به گزارش خبرگزاری ایپنا ، فدراسیون فوتبال اسپانیا بعد از برکناری دل‌بوسکه برای انتخاب جانشین او به جمع بندی لازم رسید و جولین لوپتگی را به عنوان جانشین او انتخاب کرد.
دل بوسکه بعد از یورو ۲۰۰۸ هدایت اسپانیا را برعهده گرفت و موفق شد با این تیم قهرمانی در یورو و جام جهانی را تجربه کند. لوپتگی که پیش از این هدایت پورتو را برعهده داشت، باید بعد از این با ستاره های بزرگ لاروخا بازی کند.

سرمربی جدید تیم ملی فوتبال اسپانیا سابقه انجام ۱۴۹ بازی در لالیگا و ۱۶۸ بازی در لیگ دسته دو اسپانیا را در کارنامه دارد. این دروازه‌بان اسپانیایی در دو تیم نامدار رئال مادرید و بارسلونا سابقه حضور داشته و با این دو تیم به افتخاراتی نیز دست یافته است. لوپتگی با رئال جام قهرمانی لالیگا و سوپرجام اسپانیا را فتح کرده و با پیراهن بارسلونا به قهرمانی در جام یوفا، جام حذفی و سوپرجام اسپانیا نائل آمده است. او همچنین با پیراهن تیم ملی اسپانیا در جام جهانی ۱۹۹۴ آمریکا حضور داشت.

سرمربی جدید «لاروخا» که از سال ۲۰۰۳ به جرگه مربیان پیوسته است، هدایت تیم‌های ملی زیر ۱۹ و زیر ۲۱ ساله‌های اسپانیا را بر عهده داشته و به همراه این دو تیم به ترتیب در سال‌های ۲۰۱۲ و ۲۰۱۳ به قهرمانی در اروپا رسیده است.