دیدارهای مقدماتی جام جهانی فوتبال در منطقه اروپا فرداشب هم با ۳ بازی پیگیری می شود که در سه گروه شاهد تقابل تیمهای قاره سبز با یکدیگر هستیم. رقابتها در گروههای مختلف با جدیت دنبال می شود و باید دید در این شب چه تغییراتی در گروهها ایجاد می شود .

جدال صدرنشینی در بلفاست

در گروه چهارم مسابقات دوتیم صربستان و جمهوری ایرلند با هفت امتیاز صدرنشین هستند و ولز و اتریش در پی این دو برای رسیدن به بالای جدول تلاش می کنند و همین موضوع باعث شده رقابت امروز سنگین تر از قبل دنبال شود. اتریش در خانه مقابل جمهوری ایرلند قرار می گیرد و باید برای برتری مقابل حریف بازی هجومی ارائه کند وگرنه حتی برای سومی در پایان دیدارهای این مرحله بختی ندارد و در دیگر دیدار مهم ولز در بلفاست به مصاف صربستان می رود که با امتیازی مشترک نسبت به ایرلندی ها به دلیل تفاضل گل بهتر در صدر ایتساده و چنانچه گرت بیل و همبازیانش بتوانند از این مسابقه با سه امتیاز خارج شوند گام بلندی برای صعود برمی دارند. ولز یکی از آماده ترین تیمهای فعلی اروپاست که با بهترین نسل چند ساله اخیرش قصد دارد بعد از درخشش در یورو۲۰۱۶ بازی در جام جهانی روسیه را هم تجربه کند و همین مساله اشتیاق آنها را برای بردن بازی امشب بیشتر می کند .در دیگر دیدار این گروه هم گرجستان و مولداوی با یکدیگر مصاف می دهند که با توجه به شرایط جدول فعلا هیچ بختی برای صعود ندارند .

بازیهای گروه هفتم

در گروه هفتم ایتالیا و اسپانیا با هفت امتیاز بالاتر از آلبانی و رژیم غاصب اسرائیل که شش امتیازی هستند ،قرار دارند و با توجه به تقابل دو تیم شش امتیازی در این شب ،هر دو تیم مدعی با استفاده از قرعه مناسب و رویارویی با تیمهای ضعیف تر می توانند امیدوار به پیشتازی مجدد در گروه با ده امتیاز شوند. ایتالیا به خانه لیختن اشتاین می رود تا در غیاب تعدادی از مردان نام آشنای خود سه امتیاز را با تعداد گلهای بالا به نام خود ثبت کند و اسپانیا هم در باید در خانه خودی با مقدونیه دیدار کند که غیبت پیکه، راموس، آلبا، اینیستا و کاستا از حالا قطعی است و باید دید در نبود این تعداد بازیکن شاخص ماتادورها مقابل رقیبی که درگیرانه بازی می کند چه نتیجه ای خواهند گرفت .خیلی بعید است در این گروه مشکلی برای دو تیم ایتالیا و اسپانیا ایجاد شود و احتمالا در تقابل مستقیم دو تیم باید صدرنشین قطعی این گروه را مشخص کرد ولی در هر حال فوتبال اروپا گاهی با نتایجی عجیب توام می شود که بزرگان را از حضور در دور نهایی بعضی از تورنمنتها محروم می کند مثل هلند در یورو ۲۰۱۶٫

دیدارهای گروه نهم

در گروه نهم رقابتها کرواسی و ایسلند با هفت امتیاز در صدر و اوکراین باپنج و ترکیه بادو امتیازی که دارند در پی این دوتیم در رتبه های سوم و چهارم جای گرفته اند . بازی بزرگ امشب بین کرواسی و ایسلند برگزار می شود که برنده این دیدار به تنهایی در صدر قرار می گیرد و فاصله اش را از رقبا بیشتر می کند و شانس زیادی برای صعود خواهد داشت و در دیگر مسابقه این شب ترکیه در مقابل کوزووو بازی می کند تا شانس خود را برای پیشروی در جدول افزایش دهد. این ۲ دیدار ساعت ۲۰و۳۰ دقیقه به وقت تهران شروع می شود و در آخرین مسابقه این شب هم اوکراین به مصاف فنلاند می رود تا با برتری در این دیدار با ۵امتیاز کماکان بخت خود را برای صعود حفظ کند.

فردا شنبه ۲۲ آبانماه ۱۳۹۵

مرحله مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۸ اروپا

* کرواسی- ایسلند

* ترکیه- کوزوو

* اوکراین- فنلاند

* آلبانی- رژیم غاصب اسرائیل

* لیختن اشتاین- ایتالیا

* اسپانیا- مقدونیه

* اتریش- جمهوری ایرلند

* گرجستان- مولداوی

* ولز- صربستان

* شهاب قاسمی