فولاد با درخشش افراطی ساسان انصاری که ۲ گل به ثمر رساند با بردی قاطع به روزهای خوب خود در لیگ‌برتر ادامه داد و جایگاه خود را در جمع بالانشین‌ها محکم‌تر کرد.

ورزشگاه غدیر –  داوران: احمد صالحی، سعید قاسمی، محمد رسول ذورقی، امید سعیدفر و رسول فروغی

اخطار: حمید بوحمدان ۱۷ و چاگو ۷۳ از فولاد خوزستان و زبیر نیک نفس ۱۸ و علی عبدالله زاده ۶۴ از صنعت نفت

فولاد خوزستان

وحید طالب‌لو، سروش سعیدی، ایوب والی، عبدالله کرمی، سینا مریدی، حمید بوحمدان، چاگو(۸۱ هادی حبیبی نژاد)، احمد عبدالله‌زاده، اسماعیل شریفات(۸۶ مجتبی نجاریان)، عبدالله ناصری و ساسان انصاری – سرمربی: نعیم سعداوی

صنعت نفت آبادان

حسن هوری، حسین بغلانی، فرشاد فرجی (۶۶ رضا جبیره)، مجتبی ممشلی، علی عبداله‌زاده، محمد پورمحمد، محمد زبیر نیک‌نفس، حکیم نصاری، برونو اولیویرا (۸۲ حسین ساکی)، محمد شادکام و رضا نوروزی – سرمربی: نادر دست نشان

شرح گل

* فولاد خوزستان یک – نفت آبادان صفر(ساسان انصاری)؛ حرکت و پاس زیبای شریفات به ساسان انصاری رسید تا این بازیکن در تنها موقعیت خود با یک ضربه چیپ توانست گل اول بازی را به ثمر برساند.

* فولاد خوزستان ۲ – نفت آبادان صفر(ساسان انصاری)؛ پاس عبدالله زاده به ساسان درون محوطه جریمه باعث شد تا مدافع نفت، مرتکب خطای پنالتی شود و ساسان خودش پشت توپ ایستاد و توانست دبل کند.

* فولاد خوزستان ۳ – نفت آبادان صفر(ایوب والی)؛ سانتر ماتیاس چاگو از سمت چپ درون محوطه جریمه را ایوب والی با ضربه سر تبدیل به گل کرد.

شرح بازی

دیدار تیمهای فولاد خوزستان و صنعت‌نفت آبادان با نتیجه سه بر صفر به‌ سود سرخ‌پوشان فولاد خاتمه یافت. حساسیت امتیازات دربی خوزستان باعث شده بود تا دو تیم در نیمه اول کمی محتاط بازی کنند و توپ بیشتر در میانه میدان ضربه بخورد. در این نیمه چند موقعیت گلزنی هم خلق شد اما با وجود اینکه تیم صنعت‌نفت موقعیت‌های بیشتری داشت، این سرخ‌پوشان فولاد بودند که با یک گل زده نیمه اول را به‌سود خود پایان دادند. نفت آبادان در دقیقه ۱۲ صاحب اولین فرصت جدی شد اما ضربه زمینی محمد شادکام از کنار دروازه فولاد عبور کرد و در دقیقه ۳۴ رضا نوروزی نتوانست از ارسال زیبای برونو اولیویرا استفاده کند و توپ را از مقابل دروازه فولاد خوزستان به بیرون زد. وحید طالب‌لو، دروازه‌بان فولاد هم در چند صحنه با خروج‌های به‌موقع و بازی با پا در نقش یک مدافع پوششی برای تیمش ظاهر شد و اجازه خلق موقعیت‌های بیشتر را به زردپوشان نفت نداد. یاران فولاد خوزستان که رساندن توپ به ساسان انصاری در پشت مدافعان میانی نفت را در برنامه داشتند، در آخرین دقایق نیمه اول از همین راهکار به گل رسیدند و ضربه انصاری در پی ارسال شریفات پس از برخورد به بدن مدافع چپ تیم صنعت‌نفت به درون دروازه این تیم غلتید تا سرخ‌پوشان اهوازی این نیمه را برنده به رختکن بروند.

اولین ضربه به دروازه نیمه دوم را ایوب والی زد اما ضربه سر این بازیکن در آغوش حسن هوری جای گرفت. بعد از این صحنه بازیکنان نفت آبادان با روی آوردن به بازی تهاجمی برای جبران گل خورده تلاش کردند و در دقیقه ۵۶ تا آستانه فتح دروازه فولاد پیش رفتند اما ضربه محمد شادکام که از بالای دستان طالب لو عبور کرده بود، از دهانه دروازه فولاد توسط عبدالله کرمی برگشت داده شد. تیم فولاد متعاقب این صحنه در یک ضدحمله سریع با حرکت ترکیبی شریفات، عبدالله زاده و انصاری که با خطای پنالتی بازیکن نفت روی انصاری قطع شد، صاحب ضربه پنالتی و گل دوم شد. فولاد که بعد از زدن گل دوم روحیه بالایی گرفته بود و کاملاً متفاوت با نیمه اول بازی می‌کرد، در دقیقه ۶۵ توسط کاپیتان والی که در این دیدار مشتاق گلزنی نشان می‌داد، به گل سوم رسید تا با خیال آسوده بازی را دنبال کند. بازیکنان صنعت‌نفت در بیست دقیقه پایانی برای جبران گل‌های خورده سراپا حمله شدند و یاران فولاد ضمن دفاع از گل‌های زده به‌دنبال استفاده از ضدحملات بودند اما تلاش دو تیم در دقایق پایانی منجر به گل نشد و بازی با همان سه گل به‌ سود فولاد خاتمه پیدا کرد. فولاد خوزستان که هفته گذشته در غیاب تماشاگران موفق به شکست دادن استقلال خوزستان شده بود، دومین پیروزی متوالی را برابر تیم‌های هم‌استانی به‌دست آورد و ۲۲ امتیازی شد.

دقایق حساس

دقیقه ٤: شوت از راه دور پورمحمد با اختلاف زیاد به بیرون رفت.

دقیقه ١٢: پاس در عمق آبادانی ها به شادکام رسید و ضربه آرام پورمحمد با اختلاف بسیار کم به بیرون رفت.

دقیقه٢١: پاس در عمق زیبای چاگو برای انصاری و استپ زیبای ساسان می رفت تا او را در موقعیت عالی قرار دهد اما عبدالله زاده به موقع توپ را به کرنر فرستاد.

دقیقه ٣٤: حرکت زیبای برونو اولیویرا و سانتر وی از سمت چپ بعد از ضربه رضا نوروزی با اختلاف کم به بیرون رفت.

دقیقه ٣٧: ضربه آزاد حکیم نصاری از سمت راست به شادکام رسید اما وی نتوانست از موقعیت خود استفاده کند و ضربه او را طالب لو گرفت.

دقیقه ٥٩: موقعیت عالی صنعت نفتی ها و ضربه زیبای شادکام روی خط شش قدم را عبدالله کرمی فوق العاده از درون دروازه بیرون کشید.

دقیقه٧٠: شوت از راه دور برونو را طالب لو در حالت درازکش مال خود کرد.

دقیقه ٧٢: پاس چاگو به شریفات رسید اما ضربه این بازیکن به بیرون رفت.

دقیقه ٨٢: پاس در عمق بوحمدان به انصاری رسید اما ضربه او از بالای سر هوری و با اختلاف بسیار کمی به بیرون رفت.