شاگردان برانکو ایوانکوویچ از آخرین فرصت خود در این بازی به خوبی سود بردند تا با گل وحید امیری به صدر جدول بازگردند.

استادیوم: ثامن مشهد – تماشاگر: ۱۰ هزار هوادار – داور: موعود بنیادی فر، کمکها: سعید علی نژادیان و سعید قاسمی

اخطار: مهرداد کفشگری (۸) از پدیده

پدیده مشهد

شهاب گردان، رضا ناصحی، وارازدات هارویان، عبدالله حسینی، حسن جعفری، معین عباسیان، میلاد کمندانی (دقیقه ۶۰، سوبا دیارا)، محسن یوسفی(دقیقه ۷۶- رضا حقیقی)، مهرداد کفشگری، کریم احمدی و یونس شاکری – سرمربی: رضا مهاجری

پرسپولیس

بوژیدار رادوشوویچ، حسین ماهینی، محسن ربیع خواه، سیدجلال حسینی، محمد انصاری، کمال کامیابی نیا، رامین رضاییان( دقیقه ۸۱- احمد نوراللهی)، محسن مسلمان، وحید امیری، مهدی طارمی و ولادیمیر پریمیوف (دقیقه ۶۸، علی علیپور) – سرمربی: برانکو ایوانکوویچ

شرح گلها

* پدیده مشهد صفر – پرسپولیس یک(دقیقه ۲۱ مهدی طارمی)؛ موقعیت کرنر برای پرسپولیس روی حرکت مسلمان و رضاییان در نهایت با ارسال وینگر راست پرسپولیس همراه شد که طارمی درون شش قدم با ضربه سر آن را وارد دروازه کرد.

* پدیده مشهد یک – پرسپولیس یک(دقیقه ۲۲ محسن یوسفی)؛ روی یک ضدحمله یونس شاکری صاحب فرصت شد که ضربه اولش توسط مدافعان بلوک شد و در برگشت این بازیکن با پاسی دیدنی محسن یوسفی را راهی دروازه کرد که با اشتباه کامیابی نیا و سیدجلال حسینی در مهار یوسفی، این بازیکن موفق شد دروازه پرسپولیس را باز کند.

* پدیده مشهد یک – پرسپولیس ۲ (دقیقه ۲+۹۰ وحید امیری)؛ احمد نوراللهی در آخرین دقایق بازی با ارسال کرنر خود و با تاثیری که علیپور در میانه راه داشت با ضربه سر وحید امیری در آستانه دروازه خالی به گل برتری و سه امتیازی خود دست یافت.

شرح بازی

پرسپولیس با علم اینکه تنها در صورت پیروزی مقابل پدیده بار دیگر به صدر جدول بازخواهند گشت بازی را هجومی شروع کرد و توانست به گل برتری نیز دست یابد. اما پدیده خیلی زود توسط محسن یوسفی و روی اشتباه مدافعان این تیم به گل تساوی دست یافتند. در ادامه حملات پدیده ای ها ثمری در پی نداشت تا نیمه اول با همین نتیجه خاتمه یابد. پرسپولیس در نیمه دوم با استفاده از سرعت و تکنیک بازیکنان خود بارها روی محوطه جریمه فرصت به دست آورد که شهاب گردان مانع بزرگی برای آنها بود اما این مقاومت در ثانیه های پایانی با اشتبلاه مدافعان پدیده و غافلگیری آنها در مهار امیری این بازیکن را در شش قدم در آستانه دروازه خالی قرار داد تا او دروازه شهاب گردان را باز کنند و دومین سه امتیاز پیاپی را به نام پرسپولیس با گلزنی خود کند. آنها خبر خوب گلزنی طارمی و بازیابی علیپور و نوراللهی بود.

دقایق حساس

دقیقه ۲: موقعیت تک به تک با بوژیدار توسط یونس شاکری به خوبی از سوی دروازه بان پرسپولیس دفع شد و در ادامه مدافعان این تیم توپ را به کرنر فرستادند.

دقیقه ۳: ارسال ضربه کرنر و برگشت توپ به پشت محوطه جریمه توسط بازیکن پدیده با شوتی محکم و مستقیم مسیر دروازه پرسپولیس را طی می کرد که توسط بوژیدار دفع شد تا این دروازه بان دومین موقعیت حریف را نیز مهار کند.

دقیقه ۶: ارسال معین عباسیان روی نقطه پنالتی با ضربه سر محسن یوسفی راهی به دروازه نیافت و به اوت رفت.

دقیقه ۸: خطای کریم احمدی، بازیکن شماره شش پدیده یک ضربه ایستگاهی برای پرسپولیس و یک کارت زرد به این بازیکن تعلق گرفت.

دقیقه ۱۹: یک ضربه ایستگاهی برای پرسپولیس با حرکت ترکیبی بین رضاییان و وحید امیری موقعیت مناسبی برای پریمیوف ترتیب داد که این مهاجم اوکراینی نتوانست ضربه نهایی را به خوبی بزند و توپ به اوت رفت.

دقیقه  ۳۲: حرکت فوق العاده وحید امیری از سمت چپ و ارسال این بازیکن در شش قدم با ضربه سر ولادیمیر پریمیوف راهی به دروازه نیافت تا یکی از بهترین موقعیت های پرسپولیس از دست برود.

دقیقه ۳۵: شوت فوق العاده وحید امیری با عکس العمل بهتر شهاب گردان همراه شد که در ریباند رامین رضاییان نتوانست نشانه خوبی روی دروازه پدیده داشته باشد.

دقیقه ۴۷: ارسال ضربه ایستگاهی توسط پرسپولیسی ها از میانه میدان با اشتباه محمد ناصحی و ضربه او به سمت دروازه خودی به تیرک دروازه پدیده برخورد کرد و در ریباند نیز ضربه مهاجمان پرسپولیس با واکنش شهاب گردان یک کرنر نصیب پرسپولیس کرد.

دقیقه ۵۶: پاس پشت محوطه جریمه برای پریمیوف با پیش روی و ضربه زمینی این مهاجم اوکراینی همراه شد که ضربه اش توسط شهاب گردانی دفع شد و در ادامه طارمی ضربه سرش را به بیرون زد.

دقیقه ۶۲: ضربه ایستگاهی برای پدیده با ضربه معین عباسیان همراه شد که در بین راه دیارا روی آن تاثیر گذاشت که توپ راهی اوت شد.

دقیقه ۶۵: ضربه بی هدف کامیابی نیا از پشت محوطه جریمه با ضربه طارمی در میانه راه همراه شد که شهاب گردان با واکنشی فوق العاده مانع از باز شدن دروازه اش شد.

دقیقه ۷۹: فرار علیپور پشت محوطه جریمه و استفاده او از اشتباه مدافعان پدیده می توانست به گل برسد که شهاب گردان با خروج از دروازه این بازیکن را ناکام گذاشت.

 در حاشیه …

* تعداد زیادی از هواداران پرسپولیس با ورود تیم مربیان و بازیکنان به شدت آنها را مورد تشویق قرار دادند. برانکو ایوانکوویچ به شدت از سوی هواداران پرسپولیس مورد تشویق قرار گرفت.

* مهدی طارمی با شعار “مهدی آقای گل” مورد تشویق قرار گرفت و همچنین رامین رضاییان که در بازی فصل گذشته گل زیبایی در مشهد زده بود با شعار “رامین دنی آلوز” مورد تشویق قرار گرفتند.

* هوا امروز در ورزشگاه ثامن کاملا صاف و آفتابی بود اما سرمای هوا کمی کار را سخت کرده است.

* پرسپولیسی ها وقتی برای گرم کردن وارد زمین شدند با استقبال شدید هواداران خود مواجه شدند. در این بین احمد نوراللهی که از این تیم جدا می شود و همچنین رامین رضاییان مورد استقبال هواداران قرار گرفتند.