به گزارش ایپنا و به نقل از سایت فدراسیون والیبال، مسابقات جام قهرمانان بزرگ جهان از ۲۱ تا ۲۶ شهریور در دو شهر ناگویا و اوساکا برگزار می‌شود و تیم ملی ایران نیز به نمایندگی از قاره آسیا در این رقابت ها شرکت می‌کند.

این رقابت‌ها آخرین میدان تیم ملی والیبال ایران در سال ۲۰۱۷ محسوب می‌شود و ایگور کولاکوویچ هفته گذشته اسامی اولیه ۲۰ بازیکن را برای شرکت در این تورنمنت به فدراسیون بین المللی والیبال اعلام کرده است.

اردوی تیم ملی برای شرکت در این رقابت ها از ۳۱ مرداد با حضور فرهاد سال‌افزون، میلاد عبادی‌پور، سامان فائزی، سعید معروف، فرهاد قائمی، سید محمد موسوی، مصطفی حیدری، امیر غفور، فرهاد نظری افشار، مجتبی میرزاجان‌پور، محمد جواد معنوی‌نژاد، علی شفیعی، رضا قرا، مهدی مرندی و مسعود غلامی آغاز می‌شود.

پس از پایان رقابت‌های نوجوانان و زیر ۲۳ سال جهان نیز در صورت صلاحدید کولاکوویچ، از بین امیرحسین اسفندیار، جواد کریمی، امین اسمعیل‌نژاد، رحمان تقی زاده و سلیم چپرلی، بازیکنان دیگری هم به اردوی تیم ملی بزرگسالان اضافه می‌شوند.

برزیل، فرانسه، ایران، ایتالیا، ژاپن و آمریکا شش تیم شرکت کننده در جام قهرمانان بزرگ جهان هستند.

ایگور کولاکوویچ نیز به همراه دو دستیار خارجی‌اش، دیشب اردبیل را به مقصد تبریز ترک کردند تا از این شهر به استانبول و سپس بلگراد بروند. کولاکوویچ، کوبیلیسکی و میسیچ، ۳۱ مرداد به تهران باز می‌گردند تا کار خود را در مرحله جدید اردوی تیم ملی شروع کنند.