شاگردان حسینی در ادامه نتایج درخشانشان مقابل ماشین‌سازیِ بحران زده به چهارمین پیروزی متوالی رسیدند و بیشتر به تیمهای بالای جدول نزدیک شدند.

استادیوم: اختصاصی تراکتورسازی – تماشاگر: ۲۰۰ نفر – داور: رضا کرمانشاهی، کمکها: حسین طالقانی، علی دودانگه و یاسر همرنگ و ناظر: بهرام مهرپیما

اخطار: بهرام احمدی(۲۸) و پیام صادقیان(۸۷) و (۸۸) از ماشین‌سازی تبریز و دانیال اسماعیلی‌فر(۶۵) از ذوب‌آهن

اخراج: پیام صادقیان(۸۸) از ماشین‌سازی تبریز

ماشین‌سازی تبریز

مانوئل فرناندز، ادسون هنریکه، بهمن کامل، محمد نصرتی(۶۲- مهرداد بایرامی)، حبیب گردانی(۴۶- اتابک زارعی)، احمد امیرکامدار(۴۶- پیام صادقیان)، سید مرتضی محفوظی، بهرام احمدی، حامد پاکدل، سامان نریمان‌جهان و امین قاسمی‌نژاد – حسین خطیبی (سرمربی)

ذوب‌آهن اصفهان

رشید مظاهری، وحید محمدزاده، محمد نژادمهدی، علی حمام، مهران درخشان‌مهر، دانیال اسماعیلی‌فر، مهدی مهدی‌پور، محمدرضا حسینی، احسان پهلوان، مهدی رجب‌زاده(۹۰- رضا شکاری) و مرتضی تبریزی(۲+۹۰- یاسر فیضی – سید مجتبی حسینی(سرمربی)

شرح بازی

دو تیم نمایش محتاطانه‌ای در ابتدای بازی داشتند و سردی هوا به بازی هم سرایت کرده بود طوری که تا دقیقه ۲۰ هیچ یک از بازیکنان ماشین‌سازی و ذوب‌آهن خطر جدی روی دروازه‌ها نداشتند و دروازه‌بان‌ها بیکارترین نفرات میدان بودند اما پس از آن با عقب کشیدن تیم تبریز، شاگردان حسینی جلو کشیدند و با سانتر از جناحین و ضربات کرنر حملات جدی ایجاد کردند و یک بار هم روی شوت از راه دور به دنبال گلزنی بودند، درحالی که ماشین‌سازان فقط یک فرصت نه چندان جدی از روی کرنر به دست آوردند؛ ذوبی‌ها به پاس‌های پیاپی‌شان در میانه زمین ادامه دادند و دقیقه ۳۹ حسینی توانست با پاس دقیق خود تبریزی را صاحب موقعیت کند و این تیم به گل برسد؛ ماشین‌سازی هنوز به بازی مسلط نشده بود که ذوب‌آهن یک گل دیگر روی نفوذ حسینی از سمت راست زمین، سانتر او و ضربه سر حمام زد و اختلاف را دو برابر کرد و توانست این برتری را تا پایان نیمه اول حفظ کند. با ۲ تغییر در ترکیب ماشین‌سازی از ابتدای نیمه دوم آنها تا ۱۵ دقیقه ابتدایی نمایش هجومی‌ای داشتند و بارها روی دروازه ذوب‌آهن خطرساز شدند ولی کم تعداد بودن‌شان در محوطه جریمه و همچنین زدن ضربات آخر مانع شد به گل برسند؛ پس از آن ذوبی‌ها به خودشان آمدند و با چرخش توپ در میانه زمین به دنبال ایجاد روزنه بودند تعداد گل‌هایشان را افزایش دهند که بی‌دقتی تبریزی در استفاده از فرصت‌ها و نمایش خوب فرناندز در دروازه ماشین‌سازی اجازه کار به آنها نداد؛ ماشین‌سازی بالاخره روی تاکتیک شوت از راه دور که نیمه دوم بر آن تاکید داشت، روی ریباند به گل رسید ولی در ادامه مسابقه موقعیت‌های این تیم حاصلی در پی نداشت و ذوب توانست با نتیجه ۲ بر یک به برتری برسد.

