روز پنجم از مرحله گروهی لیگ قهرمانان باشگاههای اروپا فرداشب به پایان می رسد و تیمها تنها یک دیدار دیگر فرصت دارند تا بتوانند جایگاه مناسبی برای خود دست و پا کنند . بعضی از دیدارها برای صدرنشینی برگزار می شود و تعدادی دیگر برای ماندن در جمع دو تیم بالای جدول و در نهایت بعضی از تیمها نیز برای قرارگرفتن در جایگاه سومی گروه تلاش می کنند تا بدین ترتیب تکلیف تیمها برای مرحله حذفی مسابقات روشن شود.

مهمترین بازی بین تیمهای آرسنال و پاری سن ژرمن برگزار می شود که با توجه به امتیازات برابر و تساوی مسابقه رفت، بازی تیمها در لندن می تواند تعیین کننده باشد و به تعبیری دیگر می توان گفت این مسابقه فینال گروه اول برای معرفی صدرنشین است چون بعید است که آنها در مسابقه آخر این مرحله به دو تیم دیگر گروه امتیازی بدهند. دیداررفت یکی از زیباترین بازیهای این فصل بود که اولیورژیرو با گلزنی در دقایق پایانی اجازه نداد تیمش دست خالی پاریس را ترک کند و حالا بعد از متوقف کردن منچستریونایتد که اتفاقا با گلزنی ژیرو حاصل شد ،تیم ونگر در اوج آمادگی روانی قرار گرفته و سعی دارد با شکست دادن رقیب پرستاره کار صعود را تمام کرده و بازی آخر را تشریفاتی کند .
در دیگر دیدار این گروه لودوگورتس نماینده بلغارستان در خانه خودی برابر باسل سوئیس قرار می گیرد و برای سومی در این گروه فقط باید برنده مسابقه خانگی اش باشد تا با خیالی آسوده به دیدار پایانی گام بگذارد. هر دوتیم تنها یک امتیاز دارند و در برابر آرسنال و پاری سن ژرمن نتوانستند هیچ امتیازی کسب کنند .

جدال سرنوشت ساز در استامبول

در گروه دوم رقابتها تیمهای ناپل و بنفیکا ۷ امتیازی و بشیکتاش ۶ امتیازی است و هر سه تیم بخت صعود دارند و بازی تیمهای بشیکتاش و بنفیکا در استامبول حکم دیدار سرنوشت سازی را دارد که برنده اش به احتمال فراوان صعود خود را قطعی می کند. این مسابقه برای ناپل هم مهم است چون این تیم باید در مقابل دیناموکیف برنده بازی خانگی خود باشد و با ده امتیازی شدن خیال هواداران را راحت کرده و با یک تساوی در روز آخر هم صدرنشین گروه خواهد بود .

سایر دیدارهای فرداشب

در گروه سوم تیمهای مدعی بارسلونا و منچسترسیتی در خانه حریفان به میدان می روند تا با بردی دیگر کار صعود را تمام کنند. فاصله دو امتیازی بین بارسا و سیتی قابل جبران است ولی چنانچه بارسلونا در بازی مقابل سلتیک بتواند با ۳ امتیاز از زمین خارج شود با ۱۲ امیتاز صعودش قطعی شده و حتی صدرنشینی را هم ثبت خواهد کرد و در این حالت سیتی برای آنکه دومی اش را قطعی کند نیاز به برتری در خانه مونشن گلادباخ دارد و برد این مسابقه آنها را با ده امتیاز راهی دور بعدی می کند و تنها باید در انتظار روز آخر باشد تا نتایج بازی ششم بتواند جایگاه نهایی تیمها را روشن کند .در گروه چهارم اتلتیکومادرید و بایرن مونیخ صعود خود را جشن گرفتند و با امتیازات کاملی که در چهار بازی اول گرفتند جواز حضور در مرحله حذفی را گرفتند ولی دیدار آخر این گروه بین دو تیم یاد شده در آلیانزآره نا تعیین کننده صدرنشین نهایی این گروه است.
فرداشب بایرن در خانه روستوف بازی می کند و اتلتیکومادرید هم میزبان آیندهوون است که اگر هلندی ها بتوانند از اتلتیکو امتیازی بگیرند کار برای مونیخی ها در شب آخر راحت تر خواهد شد. اتلتیکو بعد از شکست در دربی باید خود را دوباره پیدا کند وگرنه در ادامه بازیها بامشکل روبرو می شود. ۲ تیم آیندهوون و روستوف هم که یک امتیازی هستند چنانچه هر دو در بازیهای امشب بازنده باشند ،برای سومی در گروه باید دیدار مستقیم را برده و با چهار امتیاز راهی لیگ اروپا شوند .

فردا چهارشنبه ۳ آذرماه ۱۳۹۵

مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا- روز پنجم

* آرسنال- پاری سن ژرمن

* لودوگورتس- باسل

* بشیکتاش- بنفیکا

* ناپل- دیناموکیف

* سلتیک- بارسلونا

* مونشن گلادباخ- منچسترسیتی

* روستوف- بایرن مونیخ

* اتلتیکومادرید- آیندهوون

* شهاب قاسمی