رئیس مرکز تیم‌های ملی کمیته ملی المپیک درخصوص انتقال مسئولیت تیم فوتبال امید به فدراسیون فوتبال توضیحاتی را ارائه کرد.

به گزارش خبرگزاری ایپنا، مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال چند روز قبل از موافقت کمیته ملی المپیک برای واگذاری کامل مسئولیت تیم فوتبال امید به فدراسیون متبوعش خبر داد و گفت که از مسئولان این کمیته خواسته به صورت کتبی این موضوع را اعلام کنند و تیم امید را به آنها واگذار کنند.

اصغر رحیمی، رئیس مرکز تیم‌های ملی کمیته ملی المپیک در این باره به خبرنگار ورزشی خبرگزاری ایپنا گفت: معمولاً فدراسیون کارهای این تیم را انجام می‌داده، اما زمانی که این تیم سهمیه بگیرد، از آنجا به بعد ارتباط‌مان تنگاتنگ‌تر و نزدیک‌تر خواهد بود. ضمن اینکه اعزام نهایی هم با ما خواهد بود.

وی افزود: در هیچ سالی به مسائل تیم امید ورود و دخالت نکردیم. دلیلش نیز این بود که است که مسائلی در خصوص لیگ و فدراسیون وجود دارد که این سازمان باید کارهای آن را انجام بدهد.

رئیس مرکز تیم‌های ملی کمیته ملی المپیک درباره ورود این کمیته به مسائل فنی اظهار داشت: زمانی که بحث حضور مربیان خارجی بود، تا حدی این ورود صورت می‌گرفت که البته این مسئله مختص به رشته فوتبال نبود، چون ما ۷۰ مربی خارجی داشتیم که کمیته ملی المپیک وارد مسئله می‌شد، اما نه ورودی که تصمیم گیرنده باشد. در واقع مسائل فنی و تصمیم‌گیری درباره آن برعهده فدراسیون است.

رحیمی ادامه داد: سال‌هاست که در نه فقط در فوتبال، بلکه در هیچ رشته‌ای دخالت نمی‌کنیم. در واقع فدراسیون خودش مربی مورد نظر را می‌آورد و قرارداد می‌بندد و اگر به مشکلی برخورد کرد، پاسخگو نیز باشد.

وی گفت: موضوع انجام امور تیم امید در زمان‌های قبل و حتی دوره کفاشیان هم همینگونه بوده و اتفاق جدیدی نیفتاده است.