مهاجم پرتغالی رئال‌مادرید از اینکه سال ۲۰۱۶ را با قهرمانی در جام باشگاههای جهان و هت‌تریک در فینال این رقابتها به پایان برد، ابراز خوشحالی کرد.

به گزارش خبرگزاری ورزش ایران(ایپنا)، رئال‌مادرید در فینال جام باشگاههای جهان ۲۰۱۶ با شکست ۴ بر ۲ کاشیما آنتلرز ژاپن، نماینده کشور میزبان به قهرمانی این رقابتها رسید تا سال میلادی جاری را با کسب سه جام (لیگ قهرمانان اروپا، سوپرجام اروپا و جام باشگاه‌های جهان) به پایان ببرد.
رونالدو که در دقیقه ۶۶ از روی نقطه پنالتی نتیجه را به تساوی ۲ بر ۲ کشاند و در وقتهای اضافه دو بار دیگر موفق به گشودن دروازه کاشیما شد، با هت‌تریک در این دیدار شمار هت‌تریک‌های خود با پیراهن سفیدپوشان مادریدی را به عدد «۴۰» رساند و سال خوبش را با کسب این جام تکمیل کرد.
کریس ۳۱ ساله که ۶ روز پیش از این بازی توپ طلای مجله فرانس فوتبال را از آن خود کرد، بعد از این بازی به عنوان بهترین بازیکن میدان انتخاب شد. او همچنین با کسب توپ طلای آدیداس عنوان بهترین بازیکن این تورنمنت را هم به خود اختصاص داد.
فوق‌ستاره پرتغالی رئال‌مادرید که با پنج گل زده در این دوره از رقابتهای جام باشگاههای جهان تبدیل به بهترین گلزن تاریخ این رقابتها شد، پس از قهرمانی رئال‌مادرید در ژاپن گفت: کاشیما در این بازی ما را به دردسر انداخت، اما به هر حال شرایط بازیهای فینال به همین شکل است. می‌خواستیم سال را به این شکل به پایان ببریم. سال رویایی و فوق‌العاده‌ای بود. انتظار نداشتم سال را اینچنین با قهرمانی و زدن سه گل به پایان ببریم، بنابراین خیلی خوشحالم.
وی عنوان کرد: همیشه از خودم انتظار زیادی دارم اما وقتی نمی‌توانم انتظارات را برآورده کنم، بدین خاطر است که واقعاً آن لحظه نمی‌توانم کاری کنم. سال را بی‌نقص و عالی به پایان بردیم. بدون هم‌تیمی‌هایم نمی‌توانستم به این عناوین انفرادی برسم، از این ‌رو باید از آنها به طور ویژه‌ای تشکر کنم.