صمد مرفاوی بعد از شکست در دیدار برابر استقلال با حضور در نشست خبری درباره موضوعات مختلفی صحبت کرد. مشروح آن در ادامه می آید:

ارزیابی از بازی
این دیدار برای ما و استقلال بسیار سخت بود. باید به استقلال، بازیکنان، کادرفنی و هواداران این تیم این برد را تبریک بگویم. استقلال بازی را از ما خیلی بهتر آغاز کرد و بازیکنان خواسته های ما را اجرا نکردند و این فرصت را به استقلال دادیم که بازی را در اختیار بگیرد. در میانه میدان نتوانستیم توپ را حفظ کنیم و توپ در اختیار حریف بود. در نهایت با اشتباه بازیکنان ما به گل رسیدند. البته این گل مشکوک به خطای هند بود که البته باید بعد از تماشای فیلم بازی کارشناسان نظر بدهند.
تاثیر اخراجی های صبا بر روند بازی
بعد از گل شرایط ما بهتر شد اما در نیمه دوم بازی تحت تاثیر اخراج بازیکنان ما قرار گرفت و ۲ بازیکن خود را از دست دادیم. با صحبت‌هایی که در رختکن انجام دادیم نیمه دوم شروع خوبی داشتیم اما اخراج دو بازیکن برنامه‌ های ما را بهم ریخت. بازیکنان ما در حالت ۹ نفره هم مردانه جنگیدند و با تیم بزرگ استقلال روبه رو بودند. در نهایت استقلال سه امتیاز را گرفت و به آنها تبریک می‌گویم.در نیمه اول از بازیکنانم راضی نبودم زیرا حرف‌هایم را اجرا نکردند. بعد از ۹ نفره شدن بهم کمک می‌کردند.در فوتبال گاهی اوقات اتفاقاتی رخ می‌دهد که قابل پیش بینی نیست. مقصر این مسایل هم داوری ضعیف بود. هرچند هرچه در مورد داوری بگوییم به ضرر ما می شود.
عملکرد داوری
نمی‌دانم شاید، داوری باعث ۹ نفره شدن ما شد و تیم ما کاملا عقب نشینی کرد و تعویض‌های ما باید انجام می‌شد تا اگر زورمان نرسد با همان یک یا دوگل بازی تمام شود. شیرازه تیم ما در نیمه دوم بهم ریخت شاید اگر تیم کامل بودیم می‌توانستیم گل را جبران کنیم و استقلال مسلط بر بازی شد.
صحبت علیه داوری به ضرر صبا شد
آنچه واقعیت دارد را نمی‌توانم نگویم. داور گل صحیح ما را مردود می‌کند و یا پنالتی ما را نمی‌گیرند، نمی‌شود حرف نزد! هیچ‌کس فریادرس ما نیست. شاید اگر بخاطر صحبت‌های من بود و انتقادهای من بود کوچک فکر کردند و فکر نمی‌کنم در فوتبال این مسایل صحیح باشد.
حاشیه های بازی
من نمی‌توانم دروغ بگویم و حقیقت این است که در جریان این مساله نبودم. وقتی حق‌جو با کریمی درگیر شدند و رفتم مساله را خاتمه بدهم تا ۸ نفره نشویم. یعقوب کریمی شاگردم بود و قبول کرد از من به زمین برگشت اما پشت سرم را که دیدم، کادرفنی استقلال در محوطه فنی ما بودند و فقط می توانستم جدا کنم و کار دیگری نمی‌توانستم بکنم اما گویا صحبت‌هایی از سوی کادرفنی استقلال بیان شده که من نشنیدم و به من گفتند. مساله خاصی نبود و فقط به منصوریان گفتم مثل اینکه شما چیزی گفته بودید ما رابطه خانوادگی باهم داریم. او اسم فرزندانم را قسم خورد و گفت چیزی از ما سر نزده است و بخاطر فوتبال نباید من و منصوریان بخواهیم بهم توهین کنیم. زیرا در این صورت مثل این است که به خانواده های یکدیگر توهین کرده‌ایم.
عدم استفاده از بیگ زاده
اگر لازم باشد استفاده می‌کنم. وقتی بازیکنم می‌گوید آماده نیستم و آنچه من می‌خواهم را در زمین اجرا نکرده ، شما بیک زاده را می‌گویید که او وقتی دید در ترکیب نیست اردو را ترک کرد و ما هم عکس العمی نشان ندادیم.

بازی تاکتیکی شد
دیروز گفتم امروز شاهد بازی تاکتیکی خواهیم بود و هر کسی هم اشتباه کمتری داشته باشد برنده می‌شود واستقلال هم اشتباهات کمتری داشت زیرا بازیکنان باتجربه و بازیکنان جوان توانمند داشت و تاکتیکی که اتخاذ شده بود را اجرایی کرد. در مقابل بازیکنانم آنچه می‌خواستم را در زمین اجرا نکردند و گل اول را روی اشتباه خوردیم و توپ را جلوی دفاع لو دادیم. این باعث شد که گل اول را بخوریم. جواب سوال شما این است که بازیکنان استقلال در اجرای تاکتیک بهتر بودند.