به گزارش ایپنا و به نقل از  روابط عمومی فدراسیون والیبال، دیدار نهایی مسابقات والیبال رقابت های دانشجویان جهان امشب در سالن دانشگاه دولتی چین تایپه برگزار شد و تیم والیبال دانشجویی ایران به مصاف روسیه رفت.

شاگردان مسعود آرمات سرمربی تیم والیبال دانشجویی ایران در این مسابقه سه بر دو به پیروزی رسیدند و برای نخستین بار به مقام قهرمانی این رقابت ها دست یافتند.

تیم والیبال روسیه در ست های دوم و سوم این مسابقه ۲۵ بر ۱۵ و ۲۵ بر ۲۲ به پیروزی رسید اما در ست های اول، چهارم و پنجم به ترتیب با امتیازهای های ۲۵ بر ۱۷، ۲۶ بر ۲۴ و ۱۵ بر ۱۳ مغلوب تیم ایران شدند.

مسعود آرمات این مسابقه را با ترکیب محمد فلاح، امیرعلی محمدفتحعلی، قاسم کارخانه، سعید شیرود قربانی، فرهاد پیروت‌پور و محمد طاهر وادی آغاز کرد.

بیست و نهمین دوره یونیورسیاد دانشجویان جهان با حضور نمایندگان ۱۴۱ کشور جهان از ۲۸ مرداد ماه آغاز شده است و فردا (چهارشنبه) رسما به کار خود پایان می دهد.

روسیه با ۱۲ مدال شامل ۷ طلا، دو نقره و سه برنز پرافتخارترین تیم رقابت‌های والیبال مردان یونیورسیاد است که چهار دوره قهرمانی این کشور از سال ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۵ (متوالی) به دست آمده است.

کشورهای کره جنوبی (۴ طلا، یک نقره و سه برنز)، ژاپن (سه طلا، سه نقره و سه برنز) و ترکیه با دو طلا در رتبه‌های دوم تا چهارم پرافتخارترین‌های والیبال مردان این رقابت‌ها قرار دارند.