شرح گلها

* ماشین‌سازی تبریز صفر – ذوب‌آهن اصفهان یک(دقیقه ۳۹ مرتضی تبریزی)؛ پاس در عمق عالی محمدرضا حسینی سمت راست محوطه جریمه به تبریزی رسید که شوت او در مرحله اول به هنریکه برخورد کرد اما در ریباند مجددا شوت مهاجم ذوب‌آهن پس از برخورد به کنج دروازه ماشین‌سازی تبدیل به گل شد.

* ماشین‌سازی تبریز صفر – ذوب‌آهن اصفهان ۲(دقیقه ۴۱ علی حمام)؛ نفوذ محمدرضا حسینی سازنده گل اول ذوب‌آهن از جناح راست زمین و سانتر دقیق او را حمام درازکش، با ضربه‌ی سر تبدیل به گل کرد.

* ماشین‌سازی تبریز یک – ذوب‌آهن اصفهان ۲(دقیقه ۷۱ حامد پاکدل)؛ شوت قاسمی‌نژاد را مظاهری ناقص دفع کرد که حضور به موقع بایرامی و توپ ریباند شده را پاکدل به خوبی بهره برد و گل اول ماشین‌سازی را در شرایط مشکوک به خطا روی دروازه‌بان ذوب به ثمر رساند.

لحظات حساس

دقیقه ۲۳: سانتر مهدی‌پور و ضربه سر حسینی بدون اینکه خطر جدی روی دروازه ماشین‌سازی ایجاد کند به بیرون رفت.

دقیقه ۲۶: پهلوان با نفوذ از سمت چپ محوطه جریمه ذوب‌آهن حمله جدی‌ای ایجاد کرد که نصرتی او را متوقف کرد و به زمین انداخت ولی داور اعتقادی به خطای پنالتی نداشت.

دقیقه ۳۵: اشتباه محمدزاده در دفع توپ به هنریکه برخورد کرد و در اختیار مظاهری قرار گرفت.

دقیقه ۳۶: شوت حسینی از پشت محوطه جریمه را فرناندز با واکنش به موقع از زیر طاق دروازه به بیرون کشید.

دقیقه ۵۸: شوت پر قدرت و کم‌دقت قاسمی‌نژاد از پشت محوطه جریمه به اوت رفت.

دقیقه ۶۴: حرکت حسینی و ارسال کوتاه او را تبریزی در مقابل دروازه خالی ماشین‌سازی به بیرون زد و موقعیت بسیار خوبی از دست داد.

دقیقه ۶۵: حمام با نفوذ از جناح راست محوطه جریمه ماشین‌سازی فرصت جدی ایجاد کرد ولی فرناندز با واکنش خود توپ را دفع کرد و در برگشت هم شوت کم دقت پهلوان به کامل خورد و دور شد.

دقیقه ۶۶: شوت راه دور قاسمی‌نژاد را مظاهری در دو مرحله جمع کرد.

دقیقه ۶۹: روی ارسال حمام و ضربه سر تبریزی، فرناندز با پا واکنش عالی‌‌ای داشت و مانع از گل سوم ذوب شد.

دقیقه ۶۹: پاس ریباند شده تبریزی داخل محوطه جریمه به مهدی‌پور رسید که شوت او را فرناندز با واکنش به موقع تبدیل به کرنر کرد.

دقیقه ۷۰: باز هم ضربه بد تبریزی مانع از رسیدن ذوب‌آهن به گل سوم شد؛ این بار شوت مهاجم ذوب را فرناندز دفع کرد.

دقیقه ۷۳: ارسال بهرام احمدی را قاسمی‌نژاد با ضربه سر زد که مدافعان ذوب توپ را دور کردند.

دقیقه ۸۳: نژادمهدی اجازه نداد بایرامی از محوطه ۶ قدم پاس بهرامی را وارد دروازه ماشین‌سازی کند.

دقیقه ۸۴: مهدی‌پور از فاصله ۲۰ متری قصد گلزنی داشت ولی شوت او بی‌ثمر راه اوت را در پیش گرفت.

دقیقه ۹۰: تبریزی بهترین فرصت را داشت تا از داخل محوطه جریمه گل دوم خود و سوم ذوب‌آهن را بزند ولی شوت پای چپ او به اوت رفت.

دقیقه ۲+۹۰: فیضی با توپ‌ربایی از زمین خودی، تا پشت محوطه جریمه ماشین‌سازی پیش رفت ولی شوت فنی او حاصلی در پی نداشت.