تیم میکس تیراندازی با کمان ایران در بیست ونهمین دوره رقابت های دانشجویان جهان با دو شکست متوالی برابر تیم های قزاقستان و چین تایپه از ادامه مسابقات حذف شد.
سید محمد صابر حسینی اظهار داشت: کمانداران ایران امروز (دوشنبه) در دومین دیدار خود برابر کشور میزبان حاضر شدند و در ابتدا جلوتر از چین تایپه بودند، اما گرفتن خطای زمانی از سوی داور به نفع کمانداران رقیب خاتمه یافت.
وی افزود: داور ابتدا خطای زمانی و سپس خطای قرار گرفتن پای تیرانداز روی خط را از ورزشکار ما گرفت و این مساله با توجه به فرصت اندک، تیم را از ادامه رقابت ها حذف کرد.
مربی تیراندازی با کمان ایران در ادامه گفت: در میکس ۸۰ثانیه، با اعلام خطای بازیکنان و خارج کردن آنان و بازگشت دوباره به زمین ۲۰ ثانیه هدر رفت که نه تنها کماندار را با کمی وقت مواجه کرد بلکه سبب استرس و کاهش کیفت بازیکنان شد.
حسینی ناداوری در نتیجه تیر مشکوک برای کماندار ایرانی و لطف زیاد برای کماندار تایپه را دلیل عقب افتادن دو امتیازی تیم ایران و حذف آنان از دور رقابت ها دانست.
تیر مشکوک تیری است که بین دو خط سیبل قرار می گیرد که به گفته حسینی در مورد تیم ایران داور بین ۹ و ۱۰ ، امتیاز ۹ را انتخاب و در مورد تیم تایپه عکس این عمل کرد.
کاروان ورزشی ایران در بیست ونهمین دوره رقابت های دانشجویان جهان تاکنون به چهار مدال برنز در رشته های شمشیر بازی و پومسه تکواندو دست یافته است.
تیم میکس ایران با ترکیب فرشته قربانی و یاسر عموئی در این رقابت ها شرکت کرد.
بیست و نهمین یونیورسیاد دانشجویان جهان از۲۸مردادماه و با حضور بیش از ۱۲هزار ورزشکار و کادر فنی از ۱۴۱کشور در ۲۲رشته به میزبانی چین تایپه گشایش یافت.
نمایندگان کشورهای شرکت کننده تا هفتم شهریورماه در رشته های دو ومیدانی، بسکتبال، شیرجه، شمشیربازی، فوتبال، ژیمناستیک هنری، ژیمناستیک ریتمیک، جودو، شنا، تنیس روی میز، تکواندو، تنیس، والیبال، واترپلو، تیر و کمان، بدمینتون، بیسبال، گلف، اسکیت، وزنه برداری، ووشو و بیلیارد با یکدیگر رقابت می کنند.
کاروان ورزشی ایران نیز با ۱۸ دختر و۴۴ پسر دانشجو در هشت رشته ورزشی جودو، تیراندازی باکمان، شمشیربازی، تکواندو، والیبال، وزنه برداری، ووشو و بدمینتون حضور یافته است.
این بازی ها با برگزاری آیین اختتامیه در هشتم شهریور ماه به کار خود پایان می دهد.
پیشتر تیم دانشجویان ایران در بیست و هشتمین دوره یونیورسیاد با ۸۴ ورزشکار و کسب هفت طلا ، ۲ نقره و ۶ برنز در جایگاه نهم جدول توزیع مدال ها قرار گرفته بود.