بازیکن پیشین تیم ملی فوتبال سوریه به سرمربی عقاب‌ها هشدار داد که مقابل تیم کی‌روش نباید دفاعی بازی کرد.

به گزارش خبرگزاری ایپنا، تیم ملی فوتبال کشورمان در حالی بعدازظهر روز سه‌شنبه در چارچوب مرحله انتخابی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه در شهر سرمبان مالزی به مصاف سوریه می‌رود که بازیکن پیشین تیم ملی سوریه شکست شاگردان کارلوس کی‌روش را دشوار اما ممکن می‌داند. او همچنین به شاگردان اَیمن الحکیم هشدار داد که نباید مقابل ایران بازی صرفاً دفاعی ارائه دهند، چون ممکن است فاجعه‌ای بار دهد.

ابراهیم کحیل گفت: پیروزی مقابل ایران برای سوریه آن هم پس از شکست برابر قطر از اهمیت خیلی بالایی برخوردار است و در صورت برتری در این دیدار شاگردان الحکیم شانس بازگشت به مسابقات و امیدواری به کسب نتایج بهتر در بازی بعدی را پیدا خواهند کرد.

وی افزود: ایران بهترین و قوی‌ترین تیم حال حاضر آسیاست و با وجود اینکه چندین بازیکن کلیدی خود را به دلیل محرومیت در این بازی در اختیار ندارد، اما همچنان بازیکنانی حرفه‌ای را در ترکیب خود دارد. با این حال پیروزی عقاب‌ها (لقب تیم ملی فوتبال سوریه) بر ایران غیرممکن نیست.

بازیکن پیشین سوریه تأکید کرد: تیم ملی ما باید جرأت حمله به دروازه ایران را داشته باشد. استفاده اَیمن الحکیم از سیستم صرفاً دفاعی در این بازی می‌تواند فاجعه‌ای به وجود بیاورد، چرا که تیم ایران قادر است از هر حمله‌ای به گل برسد. اگر سوریه موفق به پیروزی در این بازی شود، روحیه بازیکنان‌مان برای بازی‌های بعدی تقویت خواهد شد. امیدوارم مابقی نتایج گروه هم به سود عقاب‌ها رقم بخورد تا همچنان شانس صعود به جام جهانی را داشته باشیم.

سوریه در حال حاضر با چهار امتیاز صاحب جایگاه چهارم جدول رده‌بندی گروه A از مرحله انتخابی جام جهانی ۲۰۱۸ در منطقه آسیاست. در مقابل ایران با ۱۰ امتیاز صدرنشین این گروه است و شرایط به مراتب بهتری نسبت به حریف خود دارد.