به گزارش خبرگزاری ایپنا، کاپیتان پیشین تیم ملی فوتبال ایران درشرایطی خبر خداحافظی‌اش را اعلام کرد که به همراه برخی چهره‌های سرشناس مثل علی دایی، کریم باقری و عادل فردوسی‌پور در یک موسسه خیریه حضور داشت.

جواد نکونام کاپیتان پیشین تیم ملی فوتبال ایران که سابقه هفت سال حضور در لالیگا اسپانیا را نیز در کارنامه دارد بعدازظهر امروز جمعه خبر خداحافظی اش از فوتبال را اعلام کرد.

این خبر درحالی رسانه ای شد که نکونام به همراه چهره های سرشناسی چون علی دایی، کریم باقری، احسان علیخانی و عادل فردوسی پور در موسسه خیریه بهشت امام رضا(ع) حضور پیدا کرده بودند.

همین گردهمایی چهره ها سبب شد آنها در مورد خداحافظی جواد نکونام به اظهار نظر بپردازند.

علی دایی با تمجید از کاپیتان جواد نکونام گفت: مطمئنم اگر نکونام بازیکن غیرایرانی بود برای خداحافظی اش سنگ تمام می گذاشتند. نکونام غریبانه خداحافظی کرد اما امیدوارم در زندگی شخصی اش موفق باشد. قطعا او در امر مربیگری هم موفق خواهد بود.

دایی ادامه داد: من با جواد در دوره ای همبازی بودم و مدتی هم به عنوان مربی با او کار کردم. نکونام یکی از بهترین بازیکنان تاریخ فوتبال ایران بود و مطمئنم اگر جواد نکونام ایرانی نبود و برای مثال در یکی از کشورهای عربی بازی می‌کرد الان برای او برزیل و آرژانتین را به کشورشان آورده بودند. هیچکدام از ما دنبال مراسم خداحافظی نبودیم و به این غریبانه رفتن‌ها عادت کرده‌ایم.

کریم باقری نیز که با جواد نکونام همبازی بوده و در موسسه خیریه نیز حضور داشت در مورد او گفت: جواد یکی از بهترین بازیکنان تاریخ فوتبال ایران بود و خوشحالم که مرکز خیریه را برای اعلام خبر خداحافظی اش انتخاب کرد.

باقری در مورد اینکه خداحافظی نکونام هم مثل بقیه فوتبالیست های مطرح غریبانه بوده است گفت: البته خیلی هم غریبانه نبود. این موضوع برای همه فوتبالیست‌های ما اتفاق افتاده و فعلا هم مسئولان نمی‌خواهند از بزرگان‌شان تقدیر کنند. جواد در این سال‌ها تجربیات زیادی را کسب کرده و می‌تواند آن را به بازیکنان جوانان انتقال دهد و یک مربی بزرگ شود.

احسان علیخانی دیگر چهره حاضر در این موسسه خیریه که ارتباط خوبی هم با اهالی فوتبال دارد در مورد خداحافظی جواد نکونام گفت: خاطرات زیادی از بازی بزرگانی چون دایی، باقری و نکونام دارد. باید به نکونام هم تبریک گفت که چنین مکانی را برای اعلام خداحافظی اش انتخاب کرد.

این مجری برنامه های تلویزیون افزود: بازیکنان بزرگی اینجا بودند که برایشان بازی خداحافظی نگذاشتند. وظیفه همه ما این است که بتوانیم از خدماتی این بزرگان و جواد نکونام به خوبی تقدیر کنیم. فکر می کنم نکونام مربی فوق العاده ای شود.

عادل فردوسی پور با تمجید از بازیهای جواد نکونام گفت: شاید نمره بازی او همیشه صد نبود اما همیشه بالای هشتاد بود و توانست در دوران حضورش در تیم ملی گل های حساسی بزند. گلی که نکونام با اوساسونا در دقیقه ۱۲۰ وارد دروازه بوردو فرانسه کرد از گل هایی بود که من هرگز فراموش نمی کنم.
منبع: مهر