به گزارش خبرگزاری ورزش ایران(ایپنا)، پس از آن که رضا حسنی‌خو از سرپرستی و مدیرعاملی باشگاه استقلال کناره‌گیری کرد، رضا افتخاری رئیس کمیته فوتسال فدراسیون فوتبال به‌عنوان سرپرست باشگاه استقلال انتخاب شد.
افتخاری در سال ۱۳۷۴ وارد دایره مدیریت فوتبال شد و سمت‌های مختلفی را از آن خود کرد. او در سال‌های ۱۳۷۴ تا ۱۳۷۵ دبیرکل فدراسیونی بود که ریاستش را داریوش مصطفوی ‌بر عهده داشت.
همچنین سرپرست جدید باشگاه استقلال در زمان مدیریت محسن صفایی فراهانی در فدراسیون فوتبال با عنوان سرپرست تیم ملی به فعالیتش ادامه داد و همراه تیم ملی پرستاره‌مان به جام جهانی ۱۹۹۸ فرانسه رفت. 
وی در سال‌های ۱۳۸۵ تا ۱۳۸۶ نایب رئیس دوم فدراسیون فوتبال و به‌صورت همزمان رئیس سازمان لیگ برتر بود. در آن دوران کیومرث هاشمی رئیس فدراسیون فوتبال بود.
افتخاری در سال‌های ۱۳۸۸ تا ۱۳۹۰ مدیرکل تربیت‌بدنی استان تهران بود و به‌صورت هم‌زمان به‌عنوان عضو کمیته استیناف فدراسیون فوتبال به فعالیت می‌پرداخت.
او در حال حاضر به‌عنوان رئیس کمیته فوتسال و سرپرست سازمان لیگ فوتسال مشغول فعالیت است و از این به بعد باید باشگاه استقلال را نیز سرپرستی کند.