مصدومیت میلاد زکی‌پور مدافع چپ آبی پوشان تبدیل به یک معضل برای استقلال و منصوریان شد. یعقوب کریمی بازیکن با تجربه آبی پوشان طی دو بازی جانشین مدافع جوان این تیم شد اما عملکرد ضعیف وی در این دو بازی باعث شد تا سمت چپ دفاعی استقلال تبدیل به پاشنه آشیل این تیم در خط دفاعی باشد.

منصوریان برای دیدار هفته پنجم برابر پدیده قطعا در خط دفاعی تیمش تغییراتی ایجاد می‌کند و یک بازیکن جدید را به جای کریمی در سمت چپ خط دفاعی به کار خواهد گرفت. آرمین سهرابیان بازیکن جوان آبی پوشان و داریوش شجاعیان بازیکن تکنیکی و شیرازی این تیم کاندیداهای حضور در سمت چپ خط دفاعی هستند.

سرمربی استقلال تا قبل از سه شنبه از بین سهرابیان و شجاعیان یکی را بعنوان مدافع چپ جدید تیمش مقابل پدیده روانه میدان می‌کند که البته حضور شجاعیان در این پست در دیدار گذشته انتقادات زیادی را به سرمربی استقلال تحمیل کرد و مشخص نیست آیا وی دوباره این اشتباه را تکرار می‌کند یا خیر.

آبی پوشان در هفته پنجم رقابت‌های لیگ برتر فوتبال از ساعت ۱۸ سه شنبه در ورزشگاه آزادی میزبان تیم پدیده هستند. این تیم در هفته چهارم با یک گل مغلوب سایپا شد و پدیده نیز در همین هفته در خانه خود با نتیجه ۲-۲ مقابل استقلال خوزستان متوقف شد.