گسترش فولاد تبریز با درخشش لوسیانو پریرا موفق شد با نتیجه ۲ بر یک استقلال خوزستان را از پیش رو بردارد.

ورزشگاه بنیان دیزل تبریز –  داور: مهدی مرجان زاده، کمکها: آرمان اسعدی و داریوش صابر مطلق

اخطارها: مگنو باتیستا(دقیقه ۴۰) از گسترش فولاد و مهدی مومنی(دقیقه ۴۵) و عزت الله پورقاز(دقیقه ۸۷) استقلال خوزستان

گسترش فولاد تبریز

فرناندو دخسوس، مرتضی اسدی، سید محسن حسینی، بابک حاتمی، رضا خالقی فر(۷۵- پیمان بابایی(۹۳- مصطفی اکرامی)، علیرضا نقی زاده(۶۵)- محمدرضا خلعتبری)، مگنو باتیستا، مسعود ابراهیم زاده، محمد امین درویشی، لوسیانو پریرا و داریوش شجاعیان –  سرمربی: فراز کمالوند

استقلال خوزستان

وحید شیخ ویسی، عزت الله پورغاز، ابوالفضل علایی، سید جلال عبدی، عقیل کعبی، میثم دورقی، فرشاد سالاروند، مهدی مومنی، حسن بیت سعید(۸۵- یونس دلفی)، مهدی زبیدی(۶۴- علی اصغر عاشوری) و رحیم زهیوی – سرمربی: سیروس پورموسوی

شرح بازی

گسترش فولاد بازی را بهتر شروع کرد و خیلی زود اختیار توپ و میدان را در اختیار گرفت با این حال بازیکنان استقلال‌ خوزستان هر بار که صاحب توپ می‌شدند سرآسیمه اقدام به شوت‌زنی می‌کردند. در ادامه گلی که گسترش توسط شیمبا به ثمر رساند باعث شد این تیم کمی عقب بنشیند. فضا برای حملات استقلال‌ خوزستان فراهم شد و پس از چند شوت به دروازه، در نهایت ضربه زهیوی به گل تبدیل شد. در ۱۵ دقیقه آخر نیمه اول دو تیم بازی متعادلی را انجام دادند و اتفاق خاصی رخ نداد تا نیمه نخست با تساوی به پایان برسد.
گسترش فولاد که دوست نداشت در خانه دو امتیاز از دست بدهد نیمه دوم را هجومی آغاز کرد و برای رسیدن به گل تلاش کرد. بی دقتی مهاجمان این تیم اما مانع این شد تا گل های زودهنگامی به ثمر برسد. در سوی مقابل استقلال خوزستان بیشتر در لاک دفاعی فرورفته بود و سعی داشت با استفاده از بازیکنان سرعتی اش در ضدحملات به گل برسد. تلاش های بازیکنان گسترش فولاد در دقایق پایانی نتیجه داد و شاگردان کمالوند یک برد ارزشمند را به دست آوردند.

شرح گلها

* گسترش فولاد تبریز یک- استقلال خوزستان صفر؛ در دقیقه ۱۱ ارسال سیدمحسن حسینی از جناح راست با اشتباه مدافعان استقلال خوزستان جلوی پای پریرا افتاد و این مهاجم برزیلی گل اول بازی را به ثمر رساند.

* گسترش فولاد تبریز یک – استقلال خوزستان یک؛ در دقیقه ۲۹ رحیم زهیوی از پشت محوطه جریمه با شوتی دیدنی دروازه فرناندو دخسوس را فرو ریخت.

* گسترش فولاد تبریز ۲- استقلال خوزستان یک؛ در نخستین دقیقه از وقتهای اضافی نیمه دوم لوسیانو پریرا در داخل محوطه جریمه صاحب توپ شد و در تجمع بازیکنان دو تیم با نوک پا ضربه زد که توپ با برخورد با تیر عمودی وارد دروازه استقلال خوزستان شد.

لحظات حساس

دقیقه ۳: هافبک تیم استقلال خوزستان به خوبی مشاهده کرد که فرناندو دخسوس از دروازه بیرون آمده و از میانه های میدان اقدام به شوتزنی کرد که توپ با اختلاف اندک از کنار دروازه گسترش به بیرون رفت.

دقیقه ۲۶: ضربه مهدی مومنی از پشت محوطه جریمه گسترش فولاد با اختلافی اندک فضای بالای دروازه دخسوس را شکافت.

دقیقه ۵۱: لوسیانو پریرا در محوطه جریمه استقلال خوزستان سرنگون شد اما داور اعتقاد به پنالتی نداشت. این صحنه با اعتراض شدید فراز کمالوند به داور مسابقه همراه بود که چند ثانیه ای باعث توقف بازی شد.

دقیقه ۵۳: امین درویشی در محوطه جریمه استقلال خوزستان صاحب موقعیتی خوب شد اما ضربه بی دقت او راهی به دروازه نیافت.

دقیقه ۸۶: امین درویشی در داخل محوطه جریمه استقلال خوزستان متوقف شد و روی زمین افتاد که داور دستور به ادامه مسابقه داد.