یکی دیگر از بازیهای هفته دوم در لیگ شانزدهم یک شهرآورد دیگر بود، دیداریکه در تبریز برگزار شد و تیمهای ماشین سازی و گسترش فولاد در آن به سراغ یکدیگر میروند که در این میان شهرآورد بدون گل هیجان نداشت.


ورزشگاه بنیان دیزل تبریز – تماشاگران: ۲۰۰۰ نفر – داور: محسن ترکی – کمکها: مهدی الوندی و یعقوب سخندان


* ماشین سازی: مانوئل فرناندس، حبیب گردانی، بهمن کامل، ادسون,سعید مهدی پور، هادی کاها، امین قاسمینژاد(۸۸ سجاد رهبر)،  بهرام احمدی(۴۶ آندرانیکتیموریان)، پیام صادقیان(رافخایی ۶۹)، سامان نریمان جهان، حامد پاکدل –  سرمربی: رسول خطیبی

* گسترش فولاد: فرناندو دخسوس، مرتضی اسدی، سید محسن حسینی، بابک حاتمی(۵۹محسن حمیدی)، مگنو باتیستا، مصطفی اکرامی، علیرضا نقی زاده،، داریوش شجاعیان، محمدرضاخلعتبری، محمد امین درویشی(۴۷ یوسف سیدی)، لوسیانو پریرا (علی ارجمندیان ۸۲)

سرمربی: فراز کمالوند


اخطار: علیرضا نقی زاده (۲۲)، محمد امین درویشی (۳۲)، حامد پاکدل (۴۵+۱و ۴۵+۲) از ماشین سازی و شیمبا (۴۵+۱) از گسترش فولاد


شرح بازی

بدون شک بازی ۲ تیم تبریزی‌ می‌توانست گلهای زیادی در خود داشته باشد بهشرطی که ۲ گلر مطمئن در دروازه دو تیم قرار نمی‌گرفتند. مسابقه‌ای که با برتری گسترشآغاز شد اما در کمال تعجب ماشین سازی توپ و میدان را از آن خود کرد و چند موقعیت عالیروی دروازه حریف ایجاد کرد که به نتیجه نرسید. در پایان نیمه اول محسن ترکی، داوربازی حامد پاکدل بازیکن ماشین سازی را با دو کارت زرد پیاپی اخراج کرد تا موازنه تغییرکند.
ماشین سازی در نیمه دوم هم قصد تهاجم داشت اما با تحلیل قوای بدنی این گسترش فولادبود که به بازی مسلط شد و چند موقعیت گل خوب را نیز به وجود آورد. موقعیتهایی که البتهبا درخشش گلر اسپانیایی ماشین راهی به دروازه تیم خطیبی نیافت تا دربی تبریز بدون گلبه اتمام برسد.


دقایق حساس

دقیقه ۶ مانوئل فرناندز،دروازه بان لالیگایی ماشین سازان اولین تاثیر خود را برای این تیم گذاشت، در این دقیقهپریرا با عبور از بین مدافعان ماشین سازی با دروازه بان این تیم تک به تک شد اما واکنشسریع و دیدنی فرناندز باعث شد تا این موقعیت دفع شود . چند ثانیه بعد پیام صادقیان اولین فرصت را برای ماشین سازی به وجود آورد و شوت او ازپشت محوطه جریمه در اختیار خسوس قرار گرفت .

دقیقه ۷ حرکت نریمان جهاندر محوطه جریمه گسترش فولاد با برخورد شجاعیان روبرو شد، برخوردی که بسیار مشکوک بودو ماشین سازان اعتقاد به پنالتی داشتند.

دقیقه ۱۱ حرکت زیبای درویشیبا ضربه او به سوی دروازه مانوئل ادامه یافت اما این توپ با اختلاف کم از کنار دروازهبه بیرون رفت .

دقیقه ۱۳ ضربه ایستگاهی کاشینسازان توسط پیام صادقیان نواخته شد اما این ضربه با واکنش ده خسوس از روی دروازه گسترشدور شد .

دقیقه ۳۰ حمله ماشین سازانبا حرکت فوق العاده نریمان جهان ادامه یافت و در حالی که هواداران این تیم منتظر بهثمر رسیدن اولین گل تیم خود بودند ضربه نریمان جهان با اختلاف کمی از کنار دروازه خسوسبه بیرون رفت .

دقیقه ۳۳ ضربه خطای ماشینسازان را احمدی از کنار محوطه جریمه به سوی دروازه گسترش زد اما این توپ خطرناک راخسوس به سختی دفع کرد.

دقیقه ۳۷ یک بار دیگر احمدیبا شوت راه دور دروازه حریف را با خطر مواجه کرد اما ضربه او از بالای دروازه گسترشبه بیرون رفت .

دقیقه ۴۴ ارسال بلند ماشینسازان روی دروازه گسترش فولاد باعث ایجاد خطر روی دروازه این تیم شد اما خسوس این توپرا دور کرد .

دقیقه ۴۵ یک فرصت دیگر توسطماشین سازان از دست رفت و ضربه بازیکنان این تیم به تیر دروازه گسترشی ها برخورد کرد .

دقیقه ۴۶ اولین حمله نیمهدوم توسط گسترشی ها شکل گرفت و ضربه محکم و روپای شجاعیان پس از دفع مانوئل با برخوردبه تیر دروازه به بیرون رفت.

دقیقه ۶۰ ارسال خلعتبری ازروی ضربه ایستگاهی روی دروازه ماشین سازان ایجاد خطر کرد اما این توپ توسط مانوئل دورشد .

دقیقه ۶۸ حرکت زیبای نریمانجهان بین مدافعان گسترش با ضربه وی از زاویه بسته ادامه یافت اما خسوس این توپ را نیزمهار کرد .

دقیقه ۷۰ شوت نقی زاده ازپشت محوطه جریمه با فاصله کمی از بالای دروازه بیرون رفت .

دقیقه ۸۵ شوت راه دور ارجمندیانبا واکنش دیدنی مانوئل روبرو شد و این موقعیت از دست گسترشی ها رفت .

دقیقه ۹۰ حرکت دیدنی ارجمندیاناز کناره محوطه جریمه ماشین سازان و پس از آن ضربه وی دروازه حریف را با خطر روبروکرد اما این توپ توسط مانوئل مهار شد.