خبرگزاری ایپنا /

افزایش قابل توجهی که نصیب تیم‌های ایرانی نیز می‌شود. کنفدراسیون فوتبال آسیا برای هر برد در مرحله گروهی ۵۰ هزار دلار و تساوی ۱۰ هزار دلار پرداخت می‌کند. به این ترتیب تیم‌های پرسپولیس، استقلال خوزستان، استقلال تهران و ذوب آهن هر کدام پاداش‌های جداگانه‌ای دریافت کرده‌اند. هم‌چنین کنفدراسیون فوتبال آسیا مبلغ ۳۰ هزار دلار نیز برای هزینه‌های رفت و آمد در اختیار تیم‌ها قرار می‌دهد.

پاداش تیم‌های ایرانی در مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا

استقلال تهران

۳ برد- دو تساوی و یک باخت (۱۷۰ هزار دلار) + (۳۰ هزار دلار ) = ۲۰۰ هزار دلار

استقلال خوزستان

۲ برد- ۳ مساوی و یک باخت (۱۳۰ هزار دلار) + (۳۰ هزار دلار) = ۱۶۰ هزار دلار

پرسپولیس

۲ برد- ۳ مساوی و یک باخت (۱۳۰ هزار دلار)+ (۳۰ هزار دلار) = ۱۶۰ هزار دلار

ذوب آهن

۲ برد- یک مساوی و ۳ باخت (۱۱۰ هزار دلار) + (۳۰ هزار دلار) = ۱۴۰ هزار دلار

در این بین تیم‌های استقلال تهران، استقلال خوزستان و پرسپولیس توانستند جواز حضور در مرحله حذفی را به دست آورند و هر کدام ۸۰ هزار دلار به دست آوردند و ۳۰ هزار دلار نیز برای هزینه رفت و آمد تیم‌ها در این مرحله نیز به حساب آنها واریز شد.

استقلال تهران: ۲۰۰ هزار دلار (مرحله گروهی) + ۱۱۰ هزار دلار (مرحله حذفی) = ۳۱۰ هزار دلار

استقلال خوزستان: ۱۶۰ هزار دلار + ۱۱۰ هزار دلار = ۲۷۰ هزار دلار

پرسپولیس: ۱۶۰ هزار دلار + ۱۱۰ هزار دلار = ۲۷۰ هزار دلار

در این مرحله دو تیم استقلالی از لیگ قهرمانان حذف شدند و پرسپولیس برای صعود به جمع ۸ تیم برتر آسیا مبلغ ۱۲۰ هزار دلار به دست آورد و ۳۰ هزار دلار هم برای هزینه رفت و آمد دریافت کرد.

مجموع مبلغ دریافتی تیم‌های ایرانی از لیگ ۲۰۱۷ آسیا

استقلال تهران: ۳۱۰ هزار دلار

استقلال خوزستان: ۲۷۰ هزار دلار

در این مرحله پرسپولیس توانست الاهلی عربستان را شکست دهد و به نیمه نهایی راه یابد و مبلغ ۲۰۰ هزار دلار به دست آورد و ۳۰ هزار دلار هم برای هزینه دریافت کرد. با این حساب مجموع دریافتی تیم پرسپولیس از حضور در لیگ قهرمانان آسیا این طور محاسبه می‌شود:

پرسپولیس: ۴۲۰ هزار دلار + ۲۳۰ هزار دلار = ۶۵۰ هزار دلار (حدود سه میلیارد تومان)

البته این پاداش‌ها جز مبالغ دریافتی تیم‌ها از بلیت فروشی‌ و حق پخش و تبلیغات دور زمین است که اگر این مبالغ نیز به این دریافت‌ها افزوده شود، مشکلات مالی کنونی پرسپولیس برای عدم حذف از لیگ آسیا با یک مدیریت صحیح کاملا برطرف خواهد شد. کمک هواداران خارجی نیز در این دوره از رقابت‌های لیگ آسیا به پرسپولیس کم نبوده است، نمونه آن کمک چند ده میلیونی در اردوی امارات پرسپولیس است. تیم قهرمان لیگ قهرمانان آسیا ۳ میلیون دلار و تیم نایب قهرمان ۱.۵ میلیون دلار به دست خواهند آورد.