فرداشب در اروپا چهار دیدار رسمی برگزار می شود که ۲ مسابقه بسیار حساس و حیاتی است، یکی در غالب رقابتهای لیگ برتر انگلیس در لندن بین ۲ تیم مدعی چلسی و تاتنهام و دیگری در چهارچوب رقابتهای کوپادلری بین تیمهای رئال مادرید و سه ویا. در این مقابل قصد داریم نگاهی به دومسابقه مورد نظر بیاندازیم تا شرایط را بررسی کنیم .

تاتنهام در خانه نمی بازد

اخیرا آماری از تیمهای موفق اروپایی منتشر شد که در آن تعدادی از تیمها در بازیهای خانگی به حریفان ریز و درشت خود نباخته اند و همین موضوع بهانه ای شد برای رسانه ها تا روی دیدار تاتنهام- چلسی در وایت هارت لین شهر لندن مانور زیادی داشته باشند. چلسی صدرنشین جزیره قصددارد از تساوی لیورپول در خانه ساندرلند بهره برداری کرده و در هفته ای که من سیتی و من یونایتد برابر رقبای خود برنده شده اند، از سد تاتنهام گذشته و فاصله امتیازی در صدر جدول را افزایش دهند ولی پوچتینو و شاگردانش تاکنون در بازیهای خانگی اجازه برتری به حریفان را نداده اند و همین موضوع حکایت از رقابتی سخت و نفس گیر در این میدان دارد. تاتنهام باتوجه به اینکه خود را برای قرار گرفتن در جمع چهارتیم بالای آماده می کند و از طرفی صدای پای یونایتد را که ششمین برد پی در پی را کسب کرده، می شنود .

فقط برای شکست دادن آبی ها به زمین می آید تا هم خودش را به صدر نزدیک کند و هم اینکه دوباره با من یونایتد سه امتیاز فاصله بگیرد، لذا در این دیدار با رویکردی هجومی به مصاف صدرنشینی می رود که ابتدای هفته از طرف استوک و مارک هیوز سرمربی این تیم راه گلزنی به کورتوا و عبور از خط دفاعی چلسی را آموخت. در این حالت اگر اسیر برنامه ضدحمله کونته نشود حتم بدانید حتی توان تحمیل شکست به چلسی را خواهد  داشت .برای سایر مدعیان هم باخت چلسی اهمیت زیادی دارد چون در صورت برتری ۵۲ امتیازی می شود و فاصه اش فزونی خواهد یافت .

رئال- سه ویا در برنابئو

تقریبا یکسال از روی کار آمدن زیدان در رئال گذشته و دستاوردهایی که در این مدت داشته وصف ناشدنی است و آنها حالا با اقتدار در دو جام داخلی حاضر هستند و دوگانه ای را مدنظر دارند که مدتهاست تشنه آن هستند. زیدان می داند عبور از سد سه ویا در برنابئو با حداقل گل فایده ندارد و باید به این تیم فرصت طلب که پابه پای بارسلونا در لالیگا حرکت می کند بیش از دوگل در خانه بزند تا برای بازی برگشت در آندولوس نگرانی کمتری داشته باشد. زیزو با توجه به تعطیلات اخیر تعدادی از ستاره های مصدوم را در تمرینات زیر نظر گرفته و در اولین بازی سال جدید با بهترین ترکیب به سراغ رقیبی می رود که استاد بازیهای حذفی است. سه ویا با استفاده از ضدحملات خود سعی دارد رئال را در غیاب راموس کاپیتان ارزشمند و ستون دفاعی اش غافلگیر کند ولی از طرفی نگران خط حمله زهردار میزبان است که با رونالدو هر حریفی را ناکام می کند. فرداشب قبل از بازی کاپ قهرمانی در رقابتهای باشگاههای جهان هم در حضور هواداران مادریدی به تالار افتخارات باشگاه منتقل می شود تا عظمت و بزرگی خود را به رخ حریف بکشند .

فردا چهارشنبه ۱۵ دیماه ۱۳۹۵

دوررفت یک هشتم نهایی کوپادلری

* رئال مادرید- سه ویا

* سوسیه داد- ویارئال

* ال کورکون- کوردوبا

هفته بیستم لیگ برتر

* تاتنهام- چلسی

* شهاب قاسمی