دیدارهای لیگ برتر در پایان هفته هفدهم شاهد یک جدال داغ و تماشایی است که به رغم اختلاف امتیاز بین دو تیم همشهری، بازهم حساسیت و اهمیت ویژه ای دارد و بعید است که میزبان این مسابقه توجهی به جایگاه حریف در جدول داشته باشد.

شهرآورد مرسی ساید در بندر لیورپول بین تیمهای اورتون و لیورپول اوج هیجان را از ساعت ۲۳و۳۰ دقیقه به وجود می آورد و دو مربی بزرگ و صاحب سبک در طرفین قرار گرفته اند که بازی را جذاب تر خواهند کرد .
در تیم لیورپول یورگن کلوپ هدایت سرخپوشان را برعهده دارد و توانسته با نتایج مناسب این تیم را بدون احتساب سایر نتایج در دوشب قبلی به رتبه دوم رسانده و نزدیکترین تیم به چلسی باشد .
در اورتون رونالدکومان هلندی سرمربی است که دوران فوتبالش با کلوپ قابل قیاس نیست و عناوین متعددی را به عنوان بازیکن فتح کرده و حتی دوراه مربیگری را در هلند به خوبی سپری کرده و از آنجائیکه در ساوتهمپتون سرمربیگری کرده آشنایی بیشتری با فوتبال در انگلیس دارد و حالا به اورتون آمده تا بعد از دیوید مویس دوباره هواداران را در مواجهه با تیمهای بزرگ سربلند کند، آنهم در فصلی که رقیب همشهری بهترین شرایط خود را سپری می کند.
اورتون هفته قبل آرسنال را در همین ورزشگاه شکست داده و با روحیه ای ایده ال سعی دارد لیورپول را هم ناکام بگذارد که تحقق این موضوع به اندازه فتح جام طرفداران گودیسون پارک را خوشحال می کند .قضاوت شهرآورد مرسی ساید برعهده مایک دین داور سرشناس انگلیسی است تا با تجربیات ارزشمند خود جریان بازی را کنترل کند. قبل از این دیدار لیورپول با ۳۴ امتیاز در رتبه دوم و اورتون با ۲۳ امتیاز در جایگاه هشتم ایستاده اند. نقطه مشترک در دوتیم خط دفاعی آنهاست که هر دو طی ۱۶ هفته ۲۰ گل خورده در کارنامه دارند ولی خط حمله لیورپول ۱۹گل بیشتر از حریف زده و با ۴۰ گل زده جزو بهترین خطوط حمله لیگ برتر محسوب می شود. باید دید این دیدار با چه نتیجه ای پایان خواهد یافت ولی بی تردید تمام تیمهای بالای جدول آرزوی برتری مردان کومان در این مسابقه را دارند .

بیلبائو- سلتاویگو در لالیگا

در تنها بازی باقیمانده از هفته ۱۶ لالیگا(البته بدون احتساب دیدار رئال مادرید – والنسیا که به علت حضور مادریدیها در جام باشگاههای جهان به تعویق افتاده است) ورزشگاه سن ممس در ایالت باسک تیم اتلتیک بیلبائو به مصاف سلتاویگو می رود تا با بردن این دیدار و کسب بیست و ششمین امتیاز موقعیت خود را در جایگاه هفتم تثبیت کرده و چشم به روزهای آینده بدوزد تا بتواند خود را به جایگاه بهتری برساند.
در نقطه مقابل تیم سلتا قرار دارد که برای فرار از منطقه خطر تلاش می کند و نشان داده در چنین شرایطی بسیار پرانگیزه است و اگر باسکی ها این حریف را دستکم بگیرند ،پشیمان خواهند شد. دیدارهای لالیگا تحت تاثیر دربی کاتالویا و غیبت رئال مادرید در این هفته برگزار شد که به نظر می رسد بازهم باید شاهد دوئل دو غول بزرگ باشگاهی این کشور برای فتح جام باشیم چون اتلتیکومادرید نتوانسته فرم سالهای قبل را بروز دهد و از این دو تیم عقب مانده و تنها سه ویا است که خود را در جایگاه سوم مدعی نشان داده است .

فردا دوشنبه ۲۹ آذرماه ۱۳۹۵

هفته هفدهم لیگ برتر

* اورتون- لیورپول

هفته شانزدهم لالیگا

* اتلتیک بیلبائو- سلتاویگو

* شهاب قاسمی