مطابق انتظار کریستیانو رونالدو، لیونل مسی و آنتوان گریزمان به عنوان ۳ نامزد نهایی انتخاب بهترین بازیکن سال ۲۰۱۶ از سوی فیفا معرفی شدند.

به گزارش خبرگزاری ورزش ایران(ایپنا)،  پس از جدایی فرانس فوتبال و فیفا، از امسال جایزه توپ طلا به بهترین بازیکن سال دنیا و جایزه بازیکن برتر سال از سوی فیفا با یکدیگر تفاوت خواهند داشت. عنوان جایزه بهترین فوتبالیست سال فیفاThe BEST  خواهد بود.
فیفا اعلام کرده است که ۹ ژانویه(۱۹ دی ماه) در مراسمی ویژه، بازیکن و مربی سال دنیا را معرفی خواهد کرد. تقریبا یک ماه پیش از سوی فیفا، نام ۲۳ بازیکن به عنوان نامزدهای بهترین بازیکن سال اعلام و دقایقی پیش، ۳ نامزد نهایی برترین فوتبالیست سال ۲۰۱۶ اعلام شد.
کریستیانو رونالدو، فوق ستاره رئال مادرید و تیم ملی پرتغال که بهترین سال فوتبالی خود را پشت سر می گذارد، با رئال توانست در لیگ قهرمانان عنوان قهرمانی را کسب کند و آقای گل این رقابت ها نیز شد. او با تیم ملی پرتغال نیز در یورو ۲۰۱۶ قهرمان شد و به عنوان کاپیتان، جام را بالای سر برد.
لیونل مسی هرچند در عرصه ملی نتوانست با تیم ملی آرژانتین توفیقی در سال ۲۰۱۶ کسب کند اما در لالیگا و کوپا دل ری کمک کرد تا بارسلونا عنوان قهرمانی را به دست بیاورد. او البته در کورس آقای گلی قافیه را به سوارز و رونالدو باخت. مسی در سال ۲۰۱۶ بدون شک مثل تمام سالهای اخیر بهترین بازیکن بارسلونا بود.
آنتوان گریزمان دیگر گزینه ای است که شانس دریافت جایزه THE BEST را دارد. او با اتلتیکو تا فینال لیگ قهرمانان صعود کرد اما در آنجا مغلوب رئال شد. در یورو ۲۰۱۶ نیز او با تیم ملی فرانسه به فینال رسید؛ اما با شکست از پرتغال به نایب قهرمانی رضایت داد. گریزمان البته توانست عنوان آقای گلی یورو ۲۰۱۶ را کسب کند.
گفتنی است؛ برنده نهایی بر اساس آرای کاپیتانها و مربیان تیمهای ملی، ۲۰۰ خبرنگار برجسته از کشورهای مختلف و نیز نظرسنجی اینترنتی مشخص خواهد شد.