرا که برای رسانه ملی با شبکه های پر تعداد و مخاطبان ده ها میلیونی اش این نیاز وجود داشت تا در کنار برنامه پر بیننده نود ، برنامه دیگری ، به ویژه از شبکه تخصصی ورزش به روی آنتن برود تا بتواند مخاطبان خاص خودش را پیدا کند که در حقیقت این اتفاق رخ داد و شب های فوتبالی آمد تا به سرعت جای خود را باز کند و تبدیل به یک برنامه موفق ورزشی و البته فوتبالی شود .

متولی این برنامه جوانی است که از ۲۰ سالگی و در عرصه مطبوعات و قلم زنی یکی از شناخته شده ها بود . افشین عبداللهیان که در حال حاضر سردبیر روزنامه ابرار ورزشی است و سال ها وقت صرف کرد تا بتواند شب های فوتبالی را تبدیل به چیزی بکند که امروز شاهدش هستیم .

به واقع برای رسانه ملی و شبکه های متعدد و بیننده های میلیونی اش حضور یک برنامه جذاب فوتبالی در کنار ۹۰ لازم بود که در نهایت این اتفاق رخ داد تا شب های فوتبالی در شب های زندگی دوستداران فوتبال سرک بکشد و آن ها را پای گیرنده هایشان بنشاند .

عبداللهیان از روز نخستی که شب های فوتبالی را راه اندازی کرد تا کنون مجریان مختلفی در کنار داشته ؛ از روا و واعظی و مجیدی تا حالا که با توتونچی کار کشته و و اتفاقا آگاه به تمامی مسائل ریز و درشت فوتبالی ، برنامه را به جلو هدایت می کند .

البته در این ارتباط باید به مسئولان شبکه ورزش و عوامل پخش هم خسته نباشید گفت که مجوز پخش چنین برنامه ای را صادر کردند تا شب های فوتبال شبکه ورزش بتواند همچون برنامه نود شبکه سه سینما تاـیرات مثبت خود را به عنوان رسانه ملی بر فوتبال بگذارد و همانی شود که همه انتظارش را دارند .

با توجه به نزدیکی ایام نوروز و برنامه های ویژه نوروزی در صدد هستیم تا با عوامل این برنامه خوب و فراگیر و به ویژه افشین عبداللهیان مصاحبه ای انجام دهیم تا علاقه مندان این برنامه ضمن آشنایی بیشتر با ایشان از برنامه های نوروزی شب های فوتبالی و آیتم هایش اطلاعات کافی را به دست آورند .