مرتضی افشار سلیمان خانی

مناظره علی کریمی و محمدرضا ساکت دربرنامه ۹۰ شاهکاری بودکه فردوسی پور رقم زد ، یک کار حرفه ای تا بتواند مخاطبان خود را به اوج هیجان برساند.

متاسفانه در این مناظره علی کریمی بدلیل عصبانیت های گذشته اش باز هم هصبی و پر استرس ظاهرشد و نشان داد مشکلاتی که در فوتبال ما(بزعم ابشان)وجود دارد ، همچنان گریبان اورا گرفته و نمی تواند تمرکز کند.

کریمی در برنامه نود با ساکتی به مناظره نشست که برخلاف او خیلی با آرامش و با تاُنی سخن می گفت تا همین نحوه سخن گفتن دبیر فدراسیون فوتبال ، کریمی را منقلب کند و سوالاتش را گنگ و با ابهام مطرح نماید ، البته از این شاخه به آن شاخه پریدن کریمی در سخن گفتنش باعث شد تا ساکت از این آشفتگی نهایت استفاده را ببرد و در راستای تبرئه کردن فدراسیون فوتبال بلند ترین قدم ها را بردارد !

بدترین شکل این مناظره زمانی بود که کارلوس کی روش سر مربی تیم ملی کشورمان که واقعا یک مربی حرفه ای و کارکشته است به فردوسی پور پیام بدهد و در اقدامی آماتور گونه به کریمی بتازد و او را بزدل خطاب کند تا در نتیجه کریمی او را هم به مناظره دعوت کند و … !

علی کریمی اگر به نحوه ی مرخصی رفتن کی روش اشاره کرد و یا این که پرسید سباستین دستیار ایشان در تیم ملی چه سمت و البته مدرکی دارد و یا … در حقیقت باید کی روش خویشتن داری می کرد و اجازه می داد تا فدراسیون فوتبال که متولی استخدام ایشان و پاراگراف های مربوطه به آن است پاسخ کریمی را می داد تا خدایی ناکرده بین استاد و شاگرد قدیمی درگیری کلامی رخ ندهد و حرمت ها زیر پا گذارده نشود .

این که کی روش کجاست و چه کاری برای تیم ملی انجام می دهد و برای سفر تبلیغاتی به کدام شهر می رود مشکلش مستقیم متوجه فدراسیون فوتبال است ، بنابراین ای کاش سرمربی تیم ملی پیام نمی داد تا حاشیه های جدیدی به وجود آید و مسیری که طرفین دعوا انتخاب کرده اند چند شاخه شود و … !

ای کاش …