به گزارش خبرگزاری ایپنا تیم فوتبال نوجوانان ایران در دیداری حساس و سرنوشت ساز تیم مکزیک را دو بر یک از پیش روی برداشت تا به مرحله یک چهارم نهایی جام جهانی فوتبال نوجوانان صعود کند.
تارنمای فیفا نوشت: تیم ایران تاریخ ساز شد. نوجوانان ایرانی برای نخستین بار در چهار دوره حضور خود در این رقابت ها، به یک چهارم نهایی صعود کرد و در این مرحله به مصاف اسپانیا می رود.
این باخت یک گام روبه عقب برای مکزیک است که در سه دوره گذشته این رقابت ها به نیمه نهایی راه یافته بود.
اسپانیا با شکست فرانسه به جمع هشت تیم برتر این مسابقات ملحق شد و برای سومین بار برای حضور در نیمه نهایی تلاش می کند.
انگلیس با شکست ژاپن به یک چهارم نهایی گام گذاشت. دیدار دو تیم در وقت قانونی به تساوی بدون گل انجامید. اما انگلیس در ضربات پنالتی با نتیجه ۵ بر ۳ به برتری رسید.
مالی با نتیجه پنج بر یک مقابل عراق پیروز شد و به مرحله بعد صعود کرد.
تیم ایران که به عنوان نخستین کشور از قاره آسیا به جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه صعود کرده بود، این بار دستاورد فوتبالی دیگری را تصاحب کرد. تیم زیر ۱۷ سال ایران برای نخستین بار به یک چهارم نهایی این جام صعود کرد. تیم ایران در سه دوره گذشته حضور خود در این رقابت ها دو بار در مرحله گروهی و یک بار در یک هشتم نهایی از گردونه رقابت ها حذف شده بود.
تارنمای رسمی ای اف سی نیز نوشت: تیم ایران بعد از چهار برد در چهار مسابقه خود در این جام به یک چهارم نهایی راه یافت. در نیمه اول ایران با نتیجه دو بر یک پیش افتاد.
تیم مکزیک در نیمه دوم خطرناک تر ظاهر شد، اما تیم ایران در نهایت قدرت خود را نشان داد و صعود کرد.
این دیدار دشواری بود، اما نوجوانان ایران در نهایت با حفظ قدرت خود عازم یک چهارم نهایی شدند تا در این مرحله به مصاف قهرمان اروپا بروند.