حسن کامرانی‌فر، رئیس دپارتمان داوری گفت: با توجه به اینکه بازی پرسپولیس و ماشین‌سازی تبریز نخستین تجربه پخش مستقیم محمدرضا فغانی بود، عملکردش رضایت‌بخش بود.
به گزارش خبرگزاری ورزش ایران(ایپنا)، وی پس از برتری یک بر صفر پرسپولیس مقابل ماشین‌سازی تبریز در خصوص اینکه محمدرضا فغانی در صحنه خطای پنالتی سیدجلال حسینی دیر سوت زد، گفت: اینکه داور با تأخیر سوت زده است، ایراد نیست. ممکن است لحظه تصمیم‌گیری یک داور چند ثانیه طول بکشد اما مهم این است اتفاقی افتاده و داور درست تصمیم گرفته است.
وی تصریح کرد: فغانی نفر هفتم داوران بین‌المللی است و ناظر AFC در ورزشگاه بود تا او را چِک کند. در مجموع فغانی عملکرد خوبی داشت البته من ناظر بازی نبودم و تنها آمده بودم کنار ناظر AFC حضور داشته باشم. لازم است که همه ما از داوران‌مان حمایت کنیم. شاید مواردی در بازی امروز بوده باشد اما در مجموع سعی کرد کم سوت بزند تا بازی جریان داشته باشد.
رئیس دپارتمان داوری با بیان این جمله که داوران هم مانند بازیکنان باید آنالیز شوند، خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه این بازی نخستین قضاوت پخش مستقیم فغانی بود، عملکردش خوب بود. باید بر اساس سن و سال و تعداد قضاوتهای داور او را آنالیز کنیم. فکر کنم شما هم موافق باشید که عملکرد فغانی رضایت‌بخش بود.
کامرانی‌فر در واکنش به سوال خبرنگاری مبنی بر اینکه در این هفته بسیاری از مربیان و بازیکنان به عملکرد داوران اعتراض داشتند، گفت: چیزی که من می‌دانم این بود که بیشتر آنها راضی بودند. وی در خصوص اتفاقات در بازی صبای قم و استقلال عنوان کرد: بازی روز گذشته صحنه‌هایی داشت که قابل بحث بودند اما داور باعث آن نبود و کسانی که کنار تیم بودند، باید رعایت می‌کردند.