گسترش فولاد با کسب یک امتیاز باارزش مقابل نفت تیم اوج گرفته ذوب آهن را در رده سوم لیگ نگه داشت تا نفت این هفته به پله چهارم سقوط کند.

ورزشگاه تختی تهران – تماشاگر: ۱۸۶نفر – داور: علیرضا فغانی و کمکها: سجاد طوری و رضا قیم

گسترش فولاد تبریز

کوروش ملکی، یوسف سیدی(۹۰+۴ مصطفی اکرامی)، مرتضی اسدی، داریوش شجاعیان، محمدرضا خلعتبری(۷۵- محمد امین درویشی)، محسن حسینی، علیرضا نقی زاده، لوسیانو پریرا، بابک حاتمی، مسعود ابراهیم زاده و رضا خالقی فر

نفت تهران

میلاد فراهانی، رضا علیاری، محمد دانشگر، آرش رضاوند، اکبر صادقی، محمد قاضی، رضا اسدی، ایگور پراهیچ(۵۷- احمد آل نعمه)، فرید محمدی زاده، عباس بوعذار(۷۳- عیسی آل کثیر) و ارسلان مطهری

اخطار: محمدرضا خلعتبری(۷۴) از گسترش فولاد تبریز و  احمد آل نعمه(۹۰) از نفت تهران

شرح گلها

* نفت صفر ـ گسترش فولاد تبریز یک (سیدمحسن حسینی)؛ دقیقه ۳۳ ارسال داریوش شجاعیان با پای چپ از جناح راست با ضربه سر چکشی محسن حسینی وارد دروازه نفت تهران شد.

* نفت یک ـ گسترش فولاد تبریز یک (رضا اسدی)؛ دقیقه ۷۴ اکبر صادقی توپ را روی دروازه ارسال کرد که در شلوغی محوطه جریمه رضا اسدی با ضربه سر دروازه گسترش فولاد را باز کرد.

شرح بازی

گسترشی ها بازهم توانستند خارج از خانه به شکست ناپذیری خود ادامه دهند و در دیدار مقابل نفت تهران نیز با تساوی به کار خود پایان دهند. دیدار با حملات نفتی ها آغاز شد، یاران علی دایی به دنبال باز کردن دروازه حریف در دقایق ابتدایی این بازی بودند و به همین دلیل با برتری بر حریف دیدار را شروع کردند، برتری که خیلی زود و با جلو آمدن گسترشی ها کم شد، می توان گفت از میانه های نیمه اول این تبریزی ها بودند که توانستند بر زمین و بازی احاطه و فشار خود را روی دروازه حریف زیاد کنند، حملاتی که در نهایت جواب داد و این تیم به گل رسید و در نهایت نیمه اول را یاران کمالوند با برتری به پایان رساندند، برتری که حاصل بازی خوب نیمه اول آنها بود اما در نیمه دوم اوضاع کمی تغییر کرد، گسترشی ها که از حریف خود پیش بودند به دنبال حفظ نتیجه بودند و تاکتیک دیگری را در دستور کار خود قرار دادند، تاکتیکی که در نهایت جواب نداد، نفتی ها اما بر خلاف نیمه اول، بازی خوب ابتدایی خود را ادامه دار کردند، یاران دایی پس از گذشت هر دقیقه از بازی فشار خود را روی دروازه گسترشی ها بیشتر می کردند تا در خانه مغلوب حریف نشوند و در نهایت موفق شدند بازی را به تساوی بکشانند، پس از گل نیز بازیکنان نفت، شدت حملات خود را بیشتر کردند اما دفاع بی اشتباه گسترشی ها باعث در امان ماندن این تیم شد تا در نهایت دو تیم با تساوی یک بر یک بازی خود را به پایان برسانند.

دقایق حساس

دقیقه ۱۴: ضربه ارسلان مطهری از پشت محوطه جریمه گسترش فولاد با اختلافی اندک از کنار دروازه عبور کرد.

دقیقه ۲۶: ارسال داریوش شجاعیان از روی نقطه کرنر توپ را روی دروازه ارسال کرد که پریرا ضربه سر زد اما مدافعان نفت از روی خط برگرداندند.

دقیقه ۴۲: حرکت ترکیبی بازیکنان نفت در محوطه جریمه گسترش به بوعذار رسید که ضربه او از کنار دروازه به بیرون رفت.

دقیقه ۵۰: ارسال بازیکنان نفت از جناح راست با ضربه سر محمد قاضی همراه شد و دانشگر را در موقعیت خوبی قرار داد که ضربه او با اختلاف اندک از کنار دروازه به بیرون رفت.

دقیقه ۵۶: ضربه داریوش شجاعیان از پشت محوطه جریمه را فراهانی مهار کرد.

دقیقه ۶۲: ارسال عباس بوعذار از روی نقطه کرنر با ضربه سر محمد قاضی راهی به دروازه گسترش نیافت.

دقیقه ۹۰+۱: ضربه ارسلان مطهری از روی خط محوطه جریمه را ابتدا کوروش ملکی و سپس ابراهیم زاده از روی خط دروازه گسترش برگرداند.