به گزارش خبرگزاري ایپنا، حسین عسگری درباره وضعیت فعلی داوری فوتبال در ایران اظهار داشت: در لیگ امسال داور جدیدی نداریم و همه داورها در فصل گذشته لیگ برتر هم سوت زده اند.
وی با اشاره به اینکه تهیه سیستم رادیویی برای داوران ضروری است تصریح کرد: سیستم های رادیویی اصلا گران نیست و هر ست آن تقریبا ۲۰ میلیون تومان است که اگر ۱۰ ست بخریم نهایتا ۲۰۰ میلیون تومان است. این پول در مقابل پولی که در فوتبال هزینه می شود چیزی نیست.
رئیس پیشین دپارتمان داوری ادامه داد: سیستم رادیویی که فغانی در اختیار دارد برای خودش نیست، زمانی که من در دپارتمان داوری بودم برای فغانی یک ست رادیویی خریداری کردیم تا در جام جهانی مشکلی در استفاده از این دستگاه ها نداشته باشد.
عسگری درباره اختلاف بین دپارتمان و کمیته داوران تصریح کرد: فدراسیون فوتبال باید وظایف دپارتمان و کمیته داوران را یکبار برای همیشه مشخص کند. البته در حال حاضر نمی دانم این تعامل وجود دارد یا نه.
وی در پایان صحبت هایش خاطرنشان کرد: امیدوارم فکری برای دستمزد داوران شود، زیرا این دستمرد به قدری کم است که شرم آور است. یک داور برای قضاوت یک مسابقه ۷۰۰ هزار تومان دریافت می کند که اگر حداکثر ۱۵ بازی را قضاوت کند دستمزد سالیانه اش حدود ۱۰ میلیون تومان می شود